بررسی تخصصی

آیفون‌ها تقریباً نیمی از فروش گوشی‌های هوشمند بازسازی‌شده در سال 2022 را تشکیل می‌دهند

فروش آیفون‌های بازسازی‌شده اپل در سال 2022 شاهد رشد دو رقمی بود و تسلط خود را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بازگردانده شده و بسته‌بندی‌شده بیشتر تقویت کرد.

تعمیر فروشگاه آیفون
طبق تحقیقات کنترپوینت (از طریق دیجی تایمزفروش بازسازی شده اپل 16 درصد رشد کرد و سهم 49 درصدی از بازار را در سال گذشته به خود اختصاص داد که نسبت به 44 درصد در سال 2021 افزایش یافت. در حالی که اپل تقریبا نیمی از بازار را در اختیار داشت، سامسونگ با 26 درصد سهم در رتبه دوم قرار داشت. از 28 درصد در سال قبل.

بر اساس گزارش ردیاب بازار، هند در سال 2022 به بزرگ‌ترین بازار گوشی‌های هوشمند بازسازی‌شده تبدیل شد، زیرا چین در همان سال با کاهش 17 درصدی فروش گوشی‌های مرمت شده مواجه شد. اکثر بازارهای نوظهور شاهد عرضه محدود دستگاه های بازسازی شده بودند و طبق گزارش ها، مصرف کنندگان گوشی های هوشمند جدید را برای مدت طولانی تری نگه داشتند.

اپل تمام مدل‌های آیفون بازسازی‌شده را با باتری‌های جدید، پوسته‌های بیرونی و کابل USB-C تازه به لایتنینگ تجهیز می‌کند، بنابراین آنها اساساً با آیفون‌های جدید در جعبه یکسان هستند. آیفون‌های ریفربیش شده اپل نیز آنلاک هستند و با هر شرکت مخابراتی قابل استفاده هستند.

محبوبیت مداوم آیفون‌های بازسازی‌شده نیز تا حدودی به سیاست ضمانت اپل مربوط می‌شود که شامل یک سال کامل باتری‌های AppleCare+ و تعمیرات پوسته بیرونی و همچنین گزینه خرید پوشش بیشتر AppleCare‌+ است.

بر اساس گزارش کانترپوینت، به طور کلی، فروش جهانی گوشی های هوشمند در سال 2022 تحت تاثیر افزایش قیمت قطعات و تورم غیرمعمول بالا قرار گرفت که منجر به افزایش تقاضا برای مدل های با قیمت پایین تر و بازسازی شده در سراسر بازار شد. با این حال، IDC پیشنهاد می‌کند که علاقه به تلفن‌های بازسازی‌شده ممکن است به لطف برنامه‌های تجاری و بهینه‌سازی دستگاه‌ها در چند سال آینده یک روند بلندمدت باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا