بررسی تخصصی

اپل در میان تغییر به نمایشگرهای MicroLED سفارشی به تامین کنندگان کره ای تکیه می کند

طبق یک گزارش جدید، اپل همچنان به تامین کنندگان کره ای برای نمایشگرهای دستگاه تکیه خواهد کرد زیرا تلاش زیادی برای توسعه اجزای خود برای کنترل بیشتر بر طراحی محصول می کند (از طریق کره هرالد).

اپل واچ اولترا 3
به گفته موسسه ارتقای فناوری اطلاعات و ارتباطات کره (IITP)، اپل به عنوان یک بازیگر جدید در بازار نمایشگر از منظر بلندمدت ظاهر شده است، حتی با گسترش استفاده از قطعات و نمایشگرهای داخلی.

برای مثال، طبق گزارش‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برای انتقال دستگاه‌های خود از OLED به microLED است که با اپل واچ اولترا در سال 2024 یا 2025 آغاز می‌شود و سپس آیفون‌ها، آی‌پدها و در نهایت مک‌بوک‌ها نیز عرضه می‌شوند.

با این حال، IITP معتقد است که ممکن است مدتی طول بکشد تا اپل به طور کامل فناوری نمایشگر خود ساخته خود را تجاری کند. بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه تولید نمایشگر microLED همچنان چالش برانگیز است، هزینه‌های تولید بالاتر است، بنابراین اپل تا چند سال آینده حداقل 60 درصد از قطعات خود را از تولیدکنندگان نمایشگر کره‌ای مانند Samsung Display و LG Display تامین خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: «انتظار می‌رود اپل در سال‌های آینده تولید نمایشگرها را به فروشندگان کره‌ای برون سپاری کند تا در هزینه‌های لازم برای تولید انبوه صرفه‌جویی کند». اگر سازندگان نمایشگر داخلی بتوانند تولید microLED اپل را برون سپاری کنند، این مزیت را به آنها می دهد تا بتوانند با رقبای چینی خود پیشی بگیرند.

چندین منبع، از جمله راس یانگ، مدیر عامل مشاوران زنجیره تامین نمایشگر، شایعه شده است که اپل واچ اولترا جدید با نمایشگر میکرو ال ای دی منتشر شده است. بلومبرگمارک گورمن، و جف پو، تحلیلگر Haitong International Securities. گورمن گفت که انتقال میکرو ال ای دی می تواند تا پایان سال 2024 آغاز شود، اما اشاره کرد که این بازه زمانی ممکن است تا سال 2025 کاهش یابد. یانگ همچنین یک بازه زمانی 2025 ارائه کرد، بنابراین این فناوری می تواند حداقل دو سال دیگر باقی بماند.

در همین حال، اپل هنوز در حال تکمیل انتقال طولانی خود از فناوری صفحه نمایش LCD به OLED است. اپل واچ از زمان عرضه در سال 2015 از OLED استفاده کرده است و مدل های آیفون به تدریج از سال 2017 به OLED روی آوردند. شایعات حاکی از آن است که اولین مدل های iPad Pro و MacBook با نمایشگر OLED در سال 2024 عرضه خواهند شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا