بررسی تخصصی

اپیک گیمز از دادگاه عالی می‌خواهد به پرونده اپل رسیدگی کند

اپیک گیمز امروز دادخواستی را برای صدور حکم به دادگاه عالی ارائه کرد، که اساساً به این معنی است که این شرکت از دادگاه عالی می‌خواهد در نبرد حقوقی جاری خود با اپل حکم صادر کند.

اپ استور بنر آبی حماسه 1
دادگاه عالی آخرین ایستگاه Epic Games است که در اوایل سال جاری اعتراض خود را از دست داد. دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم در آوریل 2023 در کنار دادگاه بدوی قرار گرفت و حکم داد که قوانین اپ استور اپل با اجازه ندادن به بازارهای شخص ثالث، قانون ضد تراست را نقض نمی کند.

از سال 2020، Epic به دنبال حکمی است که به آن اجازه می‌دهد اپ استور را کنار بگذارد و برنامه‌ها را مستقیماً از طریق بارگذاری جانبی یا فروشگاه جایگزین به مصرف‌کنندگان ارائه دهد، اما استدلال‌های قانونی آن موفقیت‌آمیز نبوده است. Epic در نهایت می‌خواهد پوسته‌های دیجیتال و سایر کالاها را به مشتریان Fortnite خود بفروشد بدون اینکه مجبور باشد اپل 30 درصد از درآمد خود را کاهش دهد.

Epic همچنین کالاهای دیجیتالی را ارائه می دهد – مانند لباس – که کاربران می توانند برای استفاده در Fortnite خریداری کنند. Epic مبالغ هنگفتی را برای توسعه نه تنها Fortnite بلکه آن افزونه‌های دیجیتالی سرمایه‌گذاری کرده است که اپل هیچ کمکی به آنها نکرده است. اما اپل از Epic خواسته است که از IAP خود استفاده کند و 30٪ کمیسیون را برای هر خرید درون برنامه ای که هر کاربر آیفون مستقیماً از Epic انجام می دهد، پرداخت کند، مهم نیست که چند سال پس از دانلود Fortnite از اپ استور.

در بایگانی صفحه 488 Epic، دلایل متعددی برای رسیدگی به پرونده توسط دادگاه عالی فهرست شده است، با تمرکز بر اشتباهات دادگاه های پایین تر و اهمیت پرونده، زیرا هر تغییر عمده ای در اپ استور صدها هزار توسعه دهنده را تحت تأثیر قرار می دهد.

دادگاه عالی می‌تواند به پرونده Epic رسیدگی نکند و تنها کسری از پرونده‌هایی را می‌پذیرد که هر سال از آن خواسته می‌شود بررسی کند.

زمانی که دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم تصمیم خود را گرفت، حکم دادگاه بدوی را تایید کرد، از جمله این اجبار که اپل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا مشتریان را به خرید گزینه‌های خارج از اپ استور هدایت کنند. اپل نمی‌خواهد این تغییرات اپ استور را ایجاد کند، بنابراین ممکن است از دادگاه عالی بخواهد که در مورد آن بخش از پرونده رای صادر کند.

اپل در ماه ژوئیه 90 روز پس از حکم دادگاه تجدید نظر مهلت داشت تا تصمیم بگیرد که آیا به دادگاه عالی شکایت خواهد کرد یا خیر. اپل هنوز با دادگاه عالی تماس نگرفته است و به محدودیت 90 روزه نیز نرسیده است. زمانی که محدودیت ۹۰ روزه منقضی شود، اپل یا باید از دادگاه عالی درخواست رسیدگی به این پرونده را بکند یا تغییرات اپ استور را که دستور داده است اعمال کند.

داستان های محبوب

اپل iOS 17.0.2 و iPadOS 17.0.2 را برای همه آیفون ها و آیپدها منتشر کرد

اپل امروز به‌روزرسانی‌های iOS 17.0.2 و iPadOS 17.0.2 را منتشر کرد که این نرم‌افزار پنج روز پس از انتشار iOS 17.0.1 و iPadOS 17.0.1 عرضه شد. به‌روزرسانی‌های iOS 17.0.2 و iPadOS 17.0.2 امروزی به‌عنوان بیلد 21A351 ارائه می‌شوند و می‌توانید با رفتن به تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار، آن‌ها را در آیفون‌ها و آی‌پدهای واجد شرایط به‌صورت آنلاین دانلود کنید. توجه داشته باشید که iOS 17.0.2 قبلا برای آیفون در دسترس قرار گرفته بود…

macOS Sonoma این هفته با این ویژگی های جدید راه اندازی می شود

اپل قبلاً اعلام کرده بود که macOS Sonoma در این سه‌شنبه، 26 سپتامبر عرضه می‌شود. به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان شامل بسیاری از ویژگی‌ها و تغییرات جدید برای مک است، از جمله پنج موردی که در زیر برجسته کرده‌ایم. علاوه بر این پنج ویژگی، ما یادداشت‌های انتشار کامل macOS Sonoma را در زیر به اشتراک گذاشته‌ایم تا یک نمای کلی از همه چیز جدید داشته باشیم. ابزارک های دسکتاپ macOS Sonoma…

Kuo: مشکلات داغ شدن بیش از حد آیفون 15 پرو احتمالاً به دلیل سازش حرارتی است، نه Node 3 نانومتری

به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر اپل، شکایات مربوط به مشکلات گرمایی مدل‌های آیفون 15 پرو به گره 3 نانومتری TSMC که برای تراشه A17 Pro استفاده شده بود، مربوط نمی‌شود. کو می‌گوید که گرمای بیش از حد ممکن است ناشی از “مصالحات ایجاد شده در طراحی سیستم حرارتی” باشد که به اپل اجازه می‌دهد وزن مدل‌های آیفون 15 پرو را کاهش دهد. کو می گوید کاهش گرما…

آیفون 16 دارای یک دکمه خازنی اضافی برای عکسبرداری است

انتظار می رود که سری آیفون 16 یک دکمه خازنی اضافی به دست آورد که در داخل به عنوان “دکمه ضبط” شناخته می شود. این دکمه با نام رمز «Project Nova» احتمالاً یکی از اصلی‌ترین نقاط فروش آیفون 16 خواهد بود، با این فرض که از مرحله آزمایش اولیه گذشته است. دکمه Capture در همان سمت دکمه پاور قرار دارد و فقط کمی پایین تر قرار دارد – جایی که برش mmWave …

گزارش صنعت نشان می دهد که اپل در اواخر امسال آیپد مینی 7 را عرضه می کند

بر اساس گزارش جدید دیجی‌تایمز، اپل ممکن است در حال آماده شدن برای عرضه نسل هفتم آی‌پد مینی پیش از پایان سال باشد. در مقاله ای که در مورد رکود تقاضای جهانی تبلت در نیمه دوم سال 2023 بحث می کند، این فروشگاه مستقر در تایوان پیش بینی می کند که سهم اپل از بازار به دلیل سفارشات یک آیپد “کوچک” در سه ماهه چهارم افزایش یابد. از گزارش (نگاه کنید به پررنگ): در…

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا