بررسی تخصصی

اتحادیه اروپا رسماً با محدود کردن دسترسی شخص ثالث به قابلیت‌های Apple Pay NFC مخالف است

در راستای گزارشی که در اواخر هفته گذشته منتشر شد، کمیسیون اروپا امروز رسما اعلام کرد که بیانیه‌ای اعتراضی به اپل درباره محدودیت‌هایش صادر کرده است که از دسترسی سرویس‌های شخص ثالث به قابلیت‌های NFC آیفون جلوگیری می‌کند و در نتیجه رقابت در کیف پول‌های موبایل را محدود می‌کند. iOS.

ویژگی Apple Pay
این بیانیه یک دیدگاه اولیه است که قبل از اعمال هر گونه عواقبی باید با تحقیقات بیشتر تأیید شود، اما مسیری را که تحقیقات در حال انجام است را مشخص می کند.

کمیسیون اروپا نظر اولیه خود را مبنی بر سوء استفاده از موقعیت غالب خود در بازارهای کیف پول موبایل در دستگاه های iOS به اپل اطلاع داده است. اپل با محدود کردن دسترسی به فناوری استانداردی که برای پرداخت‌های بدون تماس با دستگاه‌های تلفن همراه در فروشگاه‌ها استفاده می‌شود («ارتباطات میدان نزدیک (NFC)» یا «ضربه بزنید و بروید»)، رقابت را در بازار کیف پول‌های موبایل در iOS محدود می‌کند.

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا استدلال می‌کند که دسترسی به NFC یک الزام برای خدمات کیف پول موبایلی قابل دوام در مکان‌های آجری است.

نگرانی‌های ما به تصمیم اپل برای مسدود کردن دسترسی به فناوری NFC برای اهداف پرداخت و استفاده از آن صرفاً برای کیف پول تلفن همراه خود، Apple Pay، مربوط می‌شود. در نتیجه، کاربران دستگاه‌های اپل فقط می‌توانند با استفاده از Apple Pay و نه با سایر کیف‌پول‌ها، با عملکرد ضربه بزنید و بروید. این به این دلیل است که توسعه دهندگان کیف پول رقیب برای دسترسی به کاربران اپل نیاز به دسترسی به NFC دستگاه های اپل دارند.

توسعه اپلیکیشن پرداخت موبایلی هزینه بر است. سرمایه گذاری ممکن است ارزش آن را داشته باشد که توسعه دهندگان بتوانند هم به مشتریان اپل و هم به مشتریان اندروید دسترسی پیدا کنند. شواهد موجود در پرونده ما نشان می دهد که برخی از توسعه دهندگان به برنامه های خود ادامه ندادند زیرا نتوانستند به کاربران آیفون دسترسی پیدا کنند. این رفتار نوآوری را خفه کرد و از رقابت در بازار کیف پول موبایل جلوگیری کرد. در نتیجه، مصرف‌کنندگان اروپایی هنگام پرداخت در فروشگاه‌ها انتخاب کمی از راه‌حل‌های پرداخت موبایلی دارند.

Vestager اشاره می کند که اپل امنیت را به عنوان دلیل منطقی خود برای عدم اجازه دسترسی شخص ثالث به NFC ذکر کرده است، اما تحقیقات تنظیم کننده هیچ مدرکی دال بر این خطر پیدا نکرده است.

داستان های محبوب

پنل‌های نمایشگر آیفون 14 پرو نشان می‌دهند که طراحی جدید حفره و قرص جایگزین ناچ شده است

شایعه شده است که مدل‌های آینده آیفون 14 پرو اپل دارای نمایشگرهای جدیدی با بریدگی قرص‌دار و سوراخی برای سنسورهای Face ID و دوربین جلو هستند و اکنون ظاهراً یک نگاه واقعی به این طراحی ظاهر شده است. ظاهراً پنل‌های شیشه‌ای جلو برای هر چهار مدل آیفون 14 در وب‌سایت شبکه‌های اجتماعی چینی Weibo ظاهر شده است که توسط @SaranByte و …

برنامه‌های مفید مک که ارزش بررسی دارند – آوریل 2022

برنامه‌های مک اغلب به اندازه برنامه‌های طراحی‌شده برای آیفون‌ها و آی‌پدها مورد توجه قرار نمی‌گیرند، بنابراین ما یک سری ویدیوی معمولی داریم که برای برجسته کردن برخی از برنامه‌های مفید مک که در چند ماه گذشته با آنها برخورد کرده‌ایم طراحی شده است. آوریل ما برنامه‌های ویژه‌ای را برای دسترسی سریع به وب‌سایت‌ها، تنظیم تنظیمات نمایش خارجی از نوار منو، استفاده از ابزار «alt-tab» شبیه ویندوز و موارد دیگر انتخاب می‌کند. اشتراک …

تخفیف‌ها: آی‌پد پرو ۱۲.۹ اینچی اپل در فروش جدید در آمازون به ۳۹۹ دلار تخفیف می‌رسد.

آمازون در این هفته لیستی از معاملات را برای آیپد پرو 12.9 اینچی معرفی کرده است، که در هر پیکربندی تبلت 2021، کاهش قیمت وجود دارد. لیست کامل فروش را در زیر مشاهده خواهید کرد که قیمت این دستگاه ها به 399 دلار می رسد. توجه: MacRumors یک شریک وابسته با برخی از این فروشندگان است. وقتی روی یک لینک کلیک می کنید و خریدی انجام می دهید، ممکن است مبلغ کمی دریافت کنیم که به ما کمک می کند…

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا