بررسی تخصصی

حتی نکات بیشتر iOS 16: اعلان‌های شارژ باتری، نمادهای جدید AirPods، تنظیمات iCloud تازه‌سازی شده و موارد دیگر

iOS 16 مملو از ویژگی‌ها و تغییرات جدید است و اوایل امروز شش ویژگی جالب و ناشناخته‌ای را که اپل برای آیفون ارائه می‌کند به اشتراک گذاشتیم. اکنون، شش نکته دیگر از iOS 16 را به اشتراک می گذاریم.

حتی نکات بیشتر iOS 16: اعلان‌های شارژ باتری، نمادهای جدید AirPods، تنظیمات iCloud تازه‌سازی شده و موارد دیگر

به راحتی شبکه های WiFi شناخته شده را مدیریت کنید

ios 16 اتصالات وای فای را مدیریت می کند


علاوه بر اینکه کاربران می توانند رمز وای فای خود را در iOS 16 ببینند، اکنون می توانند به راحتی شبکه های وای فای شناخته شده و مدیریت شده را مدیریت کنند. در صفحه WiFi در تنظیمات، روی ویرایش ضربه بزنید و با Touch ID یا Face ID احراز هویت کنید. از آنجا، می توانید شبکه های شناخته شده را حذف کرده و جزئیات آنها را مشاهده کنید.

پاک کننده صفحه تنظیمات iCloud

ios 16 صفحات جدید icloud


اپل طرح و ساختار تنظیمات iCloud را در برنامه تنظیمات در آیفون تجدید نظر کرده است. این صفحه اکنون در بخش‌های مختلفی سازمان‌دهی شده است، از جمله «همگام‌سازی با iCloud‌»، «پشتیبان‌گیری از دستگاه» و «iCloud‌+».

در زیر صفحه‌های Photos، iCloud Drive، Notes، Messages، Health، و Passwords و Keychain، اپل یک نماد جدید، یک پاراگراف کوچک توضیح دهنده این ویژگی و توانایی مدیریت عملکرد و فضای ذخیره‌سازی هر برنامه اضافه کرده است.

AirPods Glyph جدید در مرکز کنترل و در حال پخش است

iOS 16 airpods glyp اکنون در حال پخش است


هنگامی که به AirPods متصل می شوید، یک علامت جدید مربوط به مدل AirPods شما در بخش Now Playing در مرکز کنترل و در صفحه قفل ظاهر می شود. این جایگزین نماد قدیمی AirPlay می‌شود که بدون توجه به اینکه از کدام دستگاه استفاده می‌کنید ثابت می‌ماند.

هشدار نگه داشتن شارژ باتری جدید

اعلان نگه داشتن باتری ios 16


همانطور که در توییتر مشاهده شد (1، 2‎iOS 16 اکنون به کاربران هشدار می دهد که سیستم به دلیل گرم شدن بیش از حد، شارژ آیفون را متوقف کند که می تواند به طول عمر باتری آسیب برساند. اعلان جدید در صفحه قفل، مرکز اطلاع رسانی و در صفحه باتری در تنظیمات نمایش داده می شود.

طراحی مجدد متن و منوی ویرایش

گزینه ویرایش متن منوی iOS 16


اپل گزینه منوی متن و ویرایش را در iOS 16 دوباره طراحی کرده است، آن را تمیزتر کرده و اکنون بسته به حالت فعلی آیفون شما، آن را در دو تم روشن و تاریک ارائه می‌کند. در مواردی که منو طولانی‌تر است، اپل رفتار پیمایش بین گزینه‌ها را نیز تنظیم کرده است.

Quick Note به آیفون می آید

یادداشت سریع ios 16


Quick Note که در iPadOS 15 و macOS Monterey معرفی شد، با iOS 16 به آیفون نیز آمده است. Quick Note را می‌توان از طریق Share Sheet در سراسر iOS، از جمله برای تصاویر، وب‌سایت‌ها و موارد دیگر، مشاهده کرد.

ابزارک مخاطبین اکنون پیام های خوانده نشده را نشان می دهد

ویجت مخاطبین ios 16 پیام های خوانده نشده


ویجت مخاطبین اکنون نشان می دهد که آیا پیام های خوانده نشده ای از یک مخاطب خاص دارید یا خیر. بنر پیام های خوانده نشده فقط به ابزارک های اندازه متوسط ​​و بزرگ برای برنامه مخاطبین محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا