بررسی تخصصی

همه چیز جدید در iOS 16.1 بتا: Matter، شارژ انرژی پاک، تغییرات برنامه کیف پول، Live Activities API و موارد دیگر

اگرچه iOS 16 به تازگی در روز دوشنبه منتشر شد، اپل در حال حاضر به آزمایش به روز رسانی بعدی سیستم عامل می پردازد. iOS 16.1 امروز برای توسعه دهندگان عرضه شد و تعداد انگشت شماری از ویژگی های جدید را معرفی می کند که شایان ذکر است.

iOS 16

قفل صفحه نمایش / سفارشی سازی صفحه اصلی

وقتی روی رابط «سفارشی کردن» در صفحه قفل ضربه می زنید، اکنون گزینه ای وجود دارد که می توانید بین سفارشی کردن صفحه قفل یا صفحه اصلی به جای صفحه قفل، یکی را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که ظاهر آیفون را از یک نقطه بدون نیاز به گذراندن چندین مرحله سفارشی کنید.

صفحه اصلی iOS 16 1 بتا

پشتیبانی ماده

iOS 16.1 بخش جدیدی از “لوازم جانبی Matter” را به برنامه تنظیمات معرفی می کند که نشان می دهد اپل در حال آماده شدن برای عرضه استاندارد خانه هوشمند Matter در پاییز است.

ماده ios 16 1 بتا


ضربه زدن به بخش لوازم جانبی Matter نشان می دهد که تمام لوازم جانبی Matter که به یک سرویس متصل اضافه شده اند را نمایش می دهد. در این متن آمده است: «اینها را می‌توان با برنامه‌ای که از Matter پشتیبانی می‌کند به خدمات اضافی اضافه کرد. Matter امکان همکاری بین دستگاه‌های هوشمند شرکت‌های مختلف را فراهم می‌کند، بنابراین برای مثال دستگاه‌های HomeKit، Alexa و Google Assistant می‌توانند با هم کار کنند.

در یادداشت‌های انتشار برای به‌روزرسانی، اپل می‌گوید که جفت کردن لوازم جانبی Matter ابتدا نیاز به یک نمایه نصب شده روی دستگاه شما دارد. همچنین چندین مشکل شناخته شده دیگر در مورد استاندارد Matter در حال حاضر وجود دارد که راه حل هایی در سایت اپل موجود است.

  • حذف Apple Home از منوی Matter accessories Connected Services در Home، کاشی لوازم جانبی را حذف نمی کند.
  • ممکن است هنگام جفت کردن لوازم جانبی Matter، هشداری برای روشن کردن Wi-Fi دریافت کنید.
  • اگر لوازم جانبی Matter در دسترس نباشد، ممکن است جزئیات لوازم جانبی باز نشود.
  • ممکن است نتوانید با استفاده از کد Matter ECM از طریق Matter Support Framework جفت‌سازی API جفت‌سازی کنید.
  • ممکن است هنگام جفت کردن لوازم جانبی Matter، اعلان‌های لوازم جانبی تأیید نشده ظاهر شوند.
  • اگر لوازم جانبی قبلاً با اکوسیستم شخص ثالث جفت شده باشد، ممکن است نتوانید لوازم جانبی Matter را جفت کنید.
  • دستگاهی که جفت‌سازی را آغاز می‌کند باید از همان حساب iCloud به عنوان مرکز اصلی استفاده کند. فقط صاحب خانه، نه کاربر دعوت شده، می تواند لوازم جانبی Matter را جفت کند.

شارژ انرژی پاک

iOS 16.1 یک کلید برای فعال کردن «شارژ انرژی پاک» در بخش باتری برنامه تنظیمات اضافه می‌کند. شارژ انرژی پاک سعی می کند با شارژ انتخابی در زمانی که برق انتشار کربن کمتری در دسترس است، ردپای کربن شما را کاهش دهد.

شارژ انرژی پاک iOS 16 1


اپل می‌گوید که قبل از اینکه نیاز به استفاده از آن بر اساس روال شارژ روزانه خود داشته باشید، آیفون همچنان به شارژ کامل می‌رسد و در صورت تمایل می‌توان این ویژگی را غیرفعال کرد. به نظر می رسد هنگام به روز رسانی به iOS 16.1 به طور پیش فرض فعال باشد.

Live Activities API

iOS 16.1 API Live Activities را که برای اهداف آزمایشی در طول نسخه بتای iOS 16 در دسترس توسعه‌دهندگان بود، دوباره اضافه می‌کند. کاربران آیفون نمی‌توانند در حال حاضر به Live Activities دسترسی داشته باشند، زیرا هیچ برنامه‌ای وجود ندارد که از آن پشتیبانی کند، اما توسعه‌دهندگان می‌توانند اجرای پشتیبانی را آغاز کنند.

برنامه کیف پول را حذف کنید

iOS 16.1 گزینه حذف کامل برنامه Wallet را از آیفون اضافه می کند. در iOS 16 و نسخه‌های قبلی iOS، برنامه را می‌توان از صفحه اصلی حذف کرد، اما حذف نشد. اکنون برای کسانی که نمی خواهند از Apple Pay یا سایر ویژگی های کیف پول استفاده کنند، می توان آن را به طور کامل حذف کرد.

ios 16 1 حذف برنامه کیف پول


این گزینه در حالی ارائه می‌شود که اپل با یک شکایت متهم به نقض قانون ضد انحصار از طریق تبدیل کردن Apple Pay به تنها کیف پول موبایلی موجود برای پرداخت‌های ضربه به پرداخت در آیفون، مواجه است.

درصد باتری در نوار وضعیت

iOS 16.1 درصد باتری را به نماد باتری در نوار وضعیت در iPhone XR، iPhone 11، iPhone 12 mini و iPhone 13 mini اضافه می کند، همه آیفون هایی که در iOS 16 از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند.

نماد درصد باتری بتای ios 16

رابط کاربری اسکرین شات

وقتی ابزار ویرایش اسکرین شات را می بندید، یک رابط به روز شده در گوشه سمت راست بالای صفحه وجود دارد که گزینه هایی برای حذف اسکرین شات، کپی و حذف یا ذخیره آن را می دهد. این منو قبلاً در پایین آیفون قرار داشت، بنابراین این پیاده‌سازی جدید شیک‌تر و کمتر در چهره شما ظاهر می‌شود، زیرا پایین صفحه نمایش را اشغال نمی‌کند.

حذف اسکرین شات رابط کاربری ios 16 1

سایر ویژگی های جدید

از ویژگی جدیدی در iOS 16.1 اطلاع دارید که ما آن را کنار گذاشتیم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا