بررسی تخصصی

همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر

اپل امروز دومین نسخه بتای iOS 16.4 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد، و اگرچه به اندازه نسخه بتا اول از ویژگی های غنی نیست، اما چند مورد قابل توجه در نسخه بتای دو وجود دارد که ارزش دانستن در مورد آنها را دارد.

iOS 16.4 Feature Red - همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر

انیمیشن چرخش صفحه کتاب های اپل

با راه‌اندازی iOS 16، اپل کتاب‌های اپل را بهینه‌سازی کرد تا انیمیشن‌های سنتی ورق زدن صفحه را که از روزهای اولیه این اپلیکیشن استفاده می‌شد، حذف کند، حرکتی که برخی از کاربران اپل بوک را ناراحت کرد.

page curl animation ios 16 - همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر


دومین نسخه بتای iOS 16.4، انیمیشن چرخاندن صفحه را به عنوان یک گزینه دوباره معرفی می‌کند، که برای خوانندگان Apple Books که آن را از دست داده‌اند، یک تغییر خوش‌آمد است. در قسمت Themes and Settings در اپلیکیشن Books، اکنون سه گزینه برای ورق زدن صفحه وجود دارد: Curl، Side و None.

Slide پیش‌فرض iOS 16 است، Curl انیمیشن قدیمی iOS 15 و قدیمی‌تر است، و None یک انیمیشن ساده‌تر است که فقط از صفحه‌ای به صفحه دیگر با هیاهوی کمی جابه‌جا می‌شود. این ویژگی ها در iPadOS 16.4 برای کسانی که در iPad مطالعه می کنند نیز موجود است.

کد کلاسیک Apple Music

کد موجود در نسخه بتای iOS 16.4 ادامه کار اپل بر روی اپلیکیشن Apple Music Classical را تایید می کند و نشان می دهد که ممکن است در آینده ای نه چندان دور راه اندازی شود.

apple music classical code ios 16 4 b2 - همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر


کد موجود در نسخه بتا نشان می دهد که گوش دادن به Apple Music کلاسیک به کاربران نیاز دارد که برنامه استاندارد Apple Music را نصب کنند. در چارچوب MusicKit آمده است: «برای گوش دادن به Apple Music‌ Classical، باید Apple Music را نصب کنید.
نمایش MacRumors: شایعات تاشو اپل و سری گلکسی S23 سامسونگ
>

در حال حاضر، هیچ نشانه‌ای از برنامه کلاسیک Apple Music در iOS 16.4 وجود ندارد، اما این بدان معنا نیست که در نسخه بتا بعدی یا با راه‌اندازی iOS 16.4 عرضه نخواهد شد. همچنین ممکن است به‌روزرسانی بعدی یا حتی iOS 17 به تعویق بیفتد، زیرا این اولین به‌روزرسانی iOS 16 نیست که دارای ارجاعات کلاسیک Apple Music است.

Apple Pay در کره جنوبی

کد موجود در iOS 16.4 تأیید می کند که کاربران در کره جنوبی می توانند کارت های اعتباری و نقدی را به برنامه Wallet برای استفاده با Apple Pay اضافه کنند، پیشنهاد می کند iOS 16.4 ‌Apple Pay را در این کشور اضافه کند.

این مطابق با گزارش‌های اوایل فوریه است که نشان می‌دهد کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی Apple Pay را تأیید کرده است. اپل از سال 2017 در تلاش است تا Apple Pay را به کره جنوبی بیاورد.

پوشش دستگاه مراقبت اپل

در بخش تنظیمات > عمومی > درباره جایی که اپل دارای بخش «پوشش» است که دستگاه‌های اپل شما را با AppleCare+ فهرست می‌کند، اکنون همه محصولات فهرست‌شده نمادی در کنار خود دارند. این بخش شامل آیفون و لوازم جانبی متصل مانند اپل واچ و ایرپاد است.

applecare coverage icons ios 16 4 beta 2jpg - همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر


این بخش در نسخه بتا یک وجود داشت، اما نمادها جدید هستند.

صفحه نمایش پادکست

یک صفحه نمایش جدید در برنامه پادکست در نسخه بتا 2 وجود دارد که تغییرات جدید را توضیح می دهد.

apple podcasts splash screen ios 16 4 beta 2 - همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر


برنامه پادکست اکنون از کانال‌های موجود در کتابخانه، قابلیت گسترش CarPlay و ویژگی بهبود یافته Up Next پشتیبانی می‌کند که به شما امکان می‌دهد قسمت‌ها را از سر بگیرید و از آنچه که نمی‌خواهید گوش دهید، بگذرید.
iOS 16 محبوب‌تر از iOS 15 سال گذشته است
>

تنظیمات نمایش همیشه روشن

اپل تغییراتی جزئی در بخش Always On Display در برنامه تنظیمات در مدل‌های iPhone 14 Pro انجام داد. کلید خاموش کردن Always On Display اکنون در زیر کلیدهای نمایش کاغذدیواری و اعلان‌ها به جای بالا فهرست شده است.

always on display ios 16 4 beta 2 - همه چیز جدید در iOS 16.4 Beta 2: تغییرات Apple Books، Apple Music Classical Mentions، Apple Pay در کره جنوبی و موارد دیگر

ویژگی های بیشتر

چیزی را می دانید که در این لیست از قلم انداخته ایم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا