بررسی تخصصی

اولین دسته از بازی‌های آرکید اپل با پایان قراردادهای توسعه‌دهنده حذف شدند

اپل امروز 15 بازی را از Apple Arcade حذف کرد، کمی بیش از دو هفته پس از فهرست کردن اولین دسته از عناوینی که به دلیل انقضای قرارداد توسعه دهندگان، سرویس اشتراک را ترک کردند.

بازی های آرکید اپل به زودی ترک می شوند
در 18 ژوئیه، اپل بخشی را با عنوان “Leaving Arcade Soon” به بخش Arcade اپ استور اضافه کرد و بازی هایی را که حذف خواهند شد لیست کرد، اما مشخص نکرد که چه زمانی حذف می شوند.

اکنون آن بخش از اپ استور حذف شده است و عناوینی که در دسته اول گنجانده شده بودند دیگر در جستجوی معمولی فروشگاه نشان داده نمی شوند. بازی هایی که از اپل آرکید رفته اند عبارتند از درایوهای بازی، پروجکشن: نور اول، لایف اسلاید، شب زمین، Cardpocalypse، کار بی ثمر، و بیشتر.

اپل در یک سند پشتیبانی می‌گوید که کاربرانی که بازی را قبل از حذف از Apple Arcade دانلود کرده‌اند، می‌توانند «حداقل دو هفته پس از آن» به بازی ادامه دهند، که نشان می‌دهد این عناوین حداقل تا 16 آگوست و احتمالاً پس از آن قابل بازی خواهند بود.

پس از این مدت، کاربرانی که یک بازی Apple Arcade را راه‌اندازی می‌کنند که دیگر قابل بازی نیست، پیام «دیگر در دسترس نیست» را دریافت می‌کنند.

اپل می‌گوید پس از حذف یک بازی از اپل آرکید، توسعه‌دهنده ممکن است بازی خود را در اپ استور برای همه کاربران در دسترس قرار دهد، اگرچه ممکن است این بازی با نسخه ارائه شده در اپل آرکید متفاوت باشد.

اگر توسعه‌دهنده‌ای انتخاب کند که به کاربران اجازه دهد پیشرفت‌های ذخیره‌شده خود را در نسخه اپ استور بازی بارگیری کنند، کاربران می‌توانند درست از همان جایی که در نسخه Apple Arcade متوقف کرده‌اند، بازی را ادامه دهند. در غیر این صورت، کاربران باید بازی را دوباره شروع کنند.

یک منبع خبر داد MacRumors زمانی که اپل آرکید برای اولین بار راه اندازی شد، اپل قراردادهای سه ساله با تعدادی از توسعه دهندگان امضا کرد و ظاهرا برخی از این قراردادها در حال پایان یافتن هستند و تمدید نمی شوند و به همین دلیل بازی ها حذف شده اند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا