بررسی تخصصی

اپل اولین مک بوک پرو را با نوار لمسی به لیست محصولات قدیمی اضافه می کند

این شرکت در یادداشتی داخلی که این هفته با اپل استورها و ارائه دهندگان خدمات مجاز اپل به اشتراک گذاشته شده است، اعلام کرد که اپل اولین مدل های 13 و 15 اینچی مک بوک پرو را با نوار لمسی به لیست محصولات قدیمی خود در 31 جولای اضافه خواهد کرد.

نوار لمسی 13 اینچی مک بوک پرو
اولین مدل های مک بوک پرو با نوار لمسی در اکتبر 2016 به عنوان بخشی از طراحی مجدد کامل مک بوک پرو منتشر شد. از دیگر ویژگی‌های جدید می‌توان به شاسی نازک‌تر و سبک‌تر، صفحه‌کلید پروانه‌ای بسیار بداخلاق، Touch ID، ترک‌پد بزرگ‌تر و حذف همه پورت‌ها به جز پورت‌های Thunderbolt و جک هدفون اشاره کرد.

اپل نوار لمسی را از آخرین مدل های مک بوک پرو 14 و 16 اینچی حذف کرد، اما همچنان در مک بوک پرو 13 اینچی موجود است.

یادداشت، به دست آمده توسط MacRumors، نشان می دهد که iPad Pro 9.7 اینچی و چندین دستگاه دیگر نیز در پایان ماه به عنوان قدیمی طبقه بندی می شوند. لیست کامل دستگاه هایی که از 31 ژوئیه تبدیل به قدیمی می شوند در زیر مشخص شده است:

  • مک بوک پرو (13 اینچی، 2016، دو پورت تاندربولت)
  • مک بوک پرو (13 اینچی، 2016، چهار پورت تاندربولت)
  • مک بوک پرو (15 اینچی، 2016)
  • مک بوک ایر (13 اینچی، اوایل 2015)
  • مک بوک (12 اینچی، اوایل 2016)
  • iMac (21.5 اینچی، اواخر 2015)
  • iMac (27 اینچ، Retina 5K، اواخر 2015)
  • iPad Pro (9.7 اینچی، Wi-Fi)
  • iPad Pro (9.7 اینچی، Wi-Fi + تلفن همراه)

اپل پس از گذشت پنج سال از آخرین توزیع دستگاه برای فروش، یک دستگاه را به عنوان “وینتیج” طبقه بندی می کند. اولین مدل‌های مک‌بوک پرو با نوار لمسی در ژوئن 2017 متوقف شدند، بنابراین پنج سال اخیر به پایان رسیده است.

تا اواسط سال 2018، محصولات قدیمی برای تعمیرات مورد تایید اپل واجد شرایط نبودند، اما فروشگاه‌های اپل و ارائه‌دهندگان خدمات مجاز اپل اکنون می‌توانند دستگاه‌ها را تا دو سال پس از طبقه‌بندی به‌عنوان قدیمی، مشروط به در دسترس بودن قطعات، تعمیر کنند.

طبق این یادداشت، اپل همچنین آی‌پد مینی اصلی را که در سال 2012 عرضه شد، به لیست محصولات منسوخ شده خود در تاریخ 31 جولای اضافه خواهد کرد. اپل پس از گذشت هفت سال از آخرین توزیع دستگاه برای فروش توسط اپل، دستگاهی را به‌عنوان «منسوخ» طبقه‌بندی می‌کند، و دستگاه‌های منسوخ دیگر واجد شرایط تعمیرات از سوی اپل نیستند، مگر در مواردی که قانون اجازه دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا