بررسی تخصصی

کلید قابل جابجایی که به عنوان ماوس کار می کند می تواند به مک بوک آینده بیاید

طبق یک درخواست ثبت اختراع جدید، اپل یک صفحه کلید مک بوک را بررسی کرده است که دارای یک کلید قابل جابجایی است که برای استفاده به عنوان یک ماوس دقیق طراحی شده است.

ثبت اختراع کلید قابل جابجایی 1
ثبت اختراع، اولین بار توسط AppleInsider، با عنوان “Deployable Key Mouse.” اپل برای اولین بار در سال 2021 برای ثبت اختراع اقدام کرد و امروز توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده اعطا شد.

این پتنت یک صفحه کلید به ظاهر معمولی سیستم قیچی مک بوک را در نظر می گیرد که دارای یک کلید قابل جابجایی مخفی است. این کلید برای استفاده به عنوان یک دستگاه اشاره گر طراحی شده و حاوی یک حسگر موقعیت است. اپل این سیستم را به عنوان ارائه یک “ورودی اشاره گر راحت، قابل حمل و دقیق برای یک سیستم ورودی کامپیوتر” توصیف می کند.

این پرونده استدلال می‌کند که برخی از وظایف دقیق، مانند طراحی گرافیکی، طراحی و مدل‌سازی به کمک رایانه، و ویرایش اسناد بزرگ و پیچیده، برای یک ماوس دستی بهتر از ترک‌پد مناسب هستند. اپل اذعان می‌کند که حمل ماوس جداگانه با رایانه می‌تواند سخت باشد و ممکن است «زمانی که رایانه از قبل دستگاه‌های اشاره‌گر داخلی داشته باشد، زائد باشد».

به گفته اپل، کلید قابل جابجایی راه حل مناسبی برای این مشکل است. در برخی از تجسم‌ها، کلید می‌تواند به طور معمول روی صفحه‌کلید کار کند، زمانی که مستقر نیست و دارای یک باتری داخلی کوچک است.

ثبت اختراع کلید قابل جابجایی 2
اپل سیستم‌های مکانیکی مختلفی را برای تسهیل کلید قابل جابجایی، از جمله کشیدن یک یا چند کلید از بدنه به صورت عمودی، و همچنین کشیدن یک کلید از کنار دستگاه به‌صورت افقی، ترسیم می‌کند. تصاویر ثبت اختراع، کلید قابل نصب را نشان می دهد که در لبه صفحه کلید قرار دارد تا کلیدی نباشد که تقریباً استفاده مداوم را ببیند.

ثبت اختراعات را نمی توان به عنوان شواهدی بر برنامه های فوری اپل در نظر گرفت، اما آنها حوزه های مورد علاقه شرکت و آنچه را که در پشت صحنه در نظر دارد توسعه دهد، نشان می دهد. در حالی که چشم انداز یک کلید قابل جابجایی ممکن است یک ویژگی بالقوه عجیب و غریب مک بوک به نظر برسد، اپل آشکارا به اندازه کافی به چشم انداز برای ثبت اختراع این مفهوم علاقه مند است. ممکن است نسبت به سایر ویژگی‌های غیرمعمول مانند نوار لمسی کمتر مزاحم باشد و می‌تواند برای برخی از کاربران حرفه‌ای که به حداکثر قابلیت حمل نیاز دارند، اما همچنان می‌توانند از ورودی دقیق گاه به گاه بهره ببرند، جذاب باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا