بررسی تخصصی

انتقاد مجدد گوگل از اپل به دلیل عدم پذیرش برنامه RCS برای پیام‌ها: «پیام‌های ارسالی آن‌ها در دهه 1990 گیر کرده است».

گوگل به جنگ صلیبی خود ادامه می دهد تا اپل را متقاعد کند که استاندارد پیام رسانی RCS را اتخاذ کند و یک پست وبلاگ جدید “زمان RCS فرا رسیده است”. به‌شدت توسط Google، RCS یا Rich Communication Services تبلیغ می‌شود، استاندارد پیام‌رسانی است که برای جایگزینی استاندارد پیام‌رسانی SMS فعلی طراحی شده است.

اندروید اپل رفع rcs
این پشتیبانی از عکس‌ها و ویدیوهای با وضوح بالاتر، پیام‌های صوتی و اندازه فایل‌های بزرگ‌تر را فراهم می‌کند، به‌علاوه، رمزگذاری بهبودیافته، واکنش‌های ایموجی بین پلتفرمی و چت‌های گروهی قابل‌اعتمادتر را در دستگاه‌های مختلف اضافه می‌کند. گوگل بیش از یک سال است که اپل را برای پذیرش RCS تحت فشار قرار داده است، اما تا کنون، اپل تکان نخورده است.

پست وبلاگ جدید گوگل اشاره می کند که این هفته سی امین سالگرد استاندارد پیام کوتاه است، زیرا اولین پیام اس ام اس در 3 دسامبر 1992 ارسال شد. گوگل استدلال می کند که زمان به روز رسانی فرا رسیده است و اپل را به دلیل “کشیدن پاشنه های خود” فرا می خواند. “

گوگل اشاره می‌کند که با RCS، پیام‌های رمزگذاری شده بین پلتفرمی در دسترس خواهد بود. ویژگی‌هایی مانند نشانگرهای تایپ هم‌زمان، رسید خواندن، عکس‌ها و ویدیوهای با کیفیت بالاتر، و کنترل بیشتر بر چت‌های گروهی هم در آیفون‌ها و هم در گوشی‌های اندرویدی استاندارد هستند.

تمامی اپراتورها و سازندگان اصلی تلفن همراه، از جمله AT&T، Verizon، T-Mobile، Motorola، Nokia، OnePlus، Samsung، Sony و غیره، پشتیبانی RCS را اجرا کرده اند. اپل همچنان تنها نگهدارنده است، و این شرکت تاکنون به سختی تلاش های گوگل را برای تحت فشار قرار دادن پذیرش RCS تایید کرده است.

هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا اپل پشتیبانی از RCS را در نظر گرفته است یا خیر، و همچنین زمانی که چنین پشتیبانی ممکن است اجرا شود، وجود ندارد. تیم کوک، مدیر عامل اپل در مصاحبه ای در سپتامبر گفت که این یک اولویت نیست. کوک می‌گوید: «من نمی‌شنوم که کاربران ما بخواهند در این مرحله انرژی زیادی روی این موضوع بگذاریم.

کوک همچنین به خبرنگاری که به مادرش که از تلفن اندرویدی استفاده می‌کند مشکلی در ارسال عکس‌های پیامکی دارد، پیشنهاد ارتقای آیفون را داد. او گفت: برای مادرت یک آیفون بخر.

گوگل تا آنجا پیش رفته است که یک وب‌سایت کامل «دریافت پیام» را در RCS و عدم پذیرش این ویژگی توسط اپل منتشر کرده است، و مشتریان اپل را تشویق می‌کند تا از اپل بخواهند با تغییر از SMS به RCS، «مشکلات را برطرف کند». گوگل همچنین تبلیغات ضد اپل را برای تبلیغ RCS منتشر کرده است، اما تاکنون چیزی توجه اپل را جلب نکرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا