بررسی تخصصی

گوگل چت ربات “Bard” را به جستجوی گوگل اضافه می کند، در حالی که مایکروسافت اولین فناوری ChatGPT را برای Bing به روز می کند.

محبوبیت روزافزون چت ربات ChatGPT OpenAI، مایکروسافت و گوگل را ترغیب کرده است تا قابلیت های هوش مصنوعی مکالمه ای را به محصولات جستجوی خود اضافه کنند و هر دو شرکت در این هفته اطلاعیه های مرتبط با هوش مصنوعی را ارائه کردند.

microsoft bing chatgpt
گوگل دیروز Bard را معرفی کرد، یک پروژه ربات چت با هوش مصنوعی که مدتی در کار بوده است. Bard با استفاده از مدل زبان گوگل برای برنامه های گفتگو (LaMDA)، یک سرویس هوش مصنوعی مکالمه آزمایشی برای جستجوی گوگل است که قرار است در هفته های آینده در دسترس عموم قرار گیرد.

به گفته گوگل، Bard برای “ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، هوش و خلاقیت مدل های زبان بزرگ ما” طراحی شده است، و پاسخ هایی با کیفیت بالا ارائه می دهد، که دقیقا همان کاری است که ChatGPT انجام می دهد.

Bard با نسخه سبک وزن LaMDA AI عرضه خواهد شد که به گفته گوگل به خوبی مقیاس خواهد شد زیرا به قدرت محاسباتی زیادی نیاز ندارد. راه‌اندازی اولیه Bard در یک ظرفیت آزمایشی خواهد بود و Google قرار است به‌روزرسانی‌ها و بهبودها را در طول زمان انجام دهد و در آینده نزدیک در جستجوی Google منتشر خواهد شد.

پس از اعلام Bard گوگل، مایکروسافت امروز رویدادی را برگزار کرد که در آن اعلام کرد قصد دارد ابزارهای هوش مصنوعی مکالمه را هم به موتور جستجوی Bing و هم به مرورگر Edge اضافه کند. مایکروسافت با OpenAI روی ChatGPT کار کرد و نسخه ارتقا یافته فناوری هوش مصنوعی که ChatGPT را تقویت می کند در Bing و Edge تعبیه شده است.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، گفت: «هوش مصنوعی اساساً هر دسته نرم‌افزاری را تغییر می‌دهد، که از بزرگترین دسته از همه – جستجو شروع می‌شود.

بینگ امکان جستجوهای پیچیده ای را فراهم می کند که می تواند به مواردی مانند برنامه ریزی برنامه سفر یا تحقیق در مورد تلویزیون برای خرید کمک کند. مایکروسافت می‌گوید که کاربران می‌توانند جستجوهای خود را با درخواست جزئیات، وضوح و ایده‌های بیشتر اصلاح کنند. بینگ همچنین می‌تواند کارهای خلاقانه‌ای مانند نوشتن یک ایمیل، ایجاد یک مسابقه برای شب‌های چیزهای بی اهمیت، آماده‌سازی برای مصاحبه شغلی و غیره انجام دهد.

مرورگر جدید مایکروسافت اج نیز با قابلیت‌های افزوده‌شده هوش مصنوعی در دسترس است. Edge می‌تواند کارهایی مانند خلاصه کردن گزارش‌ها و ارائه اطلاعات کلیدی، ایجاد مقایسه بین شرکت‌ها و محصولات، و نوشتن محتوا در صورت ارائه درخواست انجام دهد. این می تواند تن، قالب و طول را با دستورالعمل در نظر بگیرد.

مایکروسافت می گوید که مدل جدید OpenAI که استفاده می کند از ChatGPT قدرتمندتر است و برای جستجو سفارشی شده است. مدل هوش مصنوعی «سریع‌تر، دقیق‌تر و توانمندتر» است.

موتور جستجوی به روز شده Bing با ادغام ChatGPT از امروز در دسترس است، هرچند در ظرفیت پیش نمایش محدود. کاربران می توانند پرس و جوهای نمونه را در وب سایت بینگ امتحان کنند و در لیست انتظار ثبت نام کنند. مایکروسافت قصد دارد در هفته‌های آینده پیش‌نمایش را به میلیون‌ها نفر تبدیل کند و به زودی یک تجربه موبایلی در پیش‌نمایش قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که گوگل و مایکروسافت هر دو محصولات هوش مصنوعی محاوره ای را عرضه می کنند، ممکن است اپل در حال برنامه ریزی برای معرفی قابلیت های مشابه به مرورگر سافاری در آینده باشد. در حال حاضر، عملکرد ربات چت هوش مصنوعی به زودی از طریق موتورهای جستجوی بینگ و گوگل که از طریق مرورگر سافاری قابل دسترسی است، در دسترس خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا