بررسی تخصصی

در اینجا نحوه عملکرد ویجت های اپل واچ در watchOS 10 آمده است

اپل هفته گذشته پیش نمایش watchOS 10، به روز رسانی نرم افزاری بزرگ بعدی خود را برای مدل های Apple Watch سازگار کرد. در میان تعداد انگشت شماری از ویژگی های جدید، یکی از تاثیرگذارترین آنها، معرفی ویجت ها است. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه کار آنها و کارهایی که می توانید با آنها انجام دهید بیاندازیم.

ویجت ها در watchos10

با ویجت ها چه خبر؟

ویجت‌ها روش جدیدی را برای نمایش سریع اطلاعات مربوط به برنامه از هر صفحه ساعت در اپل واچ، بدون نیاز به باز کردن برنامه مربوطه یا تکیه انحصاری به عوارض ارائه می‌دهند. به عبارت دیگر، اگر چهره‌های ساده و بدون پیچیدگی را انتخاب کنید، همچنان می‌توانید به اطلاعاتی که می‌خواهید دسترسی داشته باشید، و اگر چهره‌های پر عارضه را دوست دارید، اکنون می‌توانید با یک نگاه حتی اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

در watchOS 10، چرخش Digital Crown به سمت بالا یا کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا با انگشت خود (کنترل مرکز اکنون از طریق دکمه Side قابل دسترسی است) یک پشته هوشمند پویا از ویجت ها را در زیر زمان و تاریخ نشان می دهد. تا نیمی از صفحه نمایش می‌توانید با استفاده از Digital Crown یا انگشت خود در میان این ویجت‌ها پیمایش کنید و روی یک ویجت ضربه بزنید تا برنامه مربوط به آن باز شود.

ساعت ویدجت
با استفاده از یادگیری ماشینی، ترتیب ویجت ها می تواند بر اساس نیازهای شما در هر زمان معین از روز تغییر کند.

به عنوان مثال، اگر رویدادهای آتی در تقویم خود دارید، کارت پرواز برای یک پرواز آینده، یا کارهایی که باید انجام دهید، به ترتیب اولویت نمایش داده می شوند. یا اگر یک تایمر را راه اندازی کنید، در بالای پشته ویجت ظاهر می شود تا بتوانید به راحتی ببینید چه مدت باقی مانده است.

علاوه بر سفارش بر اساس ارتباط، Smart Stack همچنین دارای قابلیت سازماندهی دستی ویجت ها است، بنابراین Smart Stack می تواند به همان اندازه پویا یا ثابت باشد که می خواهید.

در واقع دو نوع ویجت در watchOS 10 وجود دارد: ویجت‌های برنامه اختصاصی که اطلاعات را از یک برنامه ارائه می‌کنند، و ویجت پیچیدگی‌های قابل تنظیم توسط کاربر که حداکثر سه پیچیدگی به سبک ساعت را نشان می‌دهد.

پیچیدگی های ویجت های تماشا
در انتهای پشته ویجت دکمه ای وجود دارد که شما را به منوی برنامه های سنتی می برد تا به همه برنامه های Apple Watch خود دسترسی داشته باشید.

انتخاب ابزارک هایی که می خواهید ببینید

مانند ویجت‌های صفحه اصلی آیفون در iOS 16، ویجت‌های Apple Watch در watchOS 10 می‌توانند به عنوان یک پشته هوشمند عمل کنند که بر اساس زمینه یا زمان روز تغییر می‌کند، یا می‌توانید به صورت دستی مواردی را که می‌خواهید اضافه کنید انتخاب کنید و همچنین ویجت‌ها را به بالا پین کنید. از پشته مراحل زیر به شما نشان می دهد که چگونه ویجت ها را از هر صفحه ساعتی ویرایش کنید.

  1. در اپل واچ دارای واچ OS 10، با استفاده از Digital Crown به بالا حرکت کنید یا با انگشت خود از پایین صفحه به بالا بکشید.
  2. برای ورود به حالت تکان دادن پشته، هر ویجتی را به مدت طولانی فشار دهید. (توجه داشته باشید که نمی توانید تاریخ و زمان نمایش را در بالای پشته ویرایش کنید.)
  3. روی دکمه قرمز منهای یک ویجت ضربه بزنید تا آن را از پشته حذف کنید، یا روی دکمه بزرگ بعلاوه بالای پشته ضربه بزنید تا یکی اضافه کنید.
  4. برای پین کردن یک ویجت به طوری که در بالای پشته باقی بماند، روی نماد پین زرد آن ضربه بزنید.
  5. برای ویرایش ویجت پیچیدگی‌ها، به پایین بروید و روی نماد منهای کنار یک عارضه ضربه بزنید، سپس روی نماد مثبت ضربه بزنید تا آن را با یک عارضه موجود جایگزین کنید. (توجه: همچنین می توانید ویجت عوارض را پین کنید.)

ویرایش ساعت ویجت ها

جمع بندی

اپل ابزارک ها را به عنوان راهی برای لذت بردن از صفحه های ساعت ساده مانند پرتره ارائه می کند، بدون اینکه از اطلاعات روی صفحه ای که معمولاً عوارض ارائه می دهند، دور باشد. با استفاده از Digital Crown، داده‌های بی‌درنگ از برنامه‌های موردعلاقه‌تان فقط یک دور زدن است. نظر شما در مورد ویجت ها چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

WatchOS 10 پاییز امسال برای عموم عرضه خواهد شد و با اپل واچ سری 4 به بعد سازگار است. علاوه بر این، به یک آیفون با قابلیت اجرای iOS 17 نیز نیاز دارید. این شامل آیفون XS یا جدیدتر و آیفون XR یا جدیدتر است. برای مشاهده لیست کامل آیفون های سازگار با iOS 17، راهنمای سریع ما را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا