بررسی تخصصی

PSA: غیرفعال کردن iCloud Drive در iOS 17 دیگر همگام‌سازی CloudKit برنامه‌های شخص ثالث را خاموش می‌کند

در iOS 17 و macOS Sonoma، خاموش کردن iCloud Drive دیگر بر برنامه‌های شخص ثالثی که از پایگاه داده iCloud اپل برای همگام‌سازی داده‌های خود استفاده می‌کنند، تأثیر نمی‌گذارد، این تغییر قابل توجه است که احتمالاً توسط توسعه‌دهندگان و کاربران استقبال می‌شود.

درایو icloud
در نسخه‌های قبلی macOS و iOS، وقتی iCloud Drive به‌صورت دستی در تنظیمات سیستم یا برنامه تنظیمات غیرفعال می‌شود، دسترسی به پایگاه داده iCloud (به عنوان مثال CloudKit) را برای برنامه‌های شخص ثالث نیز غیرفعال می‌کند، حتی اگر از پوشه iCloud Drive استفاده نمی‌کنند. . این در حالی است که همگام‌سازی iCloud برنامه‌های سهام خود اپل بی‌تأثیر است.

این رفتار در تنظیمات رو به روی کاربر اپل که به طور گیج کننده ای شامل سوئیچ های جداگانه برای روشن و خاموش کردن iCloud به صورت جداگانه برای iCloud Drive، برنامه های سیستمی و برنامه های شخص ثالث هستند، مشخص نیست.

علاوه بر این، iCloud Drive می‌تواند مقدار قابل‌توجهی از فضای ذخیره‌سازی دستگاه را اشغال کند، بنابراین برخی از کاربران ممکن است آن را غیرفعال کنند، بدون اینکه متوجه باشند که از همگام‌سازی برخی از برنامه‌های شخص ثالث بین دستگاه‌های خود نیز جلوگیری می‌کنند.

با مستقل کردن iCloud Drive و برنامه شخص ثالث پیکربندی دسترسی iCloud از یکدیگر در iOS 17 و macOS Sonoma، مدیریت ابری رابط تنظیمات را بهتر منعکس می‌کند. همچنین به این معنی است که کاربرانی که دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت را دارند که در آنها iCloud Drive به عنوان یک موضوع خط‌مشی غیرفعال است، همچنان می‌توانند از برنامه‌های شخص ثالثی استفاده کنند که برای عملکرد صحیح به همگام‌سازی iCloud وابسته هستند.

داستان های محبوب

Gmail، Google Docs و Google Sheets از مدل‌های iPad Pro 2018 پشتیبانی می‌کنند

گوگل امروز برنامه‌های Gmail، Google Docs و Google Sheets خود را برای دستگاه‌های iOS به‌روزرسانی کرد و از مدل‌های جدید iPad Pro 11 و 12.9 اینچی پشتیبانی کرد. این به‌روزرسانی یک فرم فاکتور بهینه‌سازی شده را به ارمغان می‌آورد که دیگر دارای نوارهای مشکی حواس‌پرتی در بالا و پایین نمایشگر در حالت عمودی یا در کناره‌ها در حالت افقی نیست. پس از به روز رسانی، برنامه جیمیل تمام موارد را اشغال می کند…

در اینجا همه Mac های سازگار با macOS Monterey آمده است

macOS Monterey با بسیاری از Macهایی که قادر به اجرای macOS Big Sur بودند سازگار است، اما پشتیبانی از برخی از مدل‌های قدیمی MacBook Air و iMac در سال‌های 2013 و 2014 را کاهش می‌دهد. فهرست کامل سازگاری در زیر آمده است: iMac – اواخر 2015 و iMac Pro بعد از آن – مک بوک ایر 2017 و بعد – مک بوک پرو اوایل 2015 و بعد – مک بوک پرو اوایل 2015 و بعد – مک مینی اواخر 2013 و بعد -…

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا