بررسی تخصصی

پشتیبانی از iCloud Shared Photo Library در جدیدترین iOS 16 و macOS Ventura Beta اضافه شده است

با سومین نسخه بتای iOS 16، iPadOS 16 و macOS Ventura که امروز صبح در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت، اپل پشتیبانی از iCloud Shared Photo Library را اضافه کرده است، ویژگی جدیدی که در نسخه بتای اولیه وجود نداشت.

پشتیبانی از iCloud Shared Photo Library در جدیدترین iOS 16 و macOS Ventura Beta اضافه شده است
iCloud Shared Photo Library به‌منظور سهولت اشتراک‌گذاری عکس‌ها با اعضای خانواده‌تان طراحی شده است و پس از نصب iOS 16، ‌iPadOS 16 یا macOS Ventura، می‌توان آن را در برنامه تنظیمات راه‌اندازی کرد. در بخش عکس‌ها، به «کتابخانه مشترک» بروید و روی آن ضربه بزنید.

از آنجا، روی «Start Setup» ضربه بزنید تا شرکت‌کنندگانی را که می‌خواهید با آنها به اشتراک بگذارید اضافه کنید. می‌توانید حداکثر پنج نفر دیگر را دعوت کنید و همه شرکت‌کنندگان می‌توانند محتوا را از کتابخانه مشترک اضافه، ویرایش یا حذف کنند. می‌توانید هر پنج نفر را اضافه کنید، از جمله افرادی که با آنها تنظیم اشتراک‌گذاری خانوادگی ندارید.

کتابخانه عکس به اشتراک گذاشته شده صفحه نمایش چلپ چلوپ


پس از انتخاب افراد برای اشتراک‌گذاری، می‌توانید انتخاب کنید که عکس‌های خود را به کتابخانه مشترک منتقل کنید. می‌توانید همه عکس‌ها و ویدیوهایتان را جابه‌جا کنید، عکس‌هایی که شامل افراد منتخب هستند یا از تاریخ انتخابی هستند، یا می‌توانید عکس‌ها را به صورت دستی انتخاب کنید.

پس از افزودن عکس‌هایتان، می‌توانید پیش‌نمایش کتابخانه را قبل از اشتراک‌گذاری مشاهده کنید و سپس با استفاده از برنامه پیام‌ها یا پیوند مشترک، شرکت‌کنندگان را به‌طور رسمی دعوت کنید. همه شرکت‌کنندگان به همه عکس‌هایی که در کتابخانه مشترک آپلود می‌شوند دسترسی خواهند داشت.

کتابخانه مشترک افزودن شرکت کنندگان


برای جلوگیری از اشتراک‌گذاری تصادفی عکس‌ها، قوانین راه‌اندازی هوشمندی وجود دارد که می‌توان آنها را اجرا کرد. می‌توانید همه عکس‌های گذشته یا فقط عکس‌های یک تاریخ شروع خاص را به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید عکس‌هایی را که فقط افراد خاصی مانند اعضای خانواده شما دارند، به اشتراک بگذارید.

کتابخانه عکس مشترک 1


عکس‌ها را می‌توان به‌طور خودکار به کتابخانه مشترک اضافه کرد، اما گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری براساس نزدیکی بلوتوث نیز وجود دارد. پیشنهادهای اشتراک‌گذاری همچنان در For You ظاهر می‌شوند.

با جابجایی جدید در برنامه دوربین، می‌توانید تمام عکس‌هایی را که می‌گیرید به‌طور خودکار در کتابخانه مشترک آپلود کنید، بنابراین اگر با خانواده خود به تعطیلات رفته‌اید، همه می‌توانند به محض گرفتن عکس‌های تعطیلات را ببینند.

عکس‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده در Memories، Featured Photos، و ویجت Photos، مشابه تصاویر استاندارد کتابخانه iCloud نشان داده می‌شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا