بررسی تخصصی

iOS 16.3 گزینه حفاظت از داده های پیشرفته را برای رمزگذاری iCloud در سطح جهانی گسترش می دهد

اپل امروز اعلام کرد که حفاظت از داده های پیشرفته در حال گسترش فراتر از ایالات متحده است. با شروع iOS 16.3، این ویژگی امنیتی به صورت جهانی در دسترس خواهد بود و به کاربران این امکان را می‌دهد که رمزگذاری سرتاسر را برای بسیاری از دسته‌های داده‌های iCloud اضافی، از جمله عکس‌ها، یادداشت‌ها، یادداشت‌های صوتی، پشتیبان‌گیری از پیام‌ها، پشتیبان‌گیری از دستگاه و موارد دیگر، فعال کنند. iOS 16.3 در حال حاضر در مرحله بتا است و انتظار می رود هفته آینده برای عموم منتشر شود.

امنیت پیشرفته اپل صفحه نمایش حفاظت از داده پیشرفته با ویژگی بنفش
به‌طور پیش‌فرض، اپل کلیدهای رمزگذاری برخی از انواع داده‌های iCloud را در سرورهای خود ذخیره می‌کند تا اطمینان حاصل کند که کاربران می‌توانند در صورت از دست دادن دسترسی به حساب Apple ID خود، اطلاعات خود را بازیابی کنند. اگر کاربر محافظت پیشرفته داده را فعال کند، کلیدهای رمزگذاری از سرورهای اپل حذف شده و فقط در دستگاه های کاربر ذخیره می شوند و از دسترسی اپل، مجری قانون یا هر شخص دیگری به داده ها جلوگیری می شود، حتی اگر سرورهای iCloud نقض شوند.

iCloud در حال حاضر رمزگذاری سرتاسری را برای 14 دسته داده بدون روشن بودن محافظت از داده‌های پیشرفته، از جمله پیام‌ها (به استثنای پشتیبان‌گیری)، گذرواژه‌های ذخیره شده در iCloud Keychain، داده‌های Health، تاریخچه جستجوی نقشه‌های اپل، تراکنش‌های Apple Card و غیره ارائه می‌کند. حفاظت از داده‌های پیشرفته این حفاظت را به اکثریت قریب به اتفاق دسته‌های iCloud، به استثنای برنامه‌های ایمیل، مخاطبین و تقویم، گسترش می‌دهد.

Advanced Data Protection اولین بار در دسامبر با iOS 16.2 در ایالات متحده راه اندازی شد و اپل گفت که این ویژگی در اوایل سال 2023 در سایر نقاط جهان عرضه می شود، بنابراین گسترش جهانی طبق برنامه انجام می شود. برای استفاده از این ویژگی، همه دستگاه‌های کاربر باید به نسخه‌های نرم‌افزار اپل که از حفاظت پیشرفته داده در کشورشان پشتیبانی می‌کنند، به‌روزرسانی شوند. در خارج از ایالات متحده، این شامل iOS 16.3، iPadOS 16.3، macOS 13.2، tvOS 16.3 و watchOS 9.3 است.

هنگامی که حفاظت پیشرفته داده فعال است، دسترسی به iCloud.com به طور پیش فرض غیرفعال است. کاربران این گزینه را دارند که دسترسی به داده ها را در iCloud.com روشن کنند، که به مرورگر وب و اپل امکان دسترسی موقت به کلیدهای رمزگذاری خاص داده ها را می دهد.

حفاظت از داده‌های پیشرفته برای حفظ رمزگذاری سرتاسر برای اکثر محتوای اشتراک‌گذاری شده iCloud طراحی شده است، تا زمانی که همه شرکت‌کنندگان، محافظت از داده‌های پیشرفته، از جمله iCloud Shared Photo Library، پوشه‌های اشتراک‌گذاری شده iCloud Drive و یادداشت‌های مشترک را فعال کرده باشند. با این حال، اپل می‌گوید همکاری iWork، ویژگی آلبوم‌های اشتراک‌گذاری شده در عکس‌ها و اشتراک‌گذاری محتوا با «هر کسی که پیوند دارد» از محافظت از داده‌های پیشرفته پشتیبانی نمی‌کند.

برای اطلاعات بیشتر، سند پشتیبانی پیشرفته حفاظت از داده اپل را بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا