بررسی تخصصی

iOS 16.4 به شما این امکان را می دهد که یک Apple ID برای استفاده برای دسترسی بتا مشخص کنید

با به‌روزرسانی‌های iOS 16.4 و iPadOS 16.4، اپل در حال تغییر روشی است که برنامه‌نویسان و برنامه‌های بتا عمومی کار می‌کنند. در آینده، یک Apple ID مرتبط با یک توسعه دهنده یا حساب بتای عمومی مورد نیاز است و با نسخه بتای iOS 16.4 امروزی، می توانید از دو Apple ID مختلف برای دسترسی استفاده کنید.

به‌روزرسانی‌های بتای اپل آیدی جداگانه
نسخه‌های بتای قبلی به وضوح نشان می‌داد که کاربران برای دسترسی به نسخه بتا توسعه‌دهنده یا بتای عمومی، به ترتیب باید به حساب توسعه‌دهنده وارد شوند یا در بتای عمومی شرکت کنند، اما هیچ گزینه‌ای برای افرادی که شناسه‌های Apple ID جداگانه دارند وجود نداشت. استفاده شخصی آنها و برای استفاده بتا آنها. iOS 16.4 بتای 3 یک فیلد Apple ID اضافه می‌کند که می‌توانید با ضربه زدن به آن وارد یک Apple ID جداگانه شوید تا این وضعیت را در نظر بگیرید.

می‌توانید با Apple ID دیگری که در برنامه نرم‌افزار اپل بتا یا برنامه توسعه‌دهنده اپل ثبت‌شده است، وارد شوید.

هنگامی که بر روی دکمه ‌Apple ID‌ زیر Settings > General > Software Update ضربه می‌زنید، اپل به شما این امکان را می‌دهد تا برای دانلود نسخه بتا یک ‌Apple ID جداگانه وارد کنید. این تابع به شما امکان می‌دهد نسخه‌های بتا را به طور معمول از طریق یک توسعه‌دهنده یا بتای عمومی اپل آیدی دانلود کنید، در حالی که از یک Apple ID استاندارد برای سایر عملکردهای آیفون استفاده می‌کنید.

این تغییر در نحوه بارگیری به‌روزرسانی‌های بتا در درجه اول بر افرادی تأثیر می‌گذارد که از نمایه‌های مرکز توسعه‌دهنده برای نصب نسخه‌های بتا استفاده می‌کنند که معمولاً به آنها دسترسی ندارند. هیچ مکانیزمی برای نصب نسخه بتا از نمایه در آینده وجود نخواهد داشت و هر فردی که نسخه بتای توسعه دهنده را اجرا می کند باید به یک حساب توسعه دهنده دسترسی داشته باشد.

نسخه بتای عمومی برای هر کسی که بخواهد ثبت نام کند در دسترس است، اما بتای عمومی دنباله‌روی بتای توسعه‌دهنده است، بنابراین غیرتوسعه‌دهنده‌هایی که می‌خواهند به نسخه بتا توسعه‌دهنده دسترسی داشته باشند، در حال حاضر از نمایه‌های توسعه‌دهنده‌ای استفاده می‌کنند که برای هر کسی که پیوند را دارد در دسترس است.

این سرکوب دسترسی بتا بر نسخه‌های بتا بعد از iOS 16.4 تأثیر می‌گذارد و عمدتاً در طول دوره آزمایش بتای iOS 17 که قرار است اواخر امسال اتفاق بیفتد، قابل توجه خواهد بود.

در حالی که این تغییر مانع از نصب نسخه بتای غیر توسعه دهندگان از طریق نمایه توسعه دهنده می شود، فرآیند به روز رسانی بتا را نیز ساده می کند. کاربران می‌توانند بدون نیاز به گذراندن مراحل اضافی برای نصب نمایه، برنامه‌نویس یا بتای عمومی را که مستقیماً از طریق آیفون یا آی‌پد به آن دسترسی دارند، فعال کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا