بررسی تخصصی

iOS 16.5.1 و macOS 13.4.1 آسیب پذیری های مورد سوء استفاده فعال را برطرف می کنند، مطمئن شوید که به روز رسانی کنید

اپل امروز به‌روزرسانی‌های iOS 16.5.1، iPadOS 16.5.1، macOS 13.4.1 و watchOS 9.5.2 را منتشر کرد و این نرم‌افزار بهبودهای امنیتی را اضافه کرد. اگر هنوز به‌روزرسانی نکرده‌اید، باید در اسرع وقت این به‌روزرسانی‌ها آسیب‌پذیری‌های مورد سوء استفاده فعال را برطرف کنند.

ویژگی عمومی iOS 16 زرد
طبق سند پشتیبانی امنیتی اپل، دو آسیب‌پذیری که ممکن است توسط هکرها و بازیگران بد برای حملات سیستم استفاده شده باشد، اصلاحاتی وجود دارد.

یک آسیب‌پذیری هسته که می‌تواند منجر به اجرای کد دلخواه با امتیازات هسته شود، با اعتبار سنجی ورودی بهبودیافته برای سرریز اعداد صحیح برطرف شد. اپل می‌گوید که از گزارشی آگاه است مبنی بر اینکه این مشکل ممکن است به طور فعال در برابر نسخه‌های iOS منتشر شده قبل از iOS 15.7 مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد، بنابراین اگر iOS 16 را اجرا می‌کردید احتمالاً ایمن هستید.

همچنین یک آسیب‌پذیری WebKit وجود دارد که می‌تواند به محتوای وب ساخته شده به‌طور مخرب اجازه اجرای کد را بدهد، و اپل می‌گوید که گزارشی دریافت کرده است مبنی بر اینکه ممکن است این مشکل به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

باید دستگاه‌های خود را با iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و watchOS 9 به‌روزرسانی کنید. اگر دستگاه قدیمی‌تری دارید، اپل iOS 15.7.7، iPadOS 15.7.7، watchOS 8.8.1، macOS 11.7.8 را نیز منتشر کرده است. و macOS 12.6.7.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا