بررسی تخصصی

نکات مهم iOS 16 Beta 2: رنگ های جدید کاغذ دیواری، پشتیبان گیری از طریق LTE، فیلتر پیامک و موارد دیگر

اپل امروز دومین نسخه بتای iOS 16 و iPadOS 16 را برای اهداف آزمایشی در اختیار توسعه دهندگان قرار داد، و بتای جدید ویژگی های جدیدی را معرفی کرده و برخی از تغییراتی را که اپل با اولین نسخه iOS 16 ایجاد کرد، اصلاح می کند.

سفارشی سازی والپیپر عکس صفحه قفل

هنگام سفارشی کردن یک عکس در صفحه قفل، دو گزینه جدید DuoTone و Color Wash برای تغییر ظاهر عکس وجود دارد.

سفارشی کردن تنظیمات کاغذ دیواری iOS 16

والپیپر ویرایش عکس

اگر عکسی را به‌عنوان تصویر زمینه خود تنظیم کنید، اپل به شما اطلاع می‌دهد که می‌توانید برای تنظیم برش تصویر از ژست‌های انگشتی استفاده کنید.

ios 16 برای برش زدن

پشتیبان گیری از طریق LTE

کاربران آیفون و آی‌پد می‌توانند علاوه بر اتصال 5G یا WiFi، از طریق اتصال LTE سلولی از دستگاه‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. اپل پشتیبانی از پشتیبان گیری 5G را در iOS 15 معرفی کرد و آن را به LTE در iOS 16 گسترش داد.

مکان والپیپر نجوم

تصویر زمینه Astronomy اکنون یک نقطه سبز نشان می دهد تا به شما اطلاع دهد که در کجا قرار دارید. این نقطه در گزینه‌های کاغذدیواری Earth ظاهر می‌شود، اما همیشه روی کاغذدیواری باقی نمی‌ماند و در عوض فقط هنگام ویرایش کاغذ دیواری قابل مشاهده است. این تصاویر پس زمینه پویا در حال حاضر در آیفون های قدیمی تر نیز موجود است.

محل والپیپر نجومی ios 16

ویرایش کاغذ دیواری

در برنامه تنظیمات، بخش تصاویر پس زمینه بهینه سازی شده است تا سفارشی کردن تصاویر پس زمینه مختلفی را که برای صفحه اصلی و صفحه قفل تنظیم کرده اید آسان تر کند. گزینه‌های جدید «Customize» در زیر گزینه‌های Lock Screen و Home Screen وجود دارد تا واضح‌تر شود که تنظیماتی وجود دارد که قابل تنظیم هستند.

سفارشی کردن تنظیمات کاغذ دیواری iOS 16


هنگامی که ظاهر خود را انتخاب می کنید، گزینه ای برای “تنظیم به عنوان جفت کاغذ دیواری” نیز وجود دارد.

اپل کش و اپل کارت

رابط کاربری Apple Cash «ارسال و درخواست» در نسخه بتا دوم iOS 16 تغییر کرده است. اکنون به جای دو دکمه جداگانه، یک دکمه ادغام شده است و تعادل به وضوح بیشتری نشان داده می شود.

درخواست ارسال نقدی اپل در iOS 16

برای Apple Card، بخش «فعالیت هفتگی» همچنین به شما امکان می‌دهد بدانید چقدر Apple Cash در هفته به دست آورده‌اید. تی

اسکرین شات ها

اکنون هنگام ذخیره اسکرین شات، گزینه «ذخیره در یادداشت سریع» وجود دارد که به گزینه های Save to Photos، Save to Files و Delete Screenshot می پیوندد.

اسکرین شات یادداشت سریع iOS 16

حذف صفحه های قفل

اکنون حذف صفحه قفل با کشیدن انگشت به سمت بالا آسان تر است.

حذف صفحه قفل iOS 16

فیلتر کردن پیامک

طبق یادداشت‌های انتشار اپل، توسعه‌دهندگان می‌توانند پیام‌های SMS دریافتی از شماره‌های ناشناس را به ۱۲ زیرمجموعه با دسته‌های تراکنش و تبلیغات برای سازماندهی بهتر طبقه‌بندی کنند.

برای کاربران هندی، Messages از استخراج رویداد از پیامک پشتیبانی می کند. پیام‌های رویداد و قرار به‌عنوان پیشنهاد سیری نشان داده می‌شوند و همچنین در رشته پیام‌ها و صندوق ورودی تقویم به کاربران ارائه می‌شوند.

iPadOS 16 Stage Manager

در iPadOS 16‌ بتا 2 در iPad‌های سازگار، تنظیمات Stage Manager جدید در بخش «صفحه اصلی و داک» در برنامه تنظیمات وجود دارد. این گزینه ها را برای پنهان کردن برنامه های اخیر و مخفی کردن داک هنگام استفاده از Stage Manager نشان می دهد.

گزارش ناخواسته پیام ها

برای برخی از اپراتورهای ایالات متحده، Messages در iOS 16 بتا 2 ویژگی «گزارش ناخواسته» را گسترش می‌دهد تا به کاربران اجازه دهد ناخواسته‌های پیامک/MMS را به اپراتورها گزارش کنند.

گزارش پیام ناخواسته ios 16

ترجمه کردن

برنامه Translate اکنون از ترکی، تایلندی، لهستانی، اندونزیایی و هلندی پشتیبانی می کند.

API های HealthKit

برای توسعه‌دهندگان، API‌های تمرینی HealthKit از تمرین‌های چند ورزشی با فعالیت‌هایی که شامل شنا، دوچرخه‌سواری و دویدن است، پشتیبانی می‌کنند.

iOS 16 بتا 2 همچنین پشتیبانی HealthKit را برای معیارهای جدید تمرین دویدن که اپل در WWDC اعلام کرد اضافه می کند. معیارهای تمرین شامل قدرت دویدن، زمان تماس با زمین، نوسان عمودی، سرعت دویدن و طول گام است.

سایر ویژگی های جدید

از ویژگی جدیدی در iOS 16 می‌دانید که آن را کنار گذاشته‌ایم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا