بررسی تخصصی

ویژگی ها و تغییرات iOS 16 منحصراً برای آیفون های جدیدتر

اپل این هفته iOS 16 را برای عموم منتشر کرد، آخرین نسخه سیستم عامل iOS خود با تغییرات عمده و ویژگی های جدید، از جمله صفحه قفل قابل تنظیم، امکان ویرایش و عدم ارسال پیام ها و موارد دیگر.

متن زنده ios 16
بزرگ‌ترین ویژگی‌های iOS 16، مانند صفحه قفل شخصی‌شده، در همه دستگاه‌هایی که توسط آخرین نسخه پشتیبانی می‌شوند در دسترس خواهند بود. با این حال، سایر ویژگی‌های iOS 16 به دستگاه‌هایی با تراشه‌های قدرتمندتر نیاز دارند. ما چهار ویژگی را در زیر تقسیم کرده‌ایم که در iOS 16 نیازمندی‌های دستگاه خاصی هستند و در همه دستگاه‌های سازگار در دسترس نخواهند بود.

برداشتن سوژه ها از تصاویر

ایزوله سوژه تصویر کریگ ios 16


در iOS 16، می‌توانید با نگه‌داشتن یک عکس به مدت چند ثانیه، سوژه‌ها را از عکس‌ها در اپلیکیشن Photos انتخاب و جدا کنید تا درخشش سفیدی در اطراف سوژه ظاهر شود. سپس می‌توانید موضوع را از برنامه Photos خارج کرده و به پیام‌ها، نامه‌ها، یادداشت‌ها و موارد دیگر ببرید.

در سافاری، کاربران می‌توانند تصویری را برای کپی کردن سوژه نگه دارند، اما نمی‌توانند آن را در اپلیکیشن‌های دیگر بکشند و آن‌طور که می‌توانند در برنامه Photos انجام دهند.

این ویژگی با استفاده از شبکه‌های عصبی پیشرفته و تشخیص تصویر برای تشخیص سوژه در عکس کار می‌کند، بنابراین در همه دستگاه‌هایی که از iOS 16 پشتیبانی می‌کنند در دسترس نیست. این ویژگی فقط در دستگاه‌های دارای تراشه A12 Bionic و بالاتر، که شامل آیفون XS و جدیدتر می‌شود، در دسترس است.

تجربه دیکته کاملاً جدید

آی او اس 16 دیکته


همراه با iOS 16، یک تجربه دیکته بازطراحی شده است که از یادگیری ماشینی روی دستگاه برای تبدیل صدا به متن دقیق‌تر و طراحی جدیدی که جابجایی بین صدا و تایپ را آسان‌تر می‌کند، بهتر استفاده می‌کند. تجربه جدید Dictation به کاربران امکان می‌دهد صدا را به متن تبدیل کنند، در حالی که فوراً به تایپ تغییر می‌کنند، زیرا صفحه‌کلید همیشه قابل مشاهده است.

از آنجایی که تجربه جدید Dictation از یادگیری ماشینی روی دستگاه استفاده می‌کند، به دستگاه‌هایی با پردازنده‌هایی محدود می‌شود که می‌توانند کارهای سنگین را تحمل کنند. تجربه جدید و بهبود یافته Dictation فقط در آیفون‌های دارای تراشه A12 Bionic و نسخه‌های جدیدتر، که شامل آیفون XS و بالاتر می‌شود، در دسترس است.

زیرنویس‌های زنده برای ویدیوها و تماس‌ها

زیرنویس‌های زنده ونترا


در iOS 16، کاربران می‌توانند زیرنویس‌های زنده را برای ویدیوها و حتی تماس‌های FaceTime زنده فعال کنند و برای آنچه گفته می‌شود، زیرنویس در زمان واقعی ارائه دهند. این ویژگی بخشی از چندین ابزار دسترسی جدید است که در iOS 16 ارائه می شود. Live Captions روی دستگاه‌هایی با تراشه A12 Bionic و نسخه‌های جدیدتر کار خواهد کرد که شامل آیفون 11، آیفون 12، آیفون 13، نسل دوم آیفون SE و دستگاه‌های سری آیفون 14 می‌شود.

درصد باتری در نوار وضعیت

نماد درصد باتری بتای ios 16


با شروع iOS 16، اپل در نهایت به کاربران اجازه می دهد تا درصد باتری خود را مستقیماً در نوار وضعیت خود بدون نیاز به کشیدن انگشت به سمت پایین در مرکز کنترل ببینند. تغییر درصد باتری جدید در نسخه بتای قبلی iOS 16 در تابستان اضافه شد. اگر مشتاق هستید آن را امتحان کنید، ممکن است اخبار بدی داشته باشیم.

تغییر درصد باتری جدید در تعدادی از مدل‌های آیفون از جمله آیفون 11، آیفون XR، آیفون 12 مینی و آیفون 13 مینی در دسترس نخواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا