بررسی تخصصی

همه چیز جدید با سیری و دیکته در iOS 16

با هر بار تکرار iOS، اپل دستیار صوتی داخلی سیری را بهبود می بخشد و iOS 16 نیز از این قاعده مستثنی نیست. پشتیبانی آفلاین گسترش یافته است، Siri بالاخره می‌تواند تماس‌ها را قطع کند، و راهنمایی‌های بهتری در مورد زمان و مکان دسترسی به Siri وجود دارد.

همه چیز جدید با سیری و دیکته در iOS 16
این راهنما همه چیزهایی را که در Siri جدید هستند، به‌علاوه جزئیات به‌روزرسانی‌های Dictation را نشان می‌دهد.

سیری

میانبرهای ساده تر

میانبرهای فعال شده توسط Siri دیگر برای استفاده از آنها نیازی به فرآیند راه اندازی ندارند. هنگامی که یک برنامه را دانلود و نصب می کنید، میانبرها می توانند بلافاصله توسط سیری فعال شوند.

ایموجی در متن ها

وقتی با استفاده از سیری‌ پیامی ارسال می‌کنید، می‌توانید از سیری بخواهید تا یک ایموجی را در پیام شما قرار دهد. شما باید در مورد شخصیتی که درخواست می‌کنید دقیق باشید، همچنین گفتن «emoji» بعد از هر درخواست مفید است تا سیری گیج نشود.

پیام های ایموجی سیری ios 16

قطع کردن تماس ها

اگر در حال انجام مکالمه هندزفری با شخصی هستید و این مکالمه به پایان می رسد، می توانید از سیری بخواهید که تماس را قطع کند.

ارسال خودکار پیام

در اپلیکیشن تنظیمات، بخش سیری و جستجو گزینه جدیدی برای ارسال خودکار پیام با سیری دارد که مرحله تاییدی که هنگام ارسال متن از طریق سیری باید طی کنید، حذف می‌شود.

سیری به طور خودکار پیام های iOS 16 را ارسال می کند


اگر مکالمه طولانی با شخصی دارید و به تلفن خود برای تایپ دسترسی ندارید، تأیید هر پیام می تواند ناامید کننده باشد، بنابراین این روند را ساده می کند، به علاوه با CarPlay کار می کند.

این یک ویژگی انتخابی است و در صورت تمایل می توان آن را برای خودرو و هدفون خاموش کرد.

راهنمای فرمان سیری

اگر می‌خواهید بیشتر بدانید که چگونه می‌توانید از Siri استفاده کنید، فقط بپرسید. وقتی در یک برنامه هستید یا در آیفون خود کاری انجام می دهید، بگویید «Hey Siri‎, what can I do here?» برای دریافت جزئیات در مورد آنچه سیری قادر است.

قابلیت های siri ios 16


همچنین می‌توانید با دستوری مانند «Hey Siri، چه کاری می‌توانم انجام دهم» از سیری درباره یک برنامه خاص بپرسید. [insert app name]؟”

عملکرد آفلاین بیشتر

سیری قادر است در iOS 16 کارهای بیشتری را روی دستگاه انجام دهد، بدون اینکه نیازی به تماس با سرور اپل باشد، به این معنی که طیف گسترده‌تری از عملکردها در صورت عدم اتصال به اینترنت در دسترس هستند.

Siri می‌تواند درخواست‌های HomeKit، Intercom و Voicemail را زمانی که آفلاین هستید پردازش کند.

ویژگی های دسترسی

در بخش Accessibility برنامه تنظیمات تحت عنوان «سیری‌»، گزینه‌های جدیدی برای تغییر زمان مکث Siri وجود دارد که باعث می‌شود دستیار صوتی برای مدت طولانی‌تری منتظر بماند تا صحبت شما به پایان برسد. Siri‌ Pause Time را می‌توان روی Default، Longer و Longest تنظیم کرد.

دسترسی ios 16 siri


همچنین گزینه ای برای «اعلان اعلان ها در بلندگو» وجود دارد تا Siri اعلان ها را با صدای بلند صحبت کند و گزینه «Prefer Speken Responses» را می توان روشن کرد تا باعث شود Siri در موقعیت هایی مانند خاموش شدن تلفن با صدای بلند صحبت کند.

دیکته

اپل با ‌iOS 16 تجربه دیکته را کاملاً بازسازی کرد و جابجایی بین صدا و لمس را آسان‌تر کرد. هنگامی که در حال دیکته متن در iPhone یا iPad هستید، می‌توانید روی فیلد متن ضربه بزنید و با صفحه کلید تایپ کنید تا بدون نیاز به توقف فرآیند دیکته، ویرایش‌ها را انجام دهید و پیشنهادات QuickType را وارد کنید.

همچنین یک پاپاور مکان نما جدید وجود دارد که هنگام دیکته متن در دسترس است و اگر روی آن ضربه بزنید، می توانید دیکته را سریعتر متوقف کنید.

نقطه گذاری خودکار

در حالی که متنی را دیکته می‌کنید، دستگاه شما به‌طور هوشمندانه علائم نگارشی را اضافه می‌کند و در صورت لزوم، کاما، نقطه و علامت سؤال قرار می‌دهد.

آیفون یا آی‌پد به آنچه می‌گویید گوش می‌دهد، منتظر می‌ماند تا تمام شود و سپس بر اساس ساختار کلمات شما کاما و نقطه اضافه می‌کند. این همیشه کامل نیست، اما بهتر از این است که به صورت نقطه‌گذاری همانطور که در iOS 15 و نسخه‌های قبلی لازم است صحبت کنید.

پشتیبانی از ایموجی

همانند سیری، ویژگی دیکته داخلی نیز از درج ایموجی با فرمان صوتی پشتیبانی می کند.

دیکته در پیام ها

در برنامه پیام‌های iOS 16، نماد دیکته درست در کادر متن پیام‌ها قرار دارد و دسترسی به آن را بسیار آسان‌تر می‌کند. اگر دیکته فعال باشد، نماد میکروفون قابل لمسی را می‌بینید که تنظیمات دیکته را شروع می‌کند.

نماد دیکته جایگزین نماد پیام صوتی می شود که در سمت راست کادر ورود متن Messages در iOS 15 قرار داشت. اگر Dictation فعال نباشد، هیچ نمادی در کادر متن وجود ندارد.

راهنمای بازخورد

آیا در مورد دیکته و سیری در iOS 16 سؤالی دارید، ویژگی‌ای را می‌شناسید که از قلم انداخته‌ایم یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه کنید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

1.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا