بررسی تخصصی

iOS 17.3 بتا: همه ویژگی‌های جدید تاکنون

اپل آزمایش نسخه بتای iOS 17.3 و iPadOS 17.3 را در ماه دسامبر آغاز کرد و در حالی که انتظار نداریم این به روز رسانی ها به اندازه iOS و iPadOS 17.2 از ویژگی های غنی باشند، برخی از ویژگی های قابل توجهی وجود دارد که تاکنون پیدا شده است.

iOS 17
این راهنما همه چیزهایی را که در به‌روزرسانی iOS 17.3 ارائه می‌شود جمع‌آوری می‌کند و ما آن را در طول دوره آزمایش بتا به‌روزرسانی خواهیم کرد.

حفاظت از دستگاه دزدیده شده

در اوایل سال جاری، گزارش‌های خبری مبنی بر یک لوح سرقت آیفون منتشر شد که در آن دزد قبل از سرقت گوشی، از قربانی برای یادگیری رمز عبور دستگاه جاسوسی می‌کرد که منجر به تخلیه حساب‌های بانکی و یک آیفون غیرقابل ردیابی شد.

محافظت از دستگاه دزدیده شده ios
به عنوان یک راه حل، اپل حالت دستگاه دزدیده شده را در iOS 17.3 معرفی کرد تا امنیت بیشتری را اضافه کند. اگر شخصی باید هم آیفون و هم رمز عبور شما را بدست آورد، این ویژگی از فاجعه کامل جلوگیری می کند. با فعال بودن حالت دستگاه دزدیده شده، دسترسی به گذرواژه‌ها در iCloud Keychain، خاموش کردن حالت گمشده، پاک کردن محتوا، و خرید در سافاری به احراز هویت بیومتریک با Face ID یا Touch ID نیاز دارد.

برخی از اقدامات مانند تغییر رمز عبور Apple ID نیاز به Face ID دارد و یک ساعت تاخیر امنیتی دارد. بنابراین اگر شما (یا شخص دیگری) سعی کردید لاگین اپل آیدی خود را تغییر دهید، به احراز هویت Face ID و سپس یک ساعت انتظار برای به‌روزرسانی رمز عبور نیاز دارید. این دوره‌های انتظار زمانی که در یک مکان قابل اعتماد مانند خانه یا محل کار هستید لغو می‌شوند.

همانطور که در گزارش ما در مورد این ویژگی ذکر شد، در اینجا اقداماتی وجود دارد که هنگام فعال شدن محافظت از دستگاه سرقت شده، به احراز هویت بیومتریک نیاز دارند:

 • مشاهده/استفاده از رمزهای عبور یا کلیدهای عبور ذخیره شده در iCloud Keychain
 • درخواست اپل کارت جدید
 • مشاهده کارت مجازی اپل کارت
 • خاموش کردن حالت گمشده
 • پاک کردن تمام محتوا و تنظیمات
 • انجام برخی اقدامات Apple Cash و Savings در Wallet
 • استفاده از روش های پرداخت ذخیره شده در سافاری
 • استفاده از آیفون خود برای راه اندازی دستگاه جدید

توجه داشته باشید که این اکشن‌ها پشتیبان رمز ندارند، بنابراین نمی‌توانید از رمز عبور برای دور زدن Face ID یا Touch ID استفاده کنید. اقداماتی که نیاز به احراز هویت بیومتریک دارند و دارای یک ساعت تاخیر امنیتی هستند شامل موارد زیر است:

 • تغییر رمز عبور Apple ID
 • به‌روزرسانی تنظیمات امنیتی حساب Apple ID، از جمله افزودن یا حذف یک دستگاه قابل اعتماد، شماره تلفن مطمئن، کلید بازیابی یا مخاطب بازیابی
 • تغییر رمز عبور آیفون
 • افزودن یا حذف Face ID یا Touch ID
 • خاموش کردن Find My
 • خاموش کردن محافظ دستگاه سرقت شده

محافظت از دستگاه دزدیده شده در تمام آیفون هایی که قادر به اجرای iOS 17 هستند، که شامل آیفون XS و جدیدتر می شود، در دسترس است. این یک ویژگی انتخابی است که با رفتن به Face ID و Passcode و جابجایی روی Stolen Device Protection می‌توان آن را در برنامه تنظیمات فعال کرد.

لیست های پخش مشترک Apple Music

اپل ابتدا لیست های پخش مشترک Apple Music را در iOS 17.2 آزمایش کرد، اما این ویژگی قبل از انتشار نرم افزار حذف شد.

لیست های پخش مشترک Apple Music
لیست‌های پخش مشترک Apple Music به نسخه بتای iOS 17.3 بازگشته‌اند، که نشان می‌دهد اپل فقط به کمی زمان بیشتر برای رفع مشکلات نیاز دارد.

در iOS 17.3، می‌توانید هر یک از فهرست‌های پخش موجود خود را بردارید یا لیست جدیدی ایجاد کنید و سپس از دیگران دعوت کنید تا برای افزودن آهنگ و گوش دادن به فهرست پخش، به آن بپیوندند. می‌توانید دوستان، اعضای خانواده و سایر افرادی را که ترجیحات موسیقی شما را به اشتراک می‌گذارند دعوت کنید، و به نظر می‌رسد محدودیتی برای تعداد افراد وجود ندارد.

ما یک لیست پخش موسیقی مشترک MacRumors برای کسانی که می خواهند به آن بپیوندند و موسیقی را با سایر خوانندگان MacRumors به ​​اشتراک بگذارند در دسترس داریم.

برای استفاده از ویژگی همکاری، در برنامه Apple Music به فهرست پخش بروید و سپس روی نماد شخص ضربه بزنید. می‌توانید پیوندی ایجاد کنید که می‌توانید آن را برای دیگران ارسال کنید و همه کسانی که دعوت شده‌اند می‌توانند به لیست پخش دسترسی داشته باشند. گزینه ای برای تایید هر فردی که به آن ملحق می شود وجود دارد، و با کنار گذاشتن آن فقط آن را برای هر کسی که پیوند را داشته باشد باز می کند.

شخصی که لیست پخش را ایجاد کرده است می تواند افراد را حذف کند، آهنگ ها را حذف کند و همکاری را در هر زمانی خاموش کند.

اپل در iOS 17.3 یک ویژگی واکنش زیبای ایموجی را اضافه کرد که به شنوندگان اجازه می‌دهد تا یک ایموجی را به هر آهنگی که در حال پخش است اضافه کنند تا احساسات خود را درباره آن بیان کنند. گزینه های استاندارد اموجی دسترسی سریع مانند قلب و انگشت شست وجود دارد، اما با دکمه “+”، می توان هر شکلک را اضافه کرد.

ایموجی لیست پخش مشترک Apple Music
وقتی به آهنگی در لیست پخش گوش می‌دهید که واکنش‌های ایموجی دارد، با شروع پخش آهنگ، آن ایموجی‌ها متحرک می‌شوند.

تاریخ انتشار

iOS 17.3، iPadOS 17.3، macOS 14.3، tvOS 17.3 و watchOS 10.3 همگی در حدود ژانویه عرضه عمومی خواهند شد. تست بتا تا تعطیلات کریسمس و سال نو کمی به تعویق خواهد افتاد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا