بررسی تخصصی

iOS 17 ویرایش فیلم در حالت سینمایی را در برنامه های شخص ثالث فعال می کند

همانطور که در یک ویدیوی WWDC 2023 مشخص شد، iOS 17 شامل یک API سینمایی جدید است که توسعه دهندگان را قادر می سازد از پخش و ویرایش فیلم در حالت سینمایی در برنامه های شخص ثالث پشتیبانی کنند.

ویژگی حالت سینمایی آیفون
مستندات توسعه دهنده اپل می گوید: «چارچوب سینمایی به شما امکان می دهد ویژگی های ویرایش و پخش در سطح حرفه ای را به فیلم های ضبط شده با حالت سینمایی برنامه دوربین، به برنامه های خود اضافه کنید. “اینها همان ویژگی هایی هستند که در برنامه هایی مانند Final Cut Pro، Photos و iMovie استفاده می شوند. به عنوان مثال، این ویژگی به برنامه های شما امکان می دهد فاصله فوکوس و دیافراگم را در فیلم ها تغییر دهند و جلوه بوکه را حتی پس از ضبط ایجاد کنند.”

اپل حالت سینمایی را در برنامه دوربین در مدل های آیفون 13 و جدیدتر ارائه می دهد. این ویژگی با الهام از فیلم‌های حرفه‌ای هالیوود به کاربران امکان می‌دهد با عمق میدان کم و تغییر فوکوس خودکار بین سوژه‌ها، ویدیو ضبط کنند.

حالت سینمایی از تکنیکی به نام «رک فوکوس» استفاده می‌کند تا فوکوس را به طور یکپارچه از یک موضوع به سوژه دیگر تغییر دهد. این کار را با قفل کردن فوکوس روی سوژه در صحنه و محو کردن پس‌زمینه برای دستیابی به عمق میدان انجام می‌دهد. اگر متعاقباً دوربین را به مرکز سوژه جدیدی منتقل کنید یا سوژه جدیدی وارد صحنه شود، حالت سینمایی به طور خودکار نقطه کانونی را به این سوژه جدید تغییر می دهد و پس زمینه را محو می کند.

برای جزئیات بیشتر، نحوه فیلمبرداری در حالت سینمایی در آیفون 13 و آیفون 14 را بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا