بررسی تخصصی

آخرین نسخه بتای iOS 17، لمس لمسی را سریعتر می کند

دومین بتای iOS 17 که اپل دیروز برای توسعه دهندگان منتشر کرد، شامل تنظیماتی است که باعث می شود ویژگی بازخورد لمسی سریعتر از قبل فعال شود، که ممکن است برخی از کاربران ترجیح دهند.

لمس لمسی iOS 17 سریع
یک گزینه دسترس‌پذیری، بازخورد لمسی سریع‌تر را می‌توان در برنامه تنظیمات با رفتن به Accessibility > Touch > Haptic Touch فعال کرد. از آنجا، گزینه های Fast، Default و Slow هستند. روشن کردن سریع، ‌Haptic Touch را افزایش می‌دهد و مدت زمان آن را می‌توان با استفاده از تصویر در برنامه تنظیمات آزمایش کرد.

در iOS 16 و اولین نسخه بتای ‌iOS 17، گزینه‌های هپتیک تاچ شامل سریع و آهسته بود که قبلاً «سریع» معادل گزینه پیش‌فرض در رابط جدید بود. ضامن سریع جدید در مقایسه با گزینه Fast قدیمی یک پله بالاتر از سرعت است.

تنظیم ‌Haptic Touch‌ روی Fast تفاوت قابل‌توجهی در نحوه ظاهر شدن سریع منوهای لمسی در زیر انگشت زمانی که نماد یا عنصر روی صفحه به مدت طولانی فشار داده می‌شود، ایجاد می‌کند. سرعت، تعاملات لمسی هپتیک را به تعاملات لمسی سه بعدی نزدیک‌تر می‌کند.

همانطور که بسیاری از کاربران آیفون ممکن است به خاطر داشته باشند، ‎3D Touch‎ یک ویژگی لمسی تعاملی بود که اپل در سال 2018 با آیفون XR معرفی کرد و قبل از آیفون 11 از آن استفاده می‌کرد. با خط تولید آیفون 11، اپل از 3D Touch فاصله گرفت و در عوض Hap Touch را ساده‌سازی کرد. . ‌تاچ سه بعدی از سطوح مختلف فشار برای فعل و انفعالات مختلف بسته به میزان فشاری که اپل انجام می‌دهد، پشتیبانی می‌کند. در مقایسه، ‌Haptic Touch تنها از یک سطح فشار برای ژست فشار طولانی پشتیبانی می‌کند.

‌Haptic Touch همیشه کندتر از 3D Touch عمل می‌کند، زیرا به دلیل دو سطح فشاری که 3D Touch مجاز است، کار می‌کند. اولین سطح فشار 3D Touch هنگام فشار دادن روی نمایشگر به سرعت فعال می شود، بنابراین کسانی که به 3D Touch عادت کرده اند ممکن است جایگزین هاپتیک تاچ را بسیار کند بدانند. در حالت سریع در iOS 17، هپتیک تاچ سریع‌تر است و حساس‌تر است.

هنوز کاملاً مشخص نیست که چرا اپل از 3D Touch خلاص شده است، اما حدس زده می‌شود که اپل آن را حذف کرده است تا برابری حرکات را به آیفون و آی‌پد برساند. لمس سه بعدی همیشه یک ویژگی فقط برای آیفون بود، اما هپتیک تاچ هم در آیفون و هم در آی‌پد در دسترس است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا