بررسی تخصصی

ویدئو: اولین نگاه به visionOS برای Apple Vision Pro

اپل دیروز اولین نسخه بتای visionOS و SDK را منتشر کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه هایی برای هدست اپل ویژن پرو ایجاد کنند. visionOS در حال حاضر فقط از طریق Xcode قابل کاوش است، اما ما فکر کردیم که نگاهی عملی به آن بیندازیم تا ببینیم چه چیزی در مورد تجربه هدست از سیستم عامل به دست می‌آید.

آزمایش VisionOS به سادگی دریافت آخرین نسخه بتا Xcode 15 و شبیه‌ساز visionOS 1.0 است، اما صادقانه بگوییم، نمی‌توان دید که اپل قبلاً در مورد آن چیزی به ما نگفته است.

شما فقط می توانید سیستم عامل را بر روی صفحه نمایش مک خود ببینید، بنابراین هدست واقعاً شبیه آن نیست و نمی توانید همان سطح غوطه وری را تجربه کنید. با این اوصاف، می‌توانید ببینید که ‏visionOS‏ چه شکلی خواهد بود، از جمله نمای صفحه اصلی و پنجره‌های برنامه، به علاوه می‌توانید ببینید که برنامه‌های iPad و iPhone دوبعدی چگونه به نظر می‌رسند.

صفحات وب را می‌توان در نسخه ‌VisionOS‌ Safari بارگذاری کرد تا توسعه‌دهندگان وب‌سایت بتوانند ببینند صفحات وب آن‌ها چه شکلی است و چه چیزی باید اصلاح شود. همه چیز بسیار شبیه به iOS است، اما اگر iOS در اتاق نشیمن یا آشپزخانه شما بود.

یک مرکز کنترل با گزینه‌های قابل تنظیم برای مواردی مانند حالت روشن و تاریک وجود دارد، و یک حالت مهمان وجود دارد که به این ترتیب می‌توانید به افراد کنجکاو اجازه دهید بدون دسترسی به داده‌های حساس شما، هدست را امتحان کنند. Spotlight برای جستجو در دسترس است، و شما می توانید طیف وسیعی از “محیط ها” را تنظیم کنید که دنیای اطراف شما را مسدود می کند.

از تجربه ‌visionOS Xcode و کد visionOS می‌دانیم که بیش از ده‌ها محیط وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید، مانند Joshua Tree، Yosemite، Mount Hood و حتی ماه. یک ویژگی جستجوی بصری وجود دارد که می‌تواند موارد اطراف شما را شناسایی کند، متن چاپ شده را از دنیای واقعی کپی کند، زبان‌ها را در زمان واقعی ترجمه کند، و موارد دیگر، بعلاوه اپل حالت سفری را طراحی کرده است که می‌تواند زمانی که در هواپیما هستید فعال شود. .

حالت سفر تضمین می‌کند که در حالی که Vision Pro را می‌پوشید، ثابت می‌مانید و مانع از حواس‌پرتی اطرافتان می‌شود. برخی از سنسورها خاموش می شوند، شاید برای حفظ حریم خصوصی سایر مسافران یا به دلیل نزدیکی به تعدادی از افراد دیگر می تواند باعث اختلال در عملکرد سنسورها شود.

اپل از ماه آینده آزمایشگاه‌های تست Vision Pro را در چندین مکان در سراسر جهان در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد، به علاوه این شرکت قصد دارد برنامه‌هایی را برای یک کیت توسعه‌دهنده Vision Pro مبتنی بر سخت‌افزار باز کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های خود را دقیقاً روی Vision Pro آزمایش کنند.

حتما ویدیوی کامل ما را تماشا کنید تا مراحل اولیه ‌visionOS را از نزدیک ببینید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا