بررسی تخصصی

iOS 17: تمام ویژگی‌های ایمنی در آخرین به‌روزرسانی آیفون

اپل چندین ویژگی جدید مبتنی بر ایمنی را در iOS 17 معرفی می کند، از جمله اقدامات جدیدی برای ایمن نگه داشتن شما در سفر و جلوگیری از دیدن تصاویری که نمی خواهید ببینید.

ویژگی ایمنی iOS 17
این راهنما تمام عملکردهای ایمنی را که اپل به iOS 17 اضافه کرده است برجسته می کند و راهنمای حریم خصوصی و امنیت iOS 17 ما را همراهی می کند.

هشدارهای محتوای حساس

با هشدارهای محتوای حساس، فایل‌ها، ویدیوها و تصاویر دریافتی در دستگاه اسکن می‌شوند و اگر حاوی برهنگی باشند مسدود می‌شوند. این عملکردی است که به عکس های برهنه ناخواسته و محتوای مشابه پایان می دهد.

بلوک عکس برهنه ios 17
انتخاب تاری را می‌توان روی تصاویر موجود در پیام‌ها، AirDrop، پوسترهای تماس برای برنامه تلفن، پیام‌های FaceTime و برنامه‌های شخص ثالث اعمال کرد. این جدا از ویژگی‌های ایمنی ارتباطی است که برای کودکان اجرا شده است و برای افراد در هر سنی طراحی شده است.

اگر این ویژگی فعال باشد، همه برهنگی ها به طور پیش فرض مسدود می شوند، اما با ضربه زدن روی دکمه “نمایش” می توان آن را مشاهده کرد. هشدارهای محتوای حساس را می توان در برنامه تنظیمات فعال کرد.

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید.
 2. حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید.
 3. روی هشدار محتوای حساس ضربه بزنید.
 4. برای تغییر وضعیت هشدار محتوای حساس ضربه بزنید.

می‌توانید هشدارهای محتوای حساس را برای سرویس‌های خاص، از جمله AirDrop، پیام‌ها و پیام‌های ویدیویی روشن کنید. تمام تشخیص تصاویر در دستگاه انجام می شود و منابع ایمنی وجود دارد که می توان به آنها دسترسی داشت.

پیام‌ها اعلام حضور کنید

Messages Check In یک ویژگی است که به شما امکان می‌دهد وقتی به جایی می‌روید به افراد دیگر اطلاع دهید تا بتوانند شما را تحت نظر داشته باشند و مطمئن شوند که با خیال راحت به آن مکان می‌روید.

ارسال پیام ها
به یکی از دوستان یا اعضای خانواده مقصد شما و زمانی که قرار است در آنجا باشید می‌گوید، و اگر در زمان مناسب اعلام حضور نکنید، می‌توانند به شما پینگ کنند تا ببینند چه خبر است و به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کنند. مورد اضطراری در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است:

 1. اپلیکیشن Messages را باز کنید.
 2. مکالمه را با شخصی که می‌خواهید از Check In استفاده کنید باز کنید.
 3. روی دکمه “+” در کنار نوار ورودی متن ضربه بزنید.
 4. روی More ضربه بزنید.
 5. روی Check In ضربه بزنید.
 6. روی Continue ضربه بزنید.
 7. برای شروع این ویژگی، دستورات را دنبال کنید.

با ورود، یکی از دوستان یا اعضای خانواده از مقصد و زمان تقریبی سفر شما مطلع می‌شود و زمانی که به مقصد می‌رسید، یک اعلان خودکار دیگر ارسال می‌شود. بنابراین اگر اواخر شب از خانه یکی از دوستانتان به خانه‌تان می‌روید، می‌توانید «Check In» را راه‌اندازی کنید و وقتی به خانه برگشتید، دوستتان هشدار دریافت می‌کند.

پیام ها بررسی می شوند تغییرات
اگر به سمت مقصد خود پیشرفت نمی کنید، از شما خواسته می شود و 15 دقیقه فرصت دارید تا در آیفون خود پاسخ دهید. اگر پاسخ ندهید، دوست شما یک هشدار دریافت می کند.

دو گزینه اشتراک گذاری داده برای Check In وجود دارد. با «محدود»، مکان فعلی، جزئیات مربوط به سطح باتری، و سیگنال شبکه برای iPhone و Apple Watch به اشتراک گذاشته می‌شود. با انتخاب داده های «کامل»، همه این اطلاعات به همراه مسیر طی شده و مکان آخرین قفل آیفون و حذف اپل واچ به اشتراک گذاشته می شود.

ورود به سیستم به دوستان یا اعضای خانواده شما نیاز دارد که iOS 17 را اجرا کنند.

ایمنی ارتباطات

اپل سال گذشته «ایمنی ارتباطات» را معرفی کرد، یک ویژگی انتخابی که به کودکان در هنگام ارسال یا دریافت عکس‌های حاوی برهنگی هشدار می‌دهد. عکس‌های برهنه را محو می‌کند و منابع مفیدی را در اختیار کودکان قرار می‌دهد و به آن‌ها پیشنهاد می‌کند که با یک بزرگسال مورد اعتماد در تماس باشند.

ویژگی ایمنی ارتباطات زرد
ایمنی ارتباطات در iOS 17 در سراسر جهان در حال گسترش است، بنابراین در کشورهای بیشتری نسبت به قبل در دسترس خواهد بود. به طور پیش‌فرض برای کودکان زیر 13 سال که به Apple ID خود وارد شده‌اند و بخشی از گروه اشتراک‌گذاری خانوادگی هستند، روشن می‌شود.

والدین می توانند آن را برای نوجوانان مسن تر نیز فعال کنند، با گزینه روشن کردن آن در برنامه تنظیمات در قسمت Screen Time در دسترس است.

علاوه بر در دسترس بودن در سراسر جهان، حفاظت‌های Communication Safety به AirDrop، انتخابگر عکس در سرتاسر سیستم، پیام‌های FaceTime و برنامه‌های شخص ثالث علاوه بر برنامه پیام‌ها گسترش خواهد یافت.

نقشه های آفلاین

برنامه Maps در iOS 17 به‌صورت آفلاین کار می‌کند و دسترسی به جهت‌ها و اطلاعات گام به گام را برای منطقه‌ای که در آن هستید، فراهم می‌کند، حتی اگر اتصال تلفن همراه یا Wi-Fi ندارید.

نقشه های اپل آفلاین
نقشه‌های آفلاین برای سفر به مکان‌های دورافتاده مانند هنگام پیاده‌روی یا سفر در مناطق روستایی مفید است. دانلود نقشه را می توان با قرار دادن یک مکان، ضربه زدن بر روی دکمه “بیشتر” و سپس انتخاب گزینه “دانلود نقشه” انجام داد.

می‌توانید اندازه منطقه‌ای را که می‌خواهید ذخیره کنید انتخاب کنید و چندین ناحیه را می‌توان دانلود کرد. می‌توانید با باز کردن برنامه Maps، ضربه زدن بر روی عکس نمایه خود و انتخاب Maps آفلاین، بارگیری‌های نقشه را مدیریت کنید.

نقشه‌ها را می‌توان به‌روزرسانی، حذف، تغییر نام و اندازه کرد و می‌توانید نقشه‌های جدید را نیز از این رابط دانلود کنید. دانلودها را می توان طوری تنظیم کرد که به طور خودکار به روز شوند، و گزینه ای برای استفاده از نقشه های آفلاین حتی زمانی که اتصال در دسترس است وجود دارد.

یادآوری های دارویی حیاتی

در صورتی که 30 دقیقه پس از اعلان اولیه، دارویی را به عنوان مصرف‌شده علامت‌گذاری نکرده‌اید، ویژگی داروها در برنامه Health می‌تواند یک یادآوری برای پیگیری ارسال کند.

یادآوری‌های پیگیری داروی برنامه سلامت iOS 17
اپل همچنین قصد دارد یک ویژگی Critical Alerts را برای داروهای مهم اضافه کند که روی صفحه قفل ظاهر می‌شوند و حتی اگر آیفون خاموش باشد یا حالت فوکوس روشن باشد، صدا پخش می‌شود.

ادامه مطلب

اطلاعات بیشتر در مورد موارد اضافه شده در به‌روزرسانی iOS 17 را می‌توانید در خلاصه iOS 17 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا