بررسی تخصصی

iOS 17: چگونه با ویژگی جدید سطح دوربین زاویه عکاسی خود را صاف کنید

اپل در iOS 17 یک ویژگی جدید و مفید دوربین را معرفی کرده است که به شما کمک می کند تا زاویه عکاسی خود را قبل از اینکه حتی به شاتر بزنید، صاف کنید. آیا نسخه بتای iOS 17 را اجرا می کنید؟ سپس به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه از گزینه Level جدید استفاده کنید.

دوربین عقب آیفون 14 پرو
مدتی است که اپلیکیشن دوربین اپل چند تنظیمات اختیاری دارد که می‌تواند به شما کمک کند عکس‌هایتان را ردیف کنید. شبکه‌ای وجود دارد که می‌تواند روی منظره یاب قرار داده شود تا به اعمال قانون یک سوم کمک کند، و یک ویژگی سطح‌بندی تا حدودی پنهان برای عکس‌های بالا به پایین وجود دارد که یک خط متقاطع شناور را نشان می‌دهد تا به شما کمک کند سوژه خود را به درستی ردیف کنید.

با iOS 17، اپل عملکرد تراز کردن دوربین را با جدا کردن آن از حالت Grid، بیشتر کرده است. اپل با تبدیل آن به یک گزینه جداگانه، یک سطح افقی اضافی را نیز برای عکس‌های سنتی‌تر مستقیم در نظر گرفته است.

شماره دوربین ios 17
با روشن کردن گزینه Level یک خط افقی شکسته بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود وقتی آیفون شما احساس می کند که برای گرفتن عکس مستقیم در صف قرار گرفته اید و دستگاه خود را کمی از افقی کج می کنید. هنگامی که تلفن شما از سطح خارج است، خط سفید به نظر می رسد و پس از رسیدن به جهت گیری سطح برای نشان دادن موفقیت، زرد می شود.

سطح دوربین ios 17

نحوه فعال کردن سطح دوربین

اگر حالت Grid را فعال نکرده باشید، گزینه Level جدید به طور پیش فرض خاموش است. با دنبال کردن این مراحل می توانید آن را به صورت دستی روشن کنید.

  1. باز کن تنظیمات برنامه در آیفون شما
  2. به پایین اسکرول کنید و انتخاب کنید دوربین.
  3. در بخش «ترکیب»، سوئیچ کناری را تغییر دهید مرحله.

تنظیمات

حالا اپلیکیشن Camera را باز کنید و سعی کنید از یک سوژه با زاویه مستقیم عکس بگیرید و باید خطوط افقی شکسته را در مرکز منظره یاب ببینید. زاویه خود را به سمت بالا صاف کنید تا خطوط را به هم وصل کنید و یک خط زرد ایجاد کنید.

پاپ آپ تراز کردن فقط به طور مختصر و فقط در محدوده باریکی از زوایای نزدیک به افقی (در جهت عمودی یا افقی) ظاهر می شود، بنابراین هنگامی که شما عمداً سعی می کنید عکسی با زاویه بگیرید، به طور سرزده ظاهر نمی شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا