بررسی تخصصی

iOS 17: چگونه رمز عبور جدید آیفون را در صورت فراموشی تغییر دهید

در iOS 17 که انتظار می رود در ماه سپتامبر منتشر شود، اگر رمز عبور آیفون خود را تغییر دهید و به زودی آن را فراموش کنید، اپل اکنون به شما یک مهلت 72 ساعته ارائه می دهد تا بدون قفل شدن از دستگاه خود، آن را برطرف کنید. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

رمز عبور آیفون سبز
در iOS 17 و iPadOS 17، اکنون امکان بازنشانی رمز عبور جدید آیفون یا آیپد با گذرواژه قبلی که استفاده کرده‌اید تا سه روز پس از انجام تغییر وجود دارد. به عبارت دیگر، اپل به شما این امکان را می‌دهد تا ظرف 72 ساعت پس از تنظیم رمز عبور جدید، از رمز عبور قدیمی خود استفاده کنید، که اگر کسی هستید که احتمالاً رمز عبور تازه ایجاد شده را فراموش می‌کنید، مفید است.

هنگامی که پس از ایجاد تغییر، رمز عبور نادرستی را در دستگاهی که iOS 17 دارد وارد می‌کنید، به سادگی روی رمز عبور را فراموش کرده اید؟ گزینه ای در پایین صفحه نمایش برای استفاده از بازنشانی رمز عبور را امتحان کنید گزینه. ضربه زدن روی آن به شما امکان می دهد از رمز عبور قدیمی خود برای ایجاد رمز عبور جدید دیگر استفاده کنید.

ویژگی بازنشانی رمز عبور iOS 17
برای محافظت در صورتی که شخصی رمز عبور شما را یاد گرفته باشد، یک تنظیم “Expire Previous Passcode Now” نیز وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. (توجه داشته باشید که در صورت استفاده از این گزینه، اگر رمز عبور جدید خود را فراموش کنید، دیگر نمی توانید از رمز عبور قدیمی خود برای دسترسی به دستگاه خود استفاده کنید.) برای استفاده از گزینه جدید در iOS 17، این مراحل را دنبال کنید:

  1. باز کن تنظیمات.
  2. به پایین اسکرول کنید و انتخاب کنید شناسه چهره/شناسه و رمز عبور را لمس کنید.
  3. در بخش «تنظیم مجدد رمز عبور موقت»، روی ضربه بزنید اکنون گذرواژه قبلی منقضی شود.
  4. ضربه زدن اکنون منقضی شود برای تایید.

تنظیمات

با وجود این که مجله ی وال استریت گزارشی در ماه فوریه که مواردی از جاسوسی دزدان از کاربران آیفون را در ملاء عام هنگام وارد کردن رمز عبور خود و سپس سرقت دستگاه به منظور دسترسی گسترده به دستگاه را برجسته می کند.

کریگ فدریگی، رئیس مهندسی نرم‌افزار اپل در ژوئن 2023 گفت که اپل همچنان به بررسی راه‌های دیگر برای رفع این مشکل ادامه می‌دهد، اما هنوز هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نشده است. برای سخت‌تر کردن سرقت، اپل توصیه می‌کند که کاربران از یک رمز عبور چهار رقمی به یک رمز عبور الفبایی تبدیل شوند، که جاسوسی برای سارقان دشوارتر است. این را نیز می توان در تنظیمات زیر Face ID & Passcode -> Change Passcode.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا