بررسی تخصصی

پنج ویژگی مفید iOS هنوز برای کاربران بین المللی در دسترس نیست

در حالی که اکثر ویژگی‌های iOS در سطح بین‌المللی در دسترس هستند، برخی از آنها مانند اپل کارت، Apple Cash، شناسه‌های برنامه کیف پول، محافظت از داده‌های پیشرفته و شارژ انرژی پاک در انحصار ایالات متحده باقی می‌مانند.


در زیر، جزئیات بیشتری در مورد برخی از ویژگی‌های آیفون در دسترس تنها در ایالات متحده و برنامه‌های توسعه آینده اپل در صورت وجود ویژگی‌ها ارائه کرده‌ایم.

اپل کارت


اپل کارت که در سال 2019 راه اندازی شد، فقط در ایالات متحده موجود است. کارت اعتباری اپل را می توان به طور کامل از طریق برنامه کیف پول در آیفون مدیریت کرد و نسخه فیزیکی آن برای استفاده در فروشگاه هایی که پرداخت های بدون تماس را نمی پذیرند در دسترس است. این کارت هیچ کارمزدی فراتر از بهره ندارد و تا 3 درصد بازگشت نقدی را ارائه می دهد که به عنوان نقد روزانه شناخته می شود.

در حالی که سرنخ هایی مبنی بر گسترش اپل کارت به کشورهای دیگر در آینده وجود دارد، مانند ثبت نام تجاری اپل کارت در کانادا، اپل هیچ برنامه فوری برای عرضه کارت در سطح بین المللی را تایید نکرده است.

اپل کش

Apple Cash banner - پنج ویژگی مفید iOS هنوز برای کاربران بین المللی در دسترس نیست


Apple Cash یک ویژگی پرداخت شبیه به Venmo است که به کاربران آیفون در ایالات متحده اجازه می دهد تا در برنامه های Wallet و Messages پول ارسال، درخواست و دریافت کنند. کاربران می توانند موجودی Apple Cash خود را به یک حساب بانکی متصل منتقل کنند.

Apple Cash فقط در ایالات متحده در دسترس است و علیرغم سرنخ هایی مانند ثبت علامت تجاری در کانادا، مشخص نیست که آیا این ویژگی به سایر کشورها گسترش خواهد یافت یا خیر.

طبق گزارش ها، اپل قرار است پشتیبانی آیفون 5G را در ماه دسامبر در هند عرضه کند
>

شناسه ها در برنامه کیف پول


در اوایل سال 2022، اپل شروع به استفاده از قابلیتی کرد که به ساکنان ایالت های شرکت کننده در ایالات متحده اجازه می داد گواهینامه رانندگی یا شناسه ایالتی خود را به برنامه کیف پول در آیفون و اپل واچ اضافه کنند و راهی راحت و بدون تماس برای نمایش مدارک هویت یا سن ارائه دهد. این ویژگی‌ها به iOS 15.4 و watchOS 8.4 یا جدیدتر نیاز دارند و در حال حاضر فقط در آریزونا، کلرادو و مریلند در دسترس هستند و حداقل 9 ایالت دیگر باید دنبال شوند.

اپل گفت که در حال کار برای ارائه ویژگی ID در سراسر ایالات متحده در آینده است، اما این شرکت هنوز هیچ برنامه ای برای گسترش این ویژگی به سایر کشورها اعلام نکرده است، بنابراین مشخص نیست که آیا این ویژگی در سطح بین المللی راه اندازی می شود یا نه.

حفاظت از داده های پیشرفته

Apple advanced security Advanced Data Protection screen Feature greenblue - پنج ویژگی مفید iOS هنوز برای کاربران بین المللی در دسترس نیست


اپل ماه گذشته یک ویژگی اختیاری حفاظت از داده‌های پیشرفته را معرفی کرد که در صورت فعال بودن، رمزگذاری سرتاسر را به بسیاری از قسمت‌های اضافی iCloud گسترش می‌دهد، از جمله پشتیبان‌گیری iCloud، عکس‌ها، یادداشت‌ها، یادآوری‌ها، یادداشت‌های صوتی و موارد دیگر. در آیفون، این ویژگی با iOS 16.2 فقط برای کاربران ایالات متحده معرفی شد و طبق گفته اپل، در اوایل سال 2023 در “بقیه جهان” عرضه خواهد شد.

دقیقاً مشخص نیست که محافظت از داده‌های پیشرفته چه زمانی در کشورهای دیگر در دسترس خواهد بود، اما با توجه به بازه زمانی اولیه اپل در سال 2023، این امکان وجود دارد که این ویژگی برای تعداد بیشتری از کاربران آیفون با iOS 16.3 یا iOS 16.4 گسترش یابد.

اپل بتای جدید iOS 16.1 و iPadOS 16.1 را برای توسعه دهندگان عرضه می کند
>

شارژ انرژی پاک


به گفته اپل، iOS 16.1 ویژگی شارژ انرژی پاک را معرفی کرد که هدف آن کاهش ردپای کربن آیفون با بهینه سازی زمان شارژ برای زمانی که شبکه از منابع انرژی پاک تر استفاده می کند، است. هنگامی که این ویژگی روشن می شود، آیفون زمانی که «الکتریسیته با انتشار کربن کمتر» در دسترس باشد، سعی می کند شارژ شود.

شارژ انرژی پاک فقط در ایالات متحده در دسترس است و اپل اعلام نکرده است که آیا یا چه زمانی آن را به کشورهای دیگر گسترش خواهد داد یا خیر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا