بررسی تخصصی

iPad Air 6: ویژگی‌های بالقوه جدید و زمان راه‌اندازی

آی‌پد ایر فعلی در مارس سال گذشته معرفی شد و تراشه M1، مرکز استیج در دوربین جلو، پورت USB-C سریع‌تر و چندین گزینه رنگی جدید را اضافه کرد، اما همچنان نسبت به مدل قبلی ارتقاء کمی داشت. از سپتامبر 2020. با نزدیک شدن به یک سال و نیم از معرفی نسل پنجم iPad Air، کاربران چه انتظاراتی از نسل ششم مدل دارند و چه زمانی عرضه می شود؟

ویژگی Air 2022 M1
از سال 2023، مدتی است که iPad Air به‌روزرسانی سخت‌افزاری بزرگی داشته است. با این حال، به دلیل موقعیت آن بین iPad سطح مبتدی و iPad Pro، بلافاصله مشخص نیست که یک مدل جدید iPad Air بدون آدم‌خواری iPad Pro چه چیزی می‌تواند به دست آورد.

هنوز شایعات مشخصی در مورد ویژگی‌هایی که iPad Air بعدی ارائه می‌کند وجود داشته است، بنابراین تصویر کلی از آنچه باید انتظار داشت هنوز تا حدودی روان است. بلومبرگمارک گورمن بارها گفته است که به‌روزرسانی اپل ایر در سال جاری با «برآمدگی مشخصات» جزئی دور از ذهن نیست، و نشان می‌دهد که ارتقاء نسبتاً تکراری خواهد بود و چندین منطقه کوچک اما مهم را هدف قرار می‌دهد.

ارتقاء تراشه مطمئن ترین ویژگی است که در iPad Air بعدی ارائه می شود. iPad Air در حال حاضر حاوی تراشه M1 است. هیچ گزارشی در مورد تراشه‌های نسل بعدی iPad Air منتشر نشده است، اما تراشه M2 اکنون تقریباً یک سال است که در iPad Pro وجود دارد، به این معنی که باید بیش از حد مناسب برای iPad Air باشد. برای مقایسه، تراشه M1 به مدت 11 ماه در نسل قبلی آی‌پد پرو وجود داشت تا اینکه به آی‌پد ایر آمد. حتی این احتمال وجود دارد که بتواند ‌M2 را رد کند و به جای آن تراشه M3 را دریافت کند، بسته به زمان انتشار آن.

یک برآمدگی جزئی مشخصات نیز احتمالاً شامل ارتقاء دوربین های جلو و عقب می شود که به طور بالقوه ویژگی هایی مانند Photonic Engine را برای اولین بار به iPad می آورد. ضبط ویدئو ProRes، زوم صدا، ضبط صدای استریو، حالت پرتره، و پشتیبانی از نور پرتره، همه ارتقاء قابل قبولی در این زمینه هستند.

iPad air m1 2
دوربین جلوی افقی و پورت Thunderbolt از دیگر ویژگی‌های بالقوه برای نسل ششم iPad Air هستند. جدیدترین مدل‌های آی‌پد پرو، برای اولین بار، ارتقاء اتصالات مانند Wi-Fi 6E و بلوتوث 5.3 را به آی‌پد ارائه کردند. در حال حاضر، این قابلیت‌ها برای راه‌یابی به آی‌پد ایر دیر شده است. به طور مشابه، شناور مداد اپل، یکی دیگر از ویژگی‌های انحصاری iPad Pro، در نهایت می‌تواند در تجسم بعدی خود به iPad Air برسد.

مطمئناً یک آی‌پد ایر جدید که امسال عرضه می‌شود، بیشتر از ظهور آی‌پد پرو جدید است، اما اپل از نظر تاریخی، دستگاه را هر دو سال یک بار به‌روزرسانی می‌کند. در حالی که اضافه کردن تراشه M2 مطمئناً در سال 2023 امکان پذیر است، ممکن است احتمال بیشتری وجود داشته باشد که اپل دوباره دو سال صبر کند تا دستگاه را به روز کند و سال 2024 را برای ارتقای ارزشمندتر هدف قرار دهد.

ماه گذشته، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، گفت که مدل‌های جدید آی‌پد «بعید» در سال جاری عرضه می‌شوند، و ظاهراً به عرضه نسل بعدی آی‌پد ایر در سال 2024 متمایل هستند. با این حال، یک افشاگر قابل اعتماد Weibo اخیراً گفت که نسل ششم iPad Air باید در ماه اکتبر به عنوان تنها به‌روزرسانی اپل در سال 2023 راه اندازی شود و امسال «بدون مینی و پرو» عرضه شود.

جالب‌تر اینکه، در یکی از قسمت‌های سپتامبر از پادکست The MacRumors Show، مارک گورمن گفت که آی‌پد ایر جدید با مشخصات بهبود یافته در دست ساخت است و ظاهراً این دستگاه «به زودی»، احتمالاً در این ماه عرضه می‌شود. به این ترتیب، به نظر می‌رسد که نسل ششم آی‌پد ایر اکنون در انتظار عرضه است، به این معنی که هنوز نمی‌توان عرضه آن در آینده نزدیک را رد کرد. اگر یک ماه بدون چنین اتفاقی بگذرد، نیمه اول سال 2024 محتمل ترین سناریو خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا