بررسی تخصصی

ظاهراً پشتیبانی از هوم هاب iPad در iOS 16 حذف شده است

به‌عنوان بخشی از تجربه بازسازی‌شده برنامه Home در iOS 16 و iPadOS 16، به نظر می‌رسد اپل در حال حذف پشتیبانی از استفاده از iPad به عنوان Home Hub است.

ظاهراً پشتیبانی از هوم هاب iPad در iOS 16 حذف شده است
برای کسانی که با کارهایی که Home Hub انجام می دهد آشنا نیستند، چارچوب HomeKit به شما امکان می دهد دستگاه های خانه هوشمند سازگار را از راه دور کنترل کنید، اما برخی از ویژگی ها مانند اتوماسیون مبتنی بر مکان به یک Home Hub مشخص نیاز دارند که در خانه شما روشن و متصل می شود. دور.

به عنوان مثال، با هوم هاب، برخی از ترموستات ها می توانند هر زمان که خانه خود را ترک می کنید، دما را با استفاده از یک مرز جغرافیایی مجازی (ژئوفنسینگ) به چیزی مقرون به صرفه تر تغییر دهند. یک هوم هاب همچنین به شما امکان می دهد از سیری برای فعال کردن اقدامات زمانی که خارج از خانه هستید استفاده کنید.

در iOS 15، اپل به شما امکان می دهد Apple TV، HomePod یا iPad را به عنوان Home Hub تعیین کنید، اما در iOS 16، که در حال حاضر در نسخه بتا است، طبق پاورقی در “فقط Apple TV و HomePod به عنوان هاب خانگی پشتیبانی می شوند.” صفحه وب پیش نمایش iOS 16 اپل.

با وجود این تغییر، لازم به ذکر است که iPadOS 16 beta 1 همچنان به شما امکان می‌دهد تا یک iPad را به عنوان Home Hub تعیین کنید. با این حال، با توجه به صفحه وب بازاریابی اپل برای iOS 16 و همچنین یادداشت های رابط در iPadOS 16، این احتمال وجود دارد که این قابلیت در نسخه بعدی نرم افزار حذف شود.

آی‌پد هاب خانگی iOS 16

آی‌پدها همچنان به‌عنوان Home Hubs در iPadOS 16 beta 1 در دسترس هستند

اپل توضیح نداده است که چرا iPad از لیست دستگاه های هوم هاب سازگار در iOS 16 حذف شده است، اما ممکن است ارتباطی با اعلامیه اپل مبنی بر پشتیبانی هوم کیت از استاندارد خانه هوشمند سازگار با پلتفرم Matter در آینده داشته باشد. .

Matter به کاربران HomeKit این امکان را می‌دهد تا دسته‌های دستگاه‌های IoT بیشتری را نسبت به قبل در خانه‌های هوشمند خود ادغام کنند و آنها را با برنامه Home و با استفاده از Siri کنترل کنند. Matter قرار است اواخر امسال عرضه شود، که احتمالاً تقریباً زمانی است که iOS 16 به طور رسمی در پاییز برای عموم عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا