بررسی تخصصی

اپل برخی از تولیدات آیپد خود را از چین به ویتنام منتقل می کند

اپل برای اولین بار برخی از تولیدات آی پد را از چین به ویتنام منتقل می کند. نیکی آسیا گزارش ها.

اپل برخی از تولیدات آیپد خود را از چین به ویتنام منتقل می کند
در حال حاضر، اکثریت قریب به اتفاق زنجیره تامین iPad در چین متمرکز شده است. گزارش شده است که اپل از ژانویه 2021 به انتقال حداقل بخشی از تولید iPad به ویتنام علاقه مند است، اما گفته می شود مشکلات زنجیره تامین در سال گذشته این حرکت را به تاخیر انداخته است. اکنون، گزارش شده است که اختلال زنجیره تامین ناشی از اقدامات قرنطینه در چین، تمایل اپل را برای انتقال بخشی از تولید به خارج از کشور تسریع کرده است.

BYD چین، یکی از مونتاژکنندگان پیشرو iPad، ظاهراً به اپل در راه اندازی خطوط تولید جدید iPad در ویتنام کمک کرده است. آی‌پد به دومین خط تولید اصلی اپل تبدیل خواهد شد که در ویتنام تولید می‌شود، پس از AirPods.

طبق گزارش‌ها، اپل از بسیاری از تامین‌کنندگان خود خواسته است تا موجودی قطعات را برای همه دستگاه‌هایش جمع‌آوری کنند تا از کمبودهای آینده محافظت کنند. گفته می‌شود که این شرکت به سرعت برای تامین امنیت تراشه‌ها، به‌ویژه در رابطه با مدیریت انرژی، برای مدل‌های آینده آیفون اقدام کرده است. حتی اعتقاد بر این است که اپل برخی از هزینه های لجستیکی و حمل و نقل را برای تامین کنندگان به عهده گرفته است تا اطمینان حاصل کند که مواد مورد نیاز برای تولید به موقع می رسد.

بر اساس این گزارش، اپل امیدوار است که تامین‌کنندگانش بتوانند قطعات اضافی کافی را در ماه‌های آینده تولید کنند تا به طور کامل شکست‌های چین را جبران کند، اما گفته می‌شود که تامین‌کنندگان در مورد کاهش تقاضا مردد هستند که می‌تواند آنها را با ذخایر زیادی از قطعات بدون استفاده مواجه کند. با این وجود، تحلیلگران بر این باورند که تأثیر اختلال در زنجیره تأمین بر مشتریان عمده ای مانند اپل «قابل کنترل» است و خودروسازان و برندهای کوچکتر اندروید و رایانه شخصی تحت تأثیر شدیدتری قرار می گیرند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا