بررسی تخصصی

ارتقاء نرخ به روز رسانی صفحه نمایش آیفون 14 پرو می تواند امکان نمایش همیشه روشن را فراهم کند

مدل‌های سال گذشته آیفون 13 پرو اولین گوشی‌های هوشمند اپل بودند که با نمایشگرهای 120 هرتزی ProMotion عرضه می‌شدند، و در حالی که دو مدل آیفون 14 پرو همچنان از این فناوری بهره می‌برند، صفحه‌نمایش‌های آن‌ها به خوبی می‌توانند این بار تنوع نرخ به‌روزرسانی را افزایش دهند.

ارتقاء نرخ به روز رسانی صفحه نمایش آیفون 14 پرو می تواند امکان نمایش همیشه روشن را فراهم کند
برای آوردن نمایشگرهای ProMotion به مدل‌های آیفون 13 پرو، اپل از فناوری پنل LTPO با نرخ‌های تازه‌سازی متغیر استفاده کرد که به صفحه پشتی کارآمدتر اجازه می‌دهد – بخشی که مسئول روشن و خاموش کردن پیکسل‌های جداگانه است. به این ترتیب، ProMotion قادر است به صورت پویا نرخ فریم سریع را در زمانی که کاربران به آن نیاز دارند تولید کند، در حالی که در صورت عدم نیاز، عمر باتری را حفظ کند.

با این حال، در آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس، نمایشگرهای ProMotion اپل محدود به شماره گیری نرخ به روز رسانی صفحه بین 10 تا 120 هرتز هستند. این در تضاد با پنل‌های LPTO مورد استفاده شرکت‌هایی مانند اوپو و سامسونگ است که می‌توانند هنگام مشاهده یک تصویر ثابت یا زمانی که دستگاه غیرفعال است تا 1 هرتز کاهش پیدا کند.

راس یانگ، تحلیلگر نمایشگر با ارتباط خوب، می گوید که او “انتظارنمایشگرهای ProMotion مورد استفاده در آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس قادر به انجام این کار هستند به همان 1 هرتز پایین می آید. بسته به اینکه اپل چگونه تصمیم می‌گیرد تا کارها را انجام دهد، این فناوری می‌تواند راه را برای عمر باتری طولانی‌تر یا عناصر نمایشگر همیشه روشن هموار کند.

به عنوان مثال، مدل‌های سری 7 اپل واچ از نمایشگرهای LTPO استفاده می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد با وجود نمایشگر همیشه روشن، مانند مدل‌های قبلی اپل واچ، عمر باتری تا 18 ساعت داشته باشند. مشابه گوشی‌های اندرویدی مجهز به LTPO، همین فناوری در آیفون می‌تواند زمان، تاریخ و هرگونه اعلان را بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی همیشه روی صفحه نمایش دهد.

سال گذشته، بلومبرگ مارک گورمن، روزنامه نگار پیشنهاد کرد که اپل می تواند عملکرد مشابهی را برای آیفون 13 بیاورد، اما این اتفاق نیفتاد. در حال حاضر، هیچ فاش معتبری مبنی بر عرضه مدل‌های آیفون 14 پرو با ویژگی‌های نمایشگر همیشه روشن وجود ندارد. با این حال، این بدان معنا نیست که اپل ما را غافلگیر نخواهد کرد. در واقع، اگر اپل تغییر نرخ به روز رسانی نمایشگرهای ProMotion خود را گسترش دهد، هیچ محدودیت فنی برای جلوگیری از آن وجود نخواهد داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا