بررسی تخصصی

اپل می گوید مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو نیازی به تعمیر ندارد

به گفته اپل، مشکل عجیبی که باعث لرزش دوربین عقب در برخی از مدل‌های آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس می‌شود، نیازی به تعمیر ندارد.

لرزش دوربین آیفون 14 پرو

مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو از طریق Luke Miani

هنگامی که از مشتریان پرسیده شد که آیا مشتریانی که قبلاً این مشکل را در آیفون جدید خود تجربه کرده‌اند، باید به فروشگاه اپل یا ارائه‌دهنده خدمات مجاز اپل مراجعه کنند، اپل گفت که کاربران فقط باید آیفون خود را پس از انتشار یک به‌روزرسانی نرم‌افزار همراه با اصلاح در هفته آینده به‌روزرسانی کنند، که نشان می‌دهد این مشکل وجود دارد. آسیب سخت افزاری دائمی به دستگاه وارد نمی کند.

یکی از سخنگویان اپل گفت: “ما از این مشکل آگاه هستیم و هفته آینده راه حلی برای آن منتشر خواهد شد.” MacRumors اوایل امروز. اپل جزئیات بیشتری ارائه نکرد، اما به احتمال زیاد این اصلاح در به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS 16.0.2 گنجانده شده است.

پس از عرضه آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، برخی از کاربران متوجه شده اند که لنز اصلی/پایین دوربین پشتی به طور غیرقابل کنترلی با باز شدن دوربین در برنامه هایی مانند اسنپ چت، تیک تاک و اینستاگرام می لرزد و در نتیجه لنز یک لنز ایجاد می کند. صدای تیز و لرزان که در منظره یاب دستگاه ظاهر می شود.

یوتیوبر لوک میانی ادعا کرد که این مشکل منجر به این شد که لنز اصلی آیفون 14 پرو مکس که در حال آزمایش آن بود، در استفاده بعدی، حتی در برنامه دوربین، به درستی فوکوس نکند. میانی گفت که او آیفون را به یک فروشگاه اپل برده و توانسته دستگاه را با یک دستگاه جدید تعویض کند، اما مشخص نیست که آیا آسیب دائمی داشته است یا خیر.

اپل دلیل اصلی این مشکل را فاش نکرده است. لنز اصلی در هر دو مدل آیفون 14 پرو دارای تثبیت‌کننده اپتیکال تغییر سنسور «نسل دوم» است و ممکن است لرزش‌گیر به دلایل نامشخصی کار کند، اما این فقط حدس و گمان است. در هر صورت، مشکل باید در عرض چند روز برطرف شود.

مشخص نیست که آیا آپدیت هفته آینده به چند باگ دیگر دوربین و AirDrop که از زمان عرضه در روز جمعه در مدل‌های آیفون 14 کشف شده‌اند، رسیدگی می‌کند یا خیر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا