بررسی تخصصی

مدیران اپل در مصاحبه جدید درباره جزیره پویا آیفون 14 پرو صحبت کردند

در یک مصاحبه جدید، کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، و آلن دای، معاون طراحی رابط انسانی اپل، درباره تفکر پشت جزیره پویا آیفون 14 پرو و ​​نحوه توسعه آن صحبت کردند.

رنگ آلن جزیره پویا
طی مصاحبه با مجله ژاپنی محورفدریگی، که بر توسعه iOS نظارت دارد، گفت: Dynamic Island نشان دهنده اولین تغییر تجربه کاربری بزرگ برای آیفون از زمان آیفون X پنج سال پیش است.

این احتمالاً اولین تغییر عملیات بزرگ در پنج سال از زمان عرضه آیفون X است. پنج سال پیش، دکمه هوم را با آیفون X گم کردیم. این روش روش‌های مختلف عملکرد آیفون، مانند نحوه باز کردن قفل صفحه، بازگشت به صفحه اصلی، و نحوه تغییر برنامه‌ها را به طور اساسی بررسی کرده است. این ویژگی جدید ظاهر آیفون را نیز تغییر داده است و باعث شد دوباره به نحوه اجرای چندین برنامه، اعلان‌ها و نحوه مدیریت رفتار مداوم در پس‌زمینه فکر کنم. این یک چالش بسیار هیجان انگیز برای ما بود که آنچه را که در آیفون ما اتفاق می افتد در این مکان تعاملی کوچک تجمیع کنیم.

Dye که ماه گذشته در جریان رویداد “Far Out” اپل، Dynamic Island را ارائه کرد، گفت که Dynamic Island مرز بین جایی که سخت‌افزار به پایان می‌رسد و نرم‌افزار در آیفون شروع می‌شود، بیشتر محو می‌کند و آن را نمونه‌ای از “توسعه اپل مانند” می‌نامد.

برای یک هدف، شرکای سخت افزاری و نرم افزاری ما در یک استودیو گرد هم می آیند تا مشکل را با هم حل کنند. این ویژگی جدید همچنین امکان نمایش هشدارها، نوتیفیکیشن ها و عملیات در حال انجام را در زمان واقعی بدون مشاهده مرز بین سخت افزار و نرم افزار فراهم می کند. من فکر می کنم که این نمونه خوبی از توسعه مشابه اپل است.

دای در مورد اینکه ایده جزیره پویا از کجا سرچشمه گرفته است، گفت که تیم به این فکر کردند که به لطف سیستم دوربین TrueDepth کوچکتر، از فضای اضافی بالای نمایشگر برای چه چیزی می توان استفاده کرد.

در اپل، ردیابی منبع ایده ها بسیار دشوار است. چون کار ما بر اساس یک بحث عظیم با گروه های مختلف مردم است. با این حال، یکی از آن بحث ها این بود که اگر می توان ناحیه حسگر روی صفحه نمایش را کوچکتر کرد، با فضای اضافی چه کاری می توان انجام داد. این بحثی نیست که در یک سال گذشته مطرح شده باشد، اما یکی از موضوعاتی است که سال هاست مورد بحث قرار گرفته است.

Dye گفت که ناحیه نوار وضعیت بخش کوچک و در عین حال بسیار مهمی از تجربه آیفون است. Dye می‌گوید: «این منطقه‌ای است که سخت کوشی ما در هر پیکسل تأثیر بسیار زیادی دارد. “بنابراین، داستانی در مورد انجام کاری خاص تر در این زمینه وجود داشت. چیزی که بسیار زیبا و در عین حال بسیار مفید است.”

به طوری که این تجربه بسیار نرم و طبیعی به نظر می رسد، ما با مراقبت و مهارت های دقیق از هر دو طرف طراحی و مهندسی استفاده کردیم. هدف ما این بود که آنها را فراموش کنند که سخت افزار فیزیکی ثابت وجود دارد و آنها فکر کنند که همه چیز یک نرم افزار پویا سیال مانند است.

فدریگی خاطرنشان کرد که در طول رویداد آیفون 14 پرو در تئاتر استیو جابز در اپل پارک، زمانی که جزیره دینامیک برای اولین بار فاش شد، حس شگفتی شنیدنی وجود داشت و گفت که وقتی برای اولین بار آن را دید، همان واکنش را داشت. داخلی فدریگی گفت: «شخصاً احساس می‌کردم که هویت نجات‌بخش جدیدی در آیفون من وجود دارد. این یک جلوه انیمیشن بسیار ظریف است، اما کمی با انسان‌سازی متفاوت است، اما من فکر می‌کنم که به آیفون شخصیت و سرزندگی جدیدی بخشید.»

Dynamic Island از زمان معرفی خود واکنش‌های مثبتی از سوی کاربران و مشتریان آنلاین دریافت کرده است و برخی آن را یکی از بهترین طراحی‌های اپل در سال‌های اخیر می‌دانند. در حال حاضر، برخی از سازندگان اندروید به دنبال تکرار تجربه جزیره پویا در سایر گوشی‌های هوشمند هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا