بررسی تخصصی

کاربران iPhone 14 Pro می‌توانند بین دو فعالیت زنده در Dynamic Island جابه‌جا شوند

اپل در اوایل این ماه اعلام کرد که iOS 16.1 یک ویژگی جدید Live Activities را فعال می‌کند که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد تا مستقیماً از صفحه قفل از اتفاقاتی که در زمان واقعی رخ می‌دهند، مانند یک بازی ورزشی یا سفارش تحویل غذا مطلع شوند. در iPhone 14 Pro و Pro Max، Live Activities نیز با Dynamic Island یکپارچه می شود.

معرفی فعالیت های زنده تاریک 2x
روز دوشنبه، متوجه شدیم که هنگام دنبال کردن یک رویداد ورزشی، جزیره داینامیک یک اسکوربورد به‌روزرسانی زنده با تعداد گل‌های زده شده توسط هر باشگاه در دو طرف قرص دوربین True Depth را نشان می‌دهد، که اپل از آن به عنوان «کامپکت» یک Live Activity یاد می‌کند. ارائه. هنگامی که به مدت طولانی فشار داده می شود، جزیره پویا برای نمایش زمان سپری شده و اکشن بازی به بازی گسترش می یابد.

از آن زمان، اپل دستورالعمل‌های رابط انسانی (HIG) خود را برای توسعه‌دهندگان برنامه‌هایی که قصد پشتیبانی از Live Activities را دارند به اشتراک گذاشته است، و یکی از جزئیات قابل توجه این است که در مدل‌های iPhone 14 Pro، کاربران می‌توانند در صورت تمایل بین دو فعالیت زنده با استفاده از Dynamic Island سوئیچ کنند. به لطف ارائه «حداقل» جداگانه، چندین کار یا رویداد را همزمان دنبال می‌کنند:

هنگامی که چندین فعالیت زنده فعال هستند، سیستم از ارائه حداقل دایره ای برای نمایش دو مورد از آنها در جزیره پویا استفاده می کند. سیستم یکی از فعالیت‌های زنده را انتخاب می‌کند تا متصل به جزیره پویا و دیگری جدا به نظر برسد. مانند یک Live Activity فشرده، افراد می توانند برای باز کردن برنامه و دریافت جزئیات بیشتر در مورد رویداد یا کار، روی حداقل Live Activity ضربه بزنند.

دستورالعمل‌های اپل در ادامه اضافه می‌کنند که وقتی افراد یک Live Activity را در حداقل نمایشی که در بالا توضیح داده شد لمس می‌کنند و نگه می‌دارند، سیستم محتوا را در یک نمایش گسترده نمایش می‌دهد، درست مانند نسخه فشرده.

تقسیم جزیره پویا 1

تصویر مثالی که ارائه «حداقل» چندین فعالیت زنده را نشان می‌دهد

پیاده‌سازی‌هایی که اپل در بالا توضیح می‌دهد باید به عنوان یک خبر خوشایند برای کسانی باشد که تصور می‌کنند، مثلاً پس از دو بازی لیگ برتر که همزمان برگزار می‌شوند، جایی که یک نتیجه یا هر دو می‌تواند در نهایت برای جدول رده‌بندی تیم‌ها تعیین‌کننده باشد.

در دیگر نکات قابل توجه در HIG، اپل به توسعه‌دهندگان هشدار می‌دهد که فعالیت‌های زنده بیش از هشت ساعت را ارائه ندهند و از آنها می‌خواهد که پس از پایان فعالیت‌های زنده از صفحه قفل حذف شوند:

در جزیره پویا، سیستم بلافاصله پس از پایان فعالیت Live Activity را حذف می کند. به‌طور پیش‌فرض، سیستم یک فعالیت زنده را تا چهار ساعت پس از پایان آن روی صفحه قفل نشان می‌دهد تا به افراد فرصت دهد تا به‌روزرسانی محتوای نهایی آن را مشاهده کنند. اگر نتیجه Live Activity شما فقط برای مدت زمان کوتاه تری مرتبط است، به سیستم بگویید آن را در یک زمان مشخص در پنجره چهار ساعته یا بلافاصله پس از پایان آن رد کند. به عنوان مثال، یک برنامه اشتراک‌گذاری سواری ممکن است انتخاب کند که خلاصه‌ای از سفر را در Live Activity روی صفحه قفل به مدت 15 دقیقه پس از پایان سفر نمایش دهد تا مردم بتوانند کرایه نهایی را مشاهده کنند.

در نهایت، اپل خاطرنشان می‌کند که Live Activities رنگ‌های خود را به گونه‌ای تطبیق می‌دهند که در هر دو حالت سیستم روشن و تاریک و همچنین در صفحه نمایش کم‌نور یک نمایشگر همیشه روشن، «عالی به نظر برسند».

اپل می گوید iOS 16.1 که در حال حاضر در نسخه بتا است، اواخر امسال منتشر خواهد شد. علاوه بر افزودن پشتیبانی از Live Activities در برنامه‌های شخص ثالث، این به‌روزرسانی شامل یک گزینه جدید شارژ انرژی پاک برای کاربران آمریکایی، اضافه کردن پشتیبانی از لوازم جانبی Matter در برنامه Home، در دسترس قرار دادن تمرینات Apple Fitness+ بدون Apple Watch و غیره خواهد بود. .

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا