بررسی تخصصی

Kuo: مدل‌های iPhone 14 Pro دوربین جدید فوق عریض با حساسیت بهتر در نور کم به دست خواهند آورد

مینگ چی کو، تحلیلگر محترم پیش بینی می کند که مدل های Pro در سری آیفون 14 که به زودی معرفی می شوند، دارای یک دوربین Ultra Wide جدید با سنسور بزرگتر برای حساسیت بهتر در نور کم خواهند بود، اما این فناوری با افزایش هزینه قابل توجهی همراه خواهد بود. .

ویژگی انحصاری iPhone 14 Pro Purple Front and Back MacRumors
در آخرین خود توییتکو می گوید که دو مدل آیفون 14 پرو دارای سنسور Ultra Wide با پیکسل های بزرگتر 1.4 میکرومتر در مقایسه با مدل های پرو نسل قبلی خواهند بود. برای مرجع، مدل‌های آیفون 12 پرو و ​​آیفون 13 پرو همگی دارای گام پیکسلی 1.0 میکرومتری هستند.

از نظر عملی، افزایش اندازه پیکسل باید به بهبود جذب نور و کاهش نویز در تصاویر کم نور منجر شود، اما هزینه اجزای ترکیبی – به ویژه سنسور تصویر CMOS (CIS)، موتور سیم پیچ صوتی (VCM) و ماژول دوربین فشرده (CCM) ) – تا 70 درصد گران تر از نمونه های استفاده شده در مدل های قبلی خواهد بود.

به گفته کو، تامین کنندگان قطعات Sony (CIS)، Minebea (اولین تامین کننده VCM)، لارگان (تامین کننده دوم) و LG Innotek (CCM) “ذینفعان قابل توجه” از ارتقاء دوربین Ultra Wide در مدل های iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max خواهند بود. .

کو قبلاً گفته بود که انتظار دارد پیشرفت‌های اساسی‌تری در سیستم دوربین دستگاه‌های آیفون 14 پرو داشته باشد، از جمله یک دوربین 48 مگاپیکسلی واید ساخت سونی برای جایگزینی دوربین 12 مگاپیکسلی واید فعلی مورد استفاده در آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس.

با تعداد مگاپیکسل بیشتر، پیکسل های دوربین عریض کوچکتر خواهند بود و ظاهراً اندازه آنها 1.22 میکرومتر است که در مقایسه با مدل های نسل قبل کاهش 0.68 میکرومتری را نشان می دهد. این دستگاه دارای همان سیستم فوکوس خودکار Dual Pixel است که اپل آن را «فوکوس پیکسل» می‌نامد و می‌تواند ویدیوهای 16:9 را تا 60 فریم در ثانیه ضبط کند.

شایعه شده است که اپل از یک سنسور بزرگتر 1/1.3 اینچی در دوربین اصلی Wide استفاده می کند که افزایش 21.2 درصدی را نسبت به سنسور 1/1.65 اینچی در مدل های iPhone 13 Pro ارائه می دهد. به طور کلی، منطقه حسگر تا 57٪ افزایش می یابد، به همین دلیل است که ما انتظار داریم یک آرایه دوربین بزرگتر برای اندازه لنز بزرگتر باشد.

مدل‌های آیفون ۱۴ پرو گزینه‌های خروجی عکس ۴۸ مگاپیکسلی و ۱۲ مگاپیکسلی را ارائه می‌کنند که دومی از قابلیت پیکسل‌بندی بهره می‌برد. Pixel binning داده‌های چند پیکسل کوچکتر روی حسگر تصویر دوربین را در یک سوپرپیکسل ادغام می‌کند تا حساسیت و عملکرد بهتری در نور کم داشته باشد.

متأسفانه، لنز 48 مگاپیکسلی به مدل‌های آیفون 14 پرو محدود می‌شود، و انتظار می‌رود مدل‌های استاندارد آیفون 14 از لنز دوربین استاندارد 12 مگاپیکسلی برخوردار شوند که از نظر عملکرد مشابه لنزهای 12 مگاپیکسلی مورد استفاده در مدل‌های آیفون 13 است. .

با این حال، اپل در مدل‌های iPhone 13 Pro یک لنز شش عنصری بهبود یافته Ultra Wide با دیافراگم بهبود یافته ƒ/1.8 معرفی کرد و انتظار می‌رود این پیشرفت‌ها به مدل‌های استاندارد آیفون 14 نیز برسد.

اپل آیفون های جدید خود را در رویداد “Far Out” خود در روز چهارشنبه، 7 سپتامبر معرفی خواهد کرد. ما انتظار داریم آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 مکس 6.7 اینچی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی توجه داشته باشید که امسال آیفون 14 مینی 5.4 اینچی وجود نخواهد داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا