بررسی تخصصی

10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro

آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس شروع به ورود به مشتریان در سراسر جهان کرده اند. برای کسانی که به یکی از دستگاه ها ارتقا داده اند، ما لیستی از 10 تنظیمات مفید را که در زیر ارزش بررسی دارند را گردآوری کرده ایم.


برخی از تنظیمات منحصر به مدل‌های آیفون 14 پرو هستند، در حالی که برخی دیگر در iOS 16 برای طیف وسیع‌تری از آیفون‌ها معرفی شدند.

تنظیمات جدید برای مدل های آیفون 14 پرو

عکس‌های 48 مگاپیکسلی ProRAW را فعال کنید

iPhone 14 Pro Settings ProRAW - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


مدل های آیفون 14 پرو دارای سیستم دوربین عقب ارتقا یافته ای هستند که می تواند عکس های 48 مگاپیکسلی بگیرد، اما فقط در حالت ProRAW، که می تواند در برنامه تنظیمات در زیر فعال شود. دوربین → فرمت ها → Apple ProRAW با رزولوشن 48 مگاپیکسل. در برنامه دوربین، دکمه ای با برچسب RAW در گوشه سمت راست بالا ظاهر می شود تا به راحتی ProRAW را روشن یا خاموش کنید.

عکس‌های ProRAW برای انعطاف‌پذیری بیشتر در ویرایش، جزئیات بیشتری را در فایل تصویر حفظ می‌کنند. عکس‌های 48 مگاپیکسلی ProRAW فایل‌های بسیار بزرگی هستند که هرکدام حدود 75 مگابایت یا بالاتر دارند، بنابراین اگر در این حالت عکس می‌گیرید مراقب فضای ذخیره‌سازی آیفون خود باشید.

حالت سینمایی 4K را فعال کنید

iPhone 14 Pro Settings 4K Cinematic Mode - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


در هر چهار مدل آیفون 14، ویدیوهای حالت سینمایی اکنون با کیفیت 4K قابل ضبط هستند. برای فعال کردن وضوح بالاتر در برنامه تنظیمات، روی ضربه بزنید دوربین → ضبط سینمایی و 4K با 24 فریم در ثانیه یا 4K با 30 فریم در ثانیه را انتخاب کنید.

حالت سینمایی که با سری آیفون 13 معرفی شد، دارای جلوه عمق با تغییر فوکوس خودکار برای ویدیوهای «سبک سینما» است.

بهینه سازی حالت عمل برای نور کمتر

iPhone 14 Pro Settings Action Mode Lower Light - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


هر چهار مدل آیفون 14 دارای یک حالت اکشن جدید هستند که با لرزش‌ها، حرکت و لرزش‌های قابل توجه تنظیم می‌شود تا ویدیویی روان‌تر به نظر برسد. اپل می‌گوید از این ویژگی می‌توان برای ضبط ویدیو در حین خارج از جاده در خودرو، فیلم‌برداری از یک دونده و موارد دیگر استفاده کرد.
اپل هفتمین بتای iOS 16 و iPadOS 16 را به توسعه دهندگان می دهد
>

دکمه ای برای حالت Action را می توان در گوشه سمت چپ بالای برنامه دوربین برای ویدیو پیدا کرد. در برنامه تنظیمات، با پیمایش به آن، حالت Action را می توان برای شرایط کم نور بهینه کرد دوربین ← ضبط ویدئو ← حالت اکشن نور پایین.

صدای راه اندازی را روشن کنید

یک ویژگی دسترسی جدید اختیاری به همه مدل‌های آیفون ۱۴ این امکان را می‌دهد که هنگام روشن و خاموش شدن، صدا پخش کنند. این ویژگی را می توان در برنامه تنظیمات در زیر فعال کرد قابلیت دسترسی → صوتی/بصری → صداهای روشن و خاموش.

نمایشگر همیشه روشن را خاموش کنید


حالت نمایش همیشه روشن جدید آیفون 14 پرو به طور پیش فرض فعال است. می توان آن را در برنامه تنظیمات در زیر خاموش کرد نمایش و روشنایی → همیشه روشن.

حالت نمایش همیشه روشن کل صفحه قفل را کم نور می کند، اما همچنان زمان، تاریخ، ویجت ها، کاغذ دیواری و اعلان های خوانده نشده را نشان می دهد. هنگامی که آیفون را بلند کردید، روی پایین صفحه ضربه بزنید یا انگشت خود را به بالا بکشید، یا دکمه کناری را فشار دهید، صفحه نمایش به روشنایی عادی باز می گردد.

تنظیمات جدید در iOS 16

بازخورد لمسی برای صفحه کلید را روشن کنید

iPhone 14 Pro Settings Haptic Keyboard - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


iOS 16 یک گزینه بازخورد لمسی جدید برای کیبورد استوک آیفون اضافه کرد. مانند بسیاری از تلفن‌های هوشمند اندرویدی، آیفون می‌تواند پس از هر کلیدی که در حین تایپ فشار می‌دهید، لرزش خفیفی ایجاد کند و تأیید فیزیکی ضربه زدن به کلید را ارائه دهد.
iMessages ویرایش شده در iOS 16 اکنون متن اصلی را نمایش می دهد، لغو ارسال محدود به دو دقیقه
>

در برنامه تنظیمات، این ویژگی در زیر قرار دارد صداها و لمسی → بازخورد صفحه کلید → هاپتیک.

یک نماد درصد باتری را به نوار وضعیت اضافه کنید

iPhone 14 Pro Settings Battery Icon - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


iOS 16 سرانجام گزینه مشاهده نماد درصد باتری در نوار وضعیت آیفون X و جدیدتر را مجدداً معرفی کرد و نیازی به کشیدن انگشت به پایین برای باز کردن Control Center برای مشاهده درصد را از بین برد. برای فعال کردن نماد جدید در مدل‌های iPhone 14 Pro، برنامه Settings را باز کرده و به آن بروید باتری → درصد باتری.

ارسال خودکار پیام با سیری

iPhone 14 Pro Settings Automatic Siri Messages - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


سیری معمولاً قبل از ارسال پیام به شخصی تأیید می‌خواهد، اما در iOS 16، گزینه جدیدی برای رد شدن از مرحله تأیید وجود دارد. برای فعال کردن این مورد در برنامه تنظیمات، روی ضربه بزنید سیری و جستجو → ارسال خودکار پیام ها.

هنگامی که آیفون به هدفون یا CarPlay متصل است، این ویژگی را می توان فعال کرد.

از سیری بخواهید که یک تماس تلفنی را قطع کند

iPhone 14 Pro Siri Call Hang Up - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


با iOS 16، می‌توانید در حین تماس تلفنی بگویید «Hey Siri، قطع کن» تا تماس را به صورت هندزفری پایان دهد، اما توجه داشته باشید که این فرمان می‌تواند توسط دیگران در تماس شنیده شود. در برنامه تنظیمات، این ویژگی را می توان در زیر فعال کرد Siri & Search → Call Hang Up.

مشاهده رمزهای عبور وای فای

iPhone 14 Pro Settings Wi Fi Password - 10 تنظیمات برای بررسی در iPhone 14 Pro


در نهایت می توانید رمز عبور یک شبکه Wi-Fi را که قبلاً در iOS 16 به آن متصل شده اید مشاهده کنید. در برنامه تنظیمات، روی ضربه بزنید. Wi-Fi ← روی یک شبکه → روی قسمت رمز عبور ضربه بزنید و برای مشاهده رمز عبور با Face ID احراز هویت کنید.
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا