بررسی تخصصی

تست شکستگی آیفون 15 پرو مکس را در مقابل گلکسی زد فولد 5، پیکسل فولد و موارد دیگر قرار می دهد.

ارائه‌دهنده بیمه دستگاه Allstate Protection Plans امروز نتایج یکی از آزمایش‌های سالانه سقوط دستگاه خود را به اشتراک گذاشت و این بار، این شرکت برخی از گران‌ترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار از جمله iPhone 15 Pro Max را شکست.

تست‌های دراپ و دانک شامل آیفون 15 پرو مکس 1200 دلاری، گلکسی اس 23 اولترا با قیمت 1200 دلار، گلکسی Z Fold5 سامسونگ با قیمت 1799 دلار و پیکسل فولد گوگل 1799 دلاری بود. اینها گران ترین گزینه های گوشی های هوشمند اپل، گوگل و سامسونگ هستند و همه این گوشی ها از شیشه ساخته شده اند.

برای این آزمایش‌ها، Allstate هر گوشی هوشمند را به مدت 30 دقیقه در آب غوطه‌ور کرد و سپس با استفاده از دستگاهی آن‌ها را از ارتفاع و زاویه‌ای یکسان به یک پیاده‌رو رها کرد.

از آنجایی که همه این گوشی‌های هوشمند دارای رتبه‌بندی مناسبی در برابر آب هستند، پس از آزمایش غوطه‌ور شدن به خوبی کار می‌کردند، اما پیاده‌روهای شیشه‌ای و بتنی به خوبی با هم ترکیب نمی‌شوند، بنابراین هیچ گوشی هوشمندی در تست سقوط خوب عمل نکرد.

در تست افت صفحه نمایش جلو، آیفون 15 پرو مکس در اولین قطره خرد شد و با تکه‌های شیشه‌ای برآمده و شل غیرقابل استفاده بود. همین اتفاق برای گلکسی اس 23 هم افتاد.

Z Fold5 و Google Pixel Fold می‌توانستند دو افت صفحه را با آسیب به قاب، فرورفتگی صفحه و خراشیدگی تحمل کنند، که Allstate آن را به لب برآمده در اطراف لبه داخلی هر نمایشگر نسبت می‌دهد. پایین صفحه در این مورد به صفحه “اصلی” اشاره دارد که هنگام باز شدن دستگاه قابل مشاهده است. هنگامی که دو گوشی هوشمند روی نمایشگر بیرونی بسته خود رها شدند، هر دو شکستند.

در تست‌های دراپ عقب، آیفون 15 پرو مکس و سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا هر دو بلافاصله شکستند. آیفون 15 پرو مکس همچنان کارایی خود را حفظ می کند، اما دو دوربین دیگر به دلیل آسیب دیدن شیشه دوربین کار نمی کنند.

Allstate Protection Plans سال‌هاست که این آزمایش‌ها را بر روی هر نسل آیفون انجام می‌دهد و با وجود ارتقای شیشه‌ای اپل، پیشرفت چندانی حاصل نشده است. اپل از شیشه پشتی قوی‌تر و ماده «سپر سرامیکی» برای جلو استفاده می‌کند، اما شیشه شیشه است و به شکستن ادامه می‌دهد.

تست های سقوط متغیر هستند و نتایج به زاویه ای که گوشی هوشمند در آن سقوط می کند، ماده ای که برخورد می کند، سرعت سقوط و موارد دیگر بستگی دارد. در حالی که Allstate Protection Plans از متغیرهای یکسانی برای آزمایش‌های خود استفاده می‌کند، همیشه یک عنصر غیرقابل پیش‌بینی وجود دارد و این آزمایش‌ها نتایج دنیای واقعی را منعکس نمی‌کنند.

جای تعجب نیست که بهتر است گوشی هوشمند ساخته شده از شیشه را روی بتن نیندازید. اپل طیف وسیعی از قاب‌های آیفون را برای انتخاب مشتریان می‌فروشد، به‌علاوه AppleCare+ را ارائه می‌دهد که هر سال دو حادثه تصادفی را با 29 دلار کسر پوشش می‌دهد. اگر قصد دارید بدون کیس بروید، AppleCare+ ایده خوبی است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا