بررسی تخصصی

تبلیغات سامسونگ می‌گوید حباب‌های سبز و حباب‌های آبی می‌خواهند با هم باشند

سامسونگ امروز به گوگل ملحق شد تا اپل را متقاعد کند که سرویس‌های ارتباطی غنی یا استاندارد پیام‌رسانی RCS را که گوگل در پیش گرفته است، اتخاذ کند.

در یک تبلیغ کوتاه که ریف رومئو و ژولیت است، سامسونگ دو رابط تلفن هوشمند را در حال ارسال پیامک به یکدیگر نشان می دهد. “جولیت” همان آیفون در استعاره است و والدینش (معروف به اپل) اجازه پذیرش RCS را نمی دهند. گوشی هوشمند اندرویدی “رومئو” با ابراز تاسف می گوید: “رنگ سبز با آنها چه کرد؟ ما هم حباب هستیم.” جولیت می نویسد: “و به معنای واقعی کلمه همه می خواهند که ما با هم باشیم. اوه.”

این در نهایت یک تبلیغ گیج کننده است، اما سامسونگ با عنوان ویدیو این را به وضوح بیان می کند: “حباب های سبز و حباب های آبی می خواهند با هم باشند.” سامسونگ همچنین شامل برچسب و هشتگ “Help Apple # GetTheMessage” است که گوگل برای کمپین RCS خود از آن استفاده کرده است.

گوگل چندین سال است که اپل را در مورد پذیرش RCS با استفاده از تبلیغات، بیلبوردها، وب سایت ها، کمپین های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر تحت تعقیب قرار داده است، اما اپل امتناع کرده است.

RCS یا Rich Communication Services یک پروتکل ارتباطی است که توسط Google طراحی شده و توسط آن پذیرفته شده است. گوگل اپل را برای اجرای پشتیبانی از RCS تحت فشار قرار داده است، اما دستگاه های اپل همچنان از پروتکل قدیمی SMS پشتیبانی می کنند. گوگل مدعی است که اپل مسئول تمام مشکلاتی است که کاربران اندروید و آیفون به یکدیگر پیامک ارسال می کنند، از جمله عدم رمزگذاری، چت های گروهی شکسته، تصاویر و ویدیوهای پیکسلی و حباب های سبز رنگ.

تیم کوک، مدیر عامل اپل در سپتامبر 2022 گفت که RCS برای اپل در اولویت نیست و این قابلیتی نیست که کاربران آیفون درخواست آن را داشته باشند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا