بررسی تخصصی

منابع آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس به دلیل مشکلات تولید صفحه نمایش ممکن است در زمان عرضه محدود شوند

اپل در تولید نمایشگر آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس با مشکلاتی مواجه است که می‌تواند منجر به عرضه تعداد محدودی از دستگاه‌ها در زمان عرضه در ماه سپتامبر شود.

آیفون 15 پرو دو دکمه ولوم و ویژگی تیتانیوم سبز آبی
شایعات حاکی از آن است که آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس حاشیه های باریک تری نسبت به مدل های آیفون 14 پرو خواهند داشت و همین کاهش اندازه قاب است که مشکلاتی را ایجاد می کند.

مطابق با اطلاعات، تامین کنندگان اپل از یک فرآیند جدید تولید صفحه نمایش برای کوچک کردن اندازه قاب استفاده می کنند و باعث ایجاد مشکلاتی در نمایشگرهای ساخته شده توسط LG Display می شود. اپل مشکل مشابهی با افزایش اندازه صفحه نمایش اپل واچ سری 7 در سال 2019 داشت و این دستگاه حدود یک ماه تاخیر داشت.

نمایشگرهای ال‌جی در طی فرآیندی که نمایشگر به پوسته فلزی ذوب می‌شود، در تست‌های قابلیت اطمینان شکست می‌خورند. اپل در طراحی نمایشگر ال‌جی دستکاری می‌کند تا بتواند تست‌ها را پشت سر بگذارد و همچنان نمایشگرهایی از سامسونگ دارد که می‌تواند برای مونتاژ از آنها استفاده کند.

اطلاعات اعتقاد ندارد که اپل عرضه آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس را به تعویق بیاندازد، اما در عوض تعداد کمتری واحد در زمان عرضه در دسترس خواهد داشت که منجر به کمبود خواهد شد. مشکل ساخت، بیشترین ضربه را به آیفون 15 پرو مکس وارد می‌کند و به نظر می‌رسد این دستگاهی خواهد بود که در زمان عرضه سخت‌ترین مشکل را دریافت می‌کند.

کمبود عرضه حداقل یک مدل آیفون غیرعادی نیست و شرایطی وجود دارد که مدل های آیفون به طور کامل فروخته می شوند و مردم ماه ها منتظر می مانند تا اپل تولید را افزایش دهد و تقاضا را برآورده کند. در این شرایط، اپل احتمالاً حاشیه سود خود را تحت تأثیر قرار خواهد داد و درآمد سه ماهه تعطیلات خود را کمتر از حد انتظار خواهد دید.

اوایل امروز، گزارشی از تحلیلگر جهانی اوراق بهادار بانک آمریکا، وامسی موهان، نشان داد که دستگاه های آیفون 15 اپل ممکن است «چند هفته» به تعویق بیفتند، اما او دلیلی برای تأخیر ارائه نکرد. به نظر می رسد که او نکاتی در مورد مشکل تولید صفحه نمایش شنیده و متوجه شده است که این امر منجر به تاخیر در عرضه در اکتبر می شود، اما اطلاعات فکر می کند اپل همچنان همانطور که انتظار می رود در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد.

اطلاعات ادعا می‌کند که مدل‌های iPhone 15 Pro اکنون در مرحله تولید «ریسک رمپ» در فاکسکان هستند و این شرکت آزمایش می‌کند که دستگاه‌ها تا چه حد قابل اطمینان می‌توانند بدون نقص ساخته شوند. انتظار می رود تولید انبوه در ماه آگوست آغاز شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا