بررسی تخصصی

آیفون 15 پرو مکس می‌تواند برآمدگی دوربین باریک‌تر و ردپای کوچک‌تری داشته باشد

آیفون 15 پرو مکس علیرغم داشتن ارتفاع و عرض کمی ضخیم تر از مدل قبلی خود خواهد بود، اما با توجه به رندرها و ابعاد CAD که به تازگی به اشتراک گذاشته شده است، می تواند آرایه دوربین پشتی کمتری را ارائه دهد.

رندر ice universe iphone 15 pro max cad
افشاکننده معروف به “Ice Universe” که اطلاعات دقیقی در مورد برنامه های اپل در گذشته فاش کرده است، اوایل امروز در یک سری توییت، آخرین رندرهای CAD و ابعاد خاص را به اشتراک گذاشت.

رندرها به طور کلی با سایر گزارش‌های مربوط به طراحی مدل‌های iPhone 15 Pro مطابقت دارند و شاسی جدیدی را با لبه‌های کمی خمیده نشان می‌دهند. خطوط رندر به انتقال انحنای اضافه شده در طراحی جدید و همچنین ضخامت قاب ها کمک می کند که انتظار می رود در مقایسه با آیفون 14 پرو مکس کاهش یابد.

با توجه به ابعاد Ice Universe، رد پای آیفون 15 پرو مکس هم از نظر ارتفاع و هم از نظر عرض در مقایسه با آیفون 14 پرو مکس کوچک‌تر است، اما 5 درصد ضخیم‌تر است. رندرهای CAD و ابعاد همراه آن نشان می‌دهند که آیفون 15 پرو مکس برآمدگی دوربین کمتری نسبت به آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، خواهد داشت و 0.59 میلی‌متر کم‌عمق‌تر از آیفون 14 پرو مکس است.

آیفون 14 پرو مکس آیفون 15 پرو مکس تغییر (+/-)
قد: 160.7 میلی متر 159.86 میلی متر -0.84 میلی متر
عرض: 77.6 میلی متر 76.73 میلی متر -0.87 میلی متر
عمق: 7.85 میلی متر 8.25 میلی متر +0.4 میلی متر
عمق دوربین: 4.18 میلی متر 3.59 میلی متر -0.59 میلی متر
عمق شامل دوربین: 12.03 میلی متر 11.84 میلی متر -0.19 میلی متر

این بدان معناست که در حالی که آیفون، به استثنای آرایه دوربین، ظاهراً 0.4 میلی متر ضخیم تر از آیفون 14 پرو مکس خواهد بود، دستگاه به طور کلی، از جمله دوربین، 0.19 میلی متر نازک تر خواهد بود.

مانند چندین رندر دیگر آیفون 15 پرو که ظاهر شده‌اند، دکمه‌های صدا و پاور وجود ندارند، احتمالاً به این دلیل که انتظار می‌رود این دستگاه‌ها امسال به دکمه‌های حالت جامد تغییر دهند.

عرض کم‌تر آیفون، همراه با لبه‌های خمیده آن، می‌تواند دستگاه را راحت‌تر در دست بگیرد و برآمدگی کم‌تر دوربین می‌تواند به آن اجازه دهد تا روی یک سطح پایدارتر بخوابد. به طور کلی، ابعاد نشان می‌دهد که آیفون 15 پرو مکس می‌تواند با طراحی نسل قبلی خود بیش از آنچه قبلاً تصور می‌شد متفاوت باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا