بررسی تخصصی

آیفون 16 دارای یک دکمه خازنی اضافی برای عکسبرداری است

انتظار می رود که سری آیفون 16 یک دکمه خازنی اضافی به دست آورد که در داخل به عنوان “دکمه ضبط” شناخته می شود. این دکمه با اسم رمز «Project Nova» احتمالاً یکی از اصلی‌ترین نقاط فروش آیفون 16 خواهد بود، با این فرض که از مرحله آزمایش اولیه گذشته است. دکمه Capture در همان سمت دکمه پاور قرار دارد و فقط کمی پایین تر قرار دارد – جایی که بریدگی mmWave را می توان در مدل های جدیدتر آیفون پیدا کرد. برش mmWave به سمت مخالف، که در زیر دکمه های صدا قرار دارد، منتقل شده است. در حال حاضر مشخص نیست که این دکمه خازنی جدید برای چه چیزی استفاده خواهد شد.

ویژگی جانبی آیفون 16
انتظار می رود دکمه Capture به جای دکمه مکانیکی استاندارد، یک دکمه خازنی باشد. دکمه های خازنی، بر خلاف دکمه های مکانیکی، با فشار دادن به پایین حرکت نمی کنند. در عوض، دکمه فشار و لمس را تشخیص می‌دهد و بازخورد لمسی را از طریق استفاده از موتورهای لمسی ارائه می‌کند. انتظار می‌رود این دکمه‌ها مانند دکمه Home در آیفون SE کار کنند که فشار یک دکمه فیزیکی را از طریق Taptic Engine داخلی تقلید می‌کند. به گفته منابع ما، دکمه های خازنی دارای عملکرد سنسور نیرو هستند. سنسورهای نیرو نیروی اعمال شده را تشخیص می دهند و مقدار نیرو را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند.

در اوایل توسعه آیفون 15 پرو، اپل دکمه‌های خازنی روی آیفون را در قالب پروژه Bongo که از زمان لغو آن لغو شده بود، آزمایش کرد. ماژول Bongo، برخلاف دکمه Capture، از دکمه های خازنی پاور و ولوم تشکیل شده بود و هیچ دکمه اضافی را وارد ترکیب نمی کرد. بر اساس آنچه از منابع خود شنیده ایم، ماژول Bongo در مرحله توسعه EVT، پس از نتایج تست رضایت بخش و تعداد قابل توجهی از مشکلات سخت افزاری، لغو شد. این لغو باعث شد تا مهندسان اپل فضای کافی برای تجسم مجدد دکمه‌های خازنی سری آیفون 16 داشته باشند، این بار با تغییری کاملاً جدید.

برخلاف پروژه Bongo، دکمه Capture قرار است برای اولین بار در کل خط تولید آیفون 16، از جمله مدل پایه آیفون 16 و 16 پلاس، عرضه شود. البته شایان ذکر است که اپل همچنین پیکربندی سخت افزاری را بدون دکمه Capture Button ایجاد کرده است، که احتمالاً به عنوان یک نسخه بازگشتی در صورت ادامه میزان خرابی سخت افزار است. دکمه Capture هم در واحدهای فقط eSIM و هم در دستگاه‌هایی که از اسلات فیزیکی سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند ظاهر شده است.

ویژگی iPhone 16 Side 2
در کنار دکمه جدید کپچر، انتظار می‌رود که سری آیفون 16 دارای دکمه اکشن خازنی باشد. دکمه اکشن لمسی که با نام «پروژه اطلس» شناخته می‌شود، از طراحی مشابه دکمه «کاپچر» استفاده می‌کند که از فشارسنج‌ها و موتور رلکتانس برای ارائه بازخورد لمسی لازم استفاده می‌کند.

علاوه بر دکمه کپچر و دکمه اکشن ارتقا یافته، انتظار می‌رود که مدل پایه آیفون 16 دارای یک برآمدگی دوربین بازطراحی‌شده، با آرایش عمودی دوربین شبیه به آیفون 12 باشد. مدل‌های Pro همچنین دارای افزایش اندازه صفحه نمایش هستند. 6.1 و 6.7 اینچ تا 6.3 اینچ و 6.9 به ترتیب.

توجه به این نکته مهم است که اطلاعات ارائه شده در اینجا اطلاعات پیش از تولید است. خط تولید آیفون 16 هنوز در مراحل اولیه توسعه است و طراحی نهایی نشده است. به همین دلیل، همیشه این احتمال وجود دارد که دکمه Capture را در محصول نهایی نبینیم.

برای جزئیات بیشتر در مورد انتظارات، صفحه جمع بندی شایعات ما برای آیفون 16 را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا