بررسی تخصصی

آیفون 16 می تواند دارای سنسور دوربین پیشرفته سامسونگ باشد

اپل در حال آزمایش سنسورهای تصویر CMOS پیشرفته (CIS) سامسونگ است که می‌تواند در اواخر امسال در آیفون 16 معرفی شود. الک گزارش ها.

آیفون 16 می تواند دارای سنسور دوربین پیشرفته سامسونگ باشد
بر اساس این گزارش، اپل در حال حاضر در حال انجام ارزیابی نهایی کیفیت سنسورهای تصویر CMOS است که توسط Samsung System LSI، واحد تجاری منطقی سامسونگ ارائه شده است. این حسگرها برای استفاده در دوربین اصلی آیفون 16 آینده در نظر گرفته شده‌اند. از لحاظ تاریخی، اپل به طور انحصاری CIS را برای آیفون های خود از سونی تهیه کرده است، اما گفته می شود که تحولات اخیر به دلیل نگرانی در مورد قابلیت اطمینان و نیاز به گنجاندن فناوری های جدید در سیستم دوربین خود، نشان دهنده فاصله استراتژیک از تامین کننده ژاپنی است.

گفته می شود تصمیم برای تعامل با سامسونگ ناشی از مشکلاتی است که اپل در سال گذشته با سونی با آن مواجه شد. اپل از سامسونگ درخواست کرد که توسعه حسگرهای تصویر جدید را در سال 2023 آغاز کند، زیرا سونی نتوانست آنها را به موقع تحویل دهد، که به مشکلاتی در تعیین تاریخ عرضه برای آیفون 15 کمک کرد. اگر سامسونگ آزمایش های کیفیت فعلی را پشت سر بگذارد، این امر باعث شد اولین باری است که این شرکت آیفون CIS را عرضه می کند.

سنسور تصویر جدید توسعه یافته توسط سامسونگ دارای طراحی پیشرفته تر پشته سه ویفر است. این سه ویفر هر کدام عناصر متمایز را در خود جای می دهند: دیود نوری، ترانزیستورها و منطق مبدل دیجیتال آنالوگ. در مقابل، حسگرهای تصویر فعلی و قبلی آیفون دارای طراحی دو پشته ای هستند که دیود نوری و ترانزیستورها را در یک ویفر ترکیب می کند.

در CIS، فتودیود نور را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند، در حالی که چهار ترانزیستور وظیفه انتقال، تقویت، خواندن و پاک کردن این سیگنال ها را بر عهده دارند. جداسازی این اجزا به سه ویفر امکان تراکم پیکسل بالاتر، کاهش نویز و اندازه پیکسل های کوچکتر را فراهم می کند.

فناوری جدید از پیوند هیبریدی ویفر به ویفر استفاده می کند که این ویفرها را مستقیماً از طریق یک پد مسی متصل می کند و نیاز به برآمدگی های انتقال سیگنال را از بین می برد. این باعث می شود CIS کوچکتر شود و سرعت انتقال داده ها را افزایش می دهد.

انتظار می‌رود که سری آیفون 16 در پاییز با ویژگی‌های دوربین جدید مانند دکمه اختصاصی «گرفتن»، دوربین 48 مگاپیکسلی Ultra Wide و موارد دیگر معرفی شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا