بررسی تخصصی

آیفون 16 پرو اکنون شانس «کم» برای دکمه های حالت جامد دارد

به گفته جف پو، تحلیلگر فناوری در شرکت سرمایه گذاری Haitong International Securities مستقر در هنگ کنگ، اکنون احتمال “کم” وجود دارد که آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس به دکمه های صدا و بی صدا در حالت جامد مجهز شوند. Pu این پیش بینی را در یادداشتی تحقیقاتی امروز در کنار برخی جزئیات در مورد خط تولید قریب الوقوع آیفون 15 به اشتراک گذاشت.

دکمه چند منظوره آیفون 15 پرو ویژگی سوئیچ قطع صدا سبز 2
دکمه های حالت جامد در ابتدا برای مدل های آیفون 15 پرو شایعه بودند، اما طبق گزارش ها، اپل با “مشکلات فنی حل نشده قبل از تولید انبوه” مواجه شد و مجبور شد به دکمه های مکانیکی برگردد. Pu قبلاً گفته بود که دکمه‌های حالت جامد تا مدل‌های آیفون 16 پرو به تعویق می‌افتند، اما او اکنون معتقد است که حتی آن دستگاه‌ها نیز بعید به نظر می‌رسند که این دکمه‌ها را داشته باشند.

تامین کننده اپل Cirrus Logic سال گذشته در نامه ای از سهامداران به دکمه های حالت جامد اشاره کرد، اما ظاهرا تایید کرد که این برنامه ها در ماه می لغو شده است.

با طراحی حالت جامد، دکمه های آیفون 15 پرو با فشار دادن حرکت نمی کنند. در عوض، شایعه شده بود که دو موتور Taptic اضافی در داخل آیفون، بازخورد لمسی را برای شبیه‌سازی احساس حرکت ارائه می‌دهند، مشابه دکمه هوم معرفی‌شده با آیفون ۷ و ترک‌پد فورس تاچ در مک‌بوک‌های جدیدتر.

انتظار می‌رود که مدل‌های آیفون 15 پرو همچنان به جای کلید Ring/Silent دارای یک دکمه Action مکانیکی باشند. این احتمال وجود دارد که کاربران بتوانند این دکمه را به عملکردهای مختلف سیستم، مانند Ring/Silent یا Do Not Disturb اختصاص دهند.

با توجه به اینکه دکمه های حالت جامد تا سال 2024 بعید تلقی می شوند، باید دید که آیا اپل از دکمه های مکانیکی آیفون فاصله خواهد گرفت یا خیر. یکی از مزایای دکمه های حالت جامد این است که قطعات متحرک کمتری می توانند بشکنند و همچنین با توجه به اینکه نقاط ورودی کمتری وجود دارد، مقاومت در برابر آب بهبود یافته است.

مدل‌های آیفون 16 پرو هنوز بیش از یک سال تا عرضه باقی مانده است، بنابراین برنامه‌های اپل برای دستگاه‌ها همچنان قابل تغییر است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا