بررسی تخصصی

آیفون 16 پرو همچنان در مسیر برخورداری از فیس آیدی زیر نمایشگر قرار دارد و به دنبال آن دوربین سلفی زیر نمایشگر در سال 2026 عرضه خواهد شد.

گزارش جدیدی از کره ادعا می کند که اپل هنوز در مسیر تغییر به فناوری Face ID زیر نمایشگر در سال آینده است که منطقه نمایش قابل استفاده بیشتری را در مدل های آیفون 16 پرو ارائه می دهد.

Beyond iPhone 13 notch less - آیفون 16 پرو همچنان در مسیر برخورداری از فیس آیدی زیر نمایشگر قرار دارد و به دنبال آن دوربین سلفی زیر نمایشگر در سال 2026 عرضه خواهد شد.
به گفته مشاور محترم صنعت نمایش، راس یانگ، اپل قرار است در سال 2024 به Face ID در مدل‌های iPhone 16 Pro و سپس Face ID زیر صفحه‌نمایش و دوربین جلوی زیر صفحه در مدل‌های iPhone 18 Pro در سال 2026 تغییر کند.

در راستای این نقشه راه، بر اساس گزارش جدید از الکبا توجه به وضعیت فعلی فرآیندهای تولید گوشی‌های هوشمند، اپل نباید هیچ مشکل عمده‌ای در تامین فناوری لازم برای نفوذ نور خارجی به نمایشگر و ورود به سیستم دوربین TrueDepth داشته باشد که امکان Face ID را فراهم می‌کند.

از نظر نمایشگر، Underpanel Face ID همان اصل دوربین زیر پنل (UPC) را دارد که Samsung Display در گوشی‌های تاشو سامسونگ Electronics سری Galaxy Z Fold اعمال می‌کند. UPC همچنین یک ماژول دوربین جلو را در زیر نمایشگر نصب می کند، بنابراین سوراخ لنز دوربین زمانی که عملکرد دوربین استفاده نمی شود قابل مشاهده نیست. در حال حاضر، مشخصات ماژول دوربین در سطح 4 میلیون پیکسل برای اجرای UPC به خطر افتاده است. این به این دلیل است که فضای UPC باید به گونه ای تقسیم شود که برخی از عملکرد صفحه نمایش پشتیبانی می کنند و دیگری با پذیرش نور خارجی از عملکرد دوربین پشتیبانی می کند. اخیراً مشخصات دوربین جلوی گوشی های هوشمند پریمیوم به مراتب بیش از 10 میلیون پیکسل است.

این گزارش می افزاید: «اگر روند فعلی ادامه یابد، اپل می تواند Underpanel Face ID را برای [non-Pro] سری آیفون‌ها در سال 2025 عرضه می‌شوند و UPC را برای آن اعمال کنید [Pro] خط تولید سری آیفون در سال 2026.”

برخی از کاربران Apple TV از مشکلات صوتی Dolby Atmos شکایت دارند
>

این اولین باری نیست که پیش‌بینی‌های وب‌سایت کره‌زبان با نقشه راهی که یانگ در ماه می 2022 تنظیم کرده بود، مطابقت دارد. یانگ چرخه‌ای را بیان کرد که در آن اپل هر سال با معرفی برش‌های نمایشگر اصلاح‌شده، بین مدل‌های پرو و ​​غیرپرو جایگزین خواهد شد. یا تکنولوژی جدید زیر نمایشگر.

مدل‌های Pro اولین بار خواهند بود که دارای نوآوری‌های جدید در صفحه نمایش هستند، همانطور که برای اولین بار در سال گذشته با Dynamic Island انحصاری برای آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس مشاهده شد، در حالی که آیفون 14 و آیفون 14 پلاس با همان «بریدگی» باقی ماندند. آیفون 13. امسال انتظار می‌رود جزیره پویا برای تمامی مدل‌های آیفون 15 بیاید.

بر اساس این چرخه، هر پیکربندی از بریدگی‌های نمایشگر و فناوری زیر صفحه نمایش حداکثر تا دو نسل در هر آیفون باقی می‌ماند، قبل از اینکه همه مدل‌های سری آیفون‌های آینده اپل یک نمایشگر تمام صفحه واقعی بدون محدودیت داشته باشند، که انتظار می‌رود در سال 2027 اتفاق بیفتد. .

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا