بررسی تخصصی

ویژگی گواهینامه رانندگی آیفون در برنامه کیف پول اکنون در گرجستان موجود است

جورجیا به چهارمین ایالت ایالات متحده تبدیل شده است که به ساکنان اجازه می دهد گواهینامه رانندگی یا شناسه ایالتی خود را به برنامه کیف پول در آیفون و اپل واچ اضافه کنند و راهی راحت و بدون تماس برای نمایش مدارک هویت یا سن ارائه می دهد.

ویژگی گواهینامه رانندگی آیفون در برنامه کیف پول اکنون در گرجستان موجود است
در ماه مارس، ما متوجه شدیم که این ویژگی از زمانی که برای اولین بار در سپتامبر 2021 معرفی شد، به کندی عرضه می شود. از ماه مارس، تنها سه ایالتی که از آن پشتیبانی می کردند، آریزونا، مریلند و کلرادو بودند.

برای افزودن شناسه به آیفون، ساکنان جورجیا می‌توانند روی دکمه «+» در گوشه سمت راست بالای برنامه Wallet ضربه زده و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنند. پرسش‌های متداول گرجستان در مورد این ویژگی اشاره می‌کند که ساکنان باید همچنان گواهینامه رانندگی فیزیکی یا کارت شناسایی خود را همراه خود داشته باشند، زیرا نسخه دیجیتال همراه کارت فیزیکی است نه جایگزین.

این ویژگی فقط در ایالات متحده موجود است و به آیفون ۸ یا جدیدتر با iOS ۱۵.۴ یا جدیدتر یا اپل واچ سری ۴ یا جدیدتر با watchOS 8.4 یا بالاتر نیاز دارد. اپل هنوز اعلام نکرده است که آیا این ویژگی در آینده در کشورهای دیگری نیز عرضه خواهد شد یا خیر.

بیانیه مطبوعاتی گرجستان نشان نمی‌دهد که ظاهر شدن گرجستان به عنوان یک گزینه در کیف پول اپل «حداکثر 48 ساعت» طول می‌کشد، بنابراین اگر هنوز برای شما نمایش داده نشد صبور باشید.

در حال حاضر، شناسه‌های موجود در برنامه کیف پول فقط در پست‌های بازرسی منتخب TSA در فرودگاه‌های منتخب ایالات متحده ارائه می‌شوند و اپل به مسافران توصیه می‌کند برای تأیید در دسترس بودن، علائم پست بازرسی TSA را بررسی کنند. سؤالات متداول جورجیا در مورد این ویژگی نشان می دهد که در فرودگاه بین المللی آتلانتا هارتسفیلد-جکسون پشتیبانی می شود.

پس از اضافه شدن گواهینامه رانندگی یا شناسه به برنامه کیف پول، کاربران می‌توانند به سادگی روی آیفون یا اپل واچ خود در یک بازرسی TSA ضربه بزنند، بدون اینکه کارت فیزیکی خود را خارج کنند. به گفته اپل، کاربران پیامی را در دستگاه خود مشاهده می‌کنند که اطلاعات خاصی را که توسط TSA درخواست می‌شود، نمایش می‌دهد و تنها پس از تأیید مجوز با Face ID یا Touch ID، اطلاعات هویتی درخواستی از دستگاه آنها منتشر می‌شود.

طبق گفته اپل، کاربران نیازی به باز کردن قفل، نمایش یا تحویل دستگاه خود به افسر TSA برای ارائه گواهینامه رانندگی یا شناسه تلفن همراه خود ندارند.

اپل گفت که این ویژگی با در نظر گرفتن حریم خصوصی و امنیت طراحی شده است. هنگام افزودن شناسه به برنامه کیف پول، کاربران باید از چهره خود عکس بگیرند که به صورت ایمن برای تأیید در اختیار دولت صادرکننده قرار می‌گیرد. همچنین از کاربران خواسته می شود تا یک سری حرکات صورت و سر را در طول فرآیند راه اندازی انجام دهند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا