بررسی تخصصی

کارخانه اصلی آیفون فاکسکان ممکن است تا اواخر دسامبر به تولید کامل خود ادامه دهد

شریک تولید اپل، فاکسکان، انتظار دارد که کارخانه اصلی آیفون در چین در اواخر دسامبر تا اوایل ژانویه، پس از ناآرامی کارگران در ماه گذشته که کارخانه را مختل کرد، تولید کامل خود را از سر بگیرد.

فاکسکان
یک منبع فاکسکان گفت: «وضعیت تثبیت شده است رویترزبا اشاره به اعتراضات در ژنگژو و کاهش محدودیت‌های ناشی از کووید توسط دولت.

این فرد گفت: “دولت محلی به طور فعال به از سرگیری کمک می کند. اکنون ظرفیت به تدریج با استخدام کارکنان جدید از سر گرفته می شود. اگر استخدام به خوبی پیش برود، ممکن است حدود سه تا چهار هفته طول بکشد تا تولید کامل از سر گرفته شود.”

این شرکت بعداً در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در حال حاضر، وضعیت کلی همه‌گیری تحت کنترل قرار گرفته است و ماه نوامبر بیشترین تأثیر را داشته است» و افزود که شروع به جذب کارکنان جدید کرده و به تدریج «ظرفیت تولید را به حالت عادی باز می‌گرداند».

کارخانه ژنگژو که حدود 200000 نفر در آن مشغول به کار هستند، ماه گذشته پس از شیوع بیماری در کارخانه که منجر به قرنطینه شدن شهر حدود 10 میلیون نفری آن شد، تحت محدودیت های سختگیرانه COVID-19 قرار گرفت. به زودی شورش ها شروع شد زیرا کارگران به استانداردهای زندگی و عدم پرداخت پاداش های وعده داده شده اعتراض کردند، که فاکسکان در هنگام استخدام نیروهای جدید آن را به “خطای فنی” رد کرد.

کارخانه ژنگژو بزرگترین کارخانه آیفون فاکسکان با حدود 200000 کارگر است. Foxconn مسئول مونتاژ حدود 70 درصد از آیفون‌هایی است که اپل به فروش می‌رساند، اما به دلیل محدودیت‌ها برای نگه داشتن کارمندان در محل با مشکل مواجه شده است، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که تولید ممکن است تا 30 درصد کاهش یابد.

مدل‌های آیفون 14 پرو در حال حاضر با حداقل چهار هفته تأخیر ارسال در فروشگاه آنلاین اپل در ایالات متحده روبرو هستند زیرا این شرکت برای حفظ عرضه تلاش می‌کند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا