بررسی تخصصی

جزئیات iPhone SE 4: Action Button، پورت USB-C، Face ID و موارد دیگر

انتظار می رود تغییرات قابل توجهی با نسل چهارم آیفون SE اپل از نظر طراحی و سخت افزار وارد شود. MacRumors آموخته است.

آیفون se 4 لبه پرچم اصلاح شده
آیفون SE 4 که در داخل با کد Ghost شناخته می شود، انتظار می رود طراحی جدیدی دریافت کند که تقریباً به طور کامل از مدل پایه آیفون 14 گرفته شده است. طبق منابع ما، آیفون SE 4 از نسخه اصلاح شده شاسی آیفون 14 استفاده خواهد کرد و حتی پارامترهای تست آیفون 14 را برای تست داخلی حفظ کنید.

تا جایی که به شاسی مربوط می شود، دو تغییر عمده انتظار می رود – یک دکمه Action و یک پورت USB-C. دکمه Action که اخیراً در آیفون 15 پرو معرفی شده است، یک دکمه چند منظوره است که جایگزین سوئیچ قطع صدا در مدل های جدیدتر آیفون می شود. بسته به ترجیح کاربر، می توان آن را برای انجام اقدامات مختلفی پیکربندی کرد.

آیفون SE 4 همچنین قرار است یک پورت USB-C دریافت کند تا با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد. منابع ما ارجاعات گسترده ای به کانکتور E85 دیده اند، چیزی که اپل در داخل آن را USB-C می نامد. جدا از این دو تفاوت عمده، هیچ تغییر قابل توجهی برای شاسی در مقایسه با آیفون 14 در نظر گرفته نشده است و احتمالاً دارای لبه های خمیده خط تولید آیفون 15 نخواهد بود.

در مورد پشت دستگاه، آیفون SE بعدی دارای یک دوربین تکی با چیدمان فلاش مشابه با نسل سوم آیفون SE خواهد بود. با این حال، طراحی دقیق برآمدگی دوربین در زمان نگارش این مقاله نامشخص است. اپل حداقل پنج طرح مختلف برای برآمدگی دوربین ایجاد کرده است که تفاوت های جزئی بین آنها وجود دارد. آنها به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

  • دوربین و فلاش در یک برآمدگی دوربین منفرد و مستطیلی قرار گرفته اند
  • فقط حلقه دوربین از سطح پشتی اصلی بلند شده است

اطلاعات اولیه حاکی از آن است که آیفون SE 4 ممکن است دارای دوربین پشتی 48 مگاپیکسلی باشد که ارتقای قابل توجهی را نسبت به مدل فعلی ارائه می دهد.

آیفون SE 4 احتمالاً یک پنل OLED جدید نیز دریافت خواهد کرد که برگرفته از آیفون 14 است. این دستگاه دارای دکمه هوم Touch ID نخواهد بود، اما در عوض دارای Face ID به عنوان وسیله ای برای شناسایی بیومتریک خواهد بود. ارجاعات متعددی به “Pearl”، رمز داخلی اپل برای Face ID و سخت افزار مرتبط با آن، در رابطه با نسل چهارم آیفون SE مشاهده شده است.

اپل همچنین در حال کار بر روی یک مودم 5G داخلی با نام رمز “Sinope” است و از iPhone SE 4 برای آزمایش سخت افزار جدید استفاده می کند. اطلاعات فعلی حاکی از آن است که مودم جدید بر روی آیفون SE 4 و مشتق شده از آیفون 15 پرو مکس، معروف به «D84S» در حال آزمایش است. در اصل، مودم جدید 5G قرار بود اولین بار با سری آیفون 16 عرضه شود و در کل محدوده موجود باشد. طبق اطلاعات منابع ما، ممکن است دیگر اینطور نباشد. علاوه بر این، کوالکام اخیراً یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرده است که بیان می‌کند این شرکت مودم‌های گوشی هوشمند را تا سال 2026 برای اپل ارائه خواهد کرد.

ادعاهای قبلی حاکی از آن است که اپل آیفون SE 4 را منحصراً برای آزمایش مودم توسعه می‌دهد و برای تولید انبوه یا عرضه برای عموم در نظر گرفته نشده است. این تئوری بعید به نظر می رسد، زیرا میزان تلاشی که برای طراحی کلی دستگاه از جمله تکرارهای متعدد برآمدگی دوربین و همچنین تغییرات قطعات انجام می شود را توضیح نمی دهد.

اگر آیفون SE 4 منحصراً برای آزمایش مودم در نظر گرفته شده بود، احتمالاً نیازی به طراحی مجدد دوربین یا قرار دادن دکمه Action نخواهد داشت. از نقطه نظر عملگرایانه، استفاده مجدد از قطعات موجود تنها با حداقل مقدار اصلاح منطقی تر است، همانطور که با D84S انجام شد.

شایان ذکر است که اطلاعات ارائه شده در اینجا اطلاعات اولیه و قبل از تولید است. نسل چهارم آیفون SE هنوز در مراحل اولیه توسعه است و تغییرات همیشه امکان پذیر است. در نتیجه، با فرض اینکه پروژه به این مرحله برسد، ممکن است اطلاعات به طور کامل با مشخصات واحدهای تولید انبوه نهایی مطابقت نداشته باشد.

برای جزئیات بیشتر در مورد انتظارات، راهنمای اختصاصی ما برای iPhone SE 4 را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا