بررسی تخصصی

جزئیات روزنامه نگاران با دیدن ویدیوهای فضایی خود در Apple Vision Pro

با عرضه iOS 17.2، اپل یک ویژگی دوربین را اضافه کرد که به مدل‌های آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس اجازه می‌دهد ویدیوهای فضایی سه بعدی را ضبط کنند که در صورت عرضه در Apple Vision Pro قابل مشاهده خواهد بود.

ویدئوی فضایی apple vision pro
برای نشان دادن این ویژگی، اپل این هفته از چند تن از رسانه‌ها دعوت کرد تا با آیفون‌های خود ویدیوی فضایی ضبط کنند و سپس آن را روی هدست اپل ویژن پرو مشاهده کنند. کسانی که توانستند ویدیوهای خود را به صورت سه بعدی تجربه کنند، اکنون در مورد این تجربه و نحوه استفاده از Vision Pro برای زنده کردن خاطرات نوشته اند.

CNETاسکات استاین دریافت که ویدئوهای اعضای خانواده‌اش جذاب‌ترین فیلم‌ها هستند و به‌نظر می‌رسد ضبط‌شده از مادرش به‌ویژه ارتباط چشمی برقرار می‌کند و به او احساس می‌کند که «تقریباً آنجاست». در ویدیوهای با حرکت زیاد، محدودیت 30 فریم در ثانیه قابل توجه بود، اما در ویدیوهای با حرکت کمتر کمتر. عکس‌های HDR «بسیار عالی به نظر می‌رسند» و استین می‌گوید که به خوبی یا بهتر از Mac یا تلویزیون ظاهر می‌شوند، با HDR که «پاپ می‌شود» و گزینه‌هایی برای بزرگ‌نمایی.

من همچنین از دیدن برخی از نمایشگاه های مورد علاقه ام در موزه تاریخ طبیعی به صورت سه بعدی لذت بردم. من به تالار زندگی اقیانوس رفتم، جایی که سه تانک کوچک در طبقه‌ی بالای آن دیوراماهایی از موجودات دریایی ماقبل تاریخ را در خود جای داده است که از کودکی عاشقشان بودم. من آمونیت‌ها و تری‌لوبیت‌ها را گرفتم که از موردی به مورد دیگر می‌رفتند. در 3D در Vision Pro، احساس می‌کردیم که یک دیورامای کوچک در خانه بازبینی شده است. می‌توانستم لذت گرفتن از تأسیسات یا فضاهای غوطه‌ور کوچک را ببینم که بازگشت به آن‌ها آسان نیست و دوباره آنها را در مقابل شما قرار دهم.

TechRadarلنس اولانوف گفت که او از کیفیت و طبیعت غوطه‌ورکننده تصاویر پانورامایی که گرفته بود شگفت‌زده شد و نمای وسیع‌تر جزئیاتی را به او نشان داد که قبلاً ندیده بود. ویدئویی از یک قطار مدل به نظر می‌رسید که «راست به داخل می‌رود [his] در مقایسه با ویدیوهای استاندارد، اولانوف گفت که ویدیوها «واقعی‌تر» هستند و منجر به احساسات شدیدتر می‌شوند. او گفت که سطح احساساتی که می‌توان از ویدیوهای خانوادگی در سه بعدی تجربه کرد «می‌تواند بسیار شدید باشد».

معکوسریموند وونگ گفت که ویدیوهای فضایی به دلیل نحوه‌ای که وقتی به آن نگاه می‌شود، «درخشنده و رویاگونه» می‌شود و به محتوا «ویژگی‌های یک خاطره» می‌دهد، «احساس زنده بودن» می‌کنند. در یک ویدیوی فضایی از مادرش، او می‌گوید که به همان لحظه منتقل شده است و دیدن مادرش در حال «حرف زدن، خندیدن و غذا خوردن در ویدیوی فضایی» «سوررئال» بود.

وونگ گفت که ویدئوهای فضایی می توانند در یک فاصله و اندازه پنجره معین “در اندازه واقعی به نظر برسند”، اما حتی با کوچک نمایی، با دیدن مادرش به صورت سه بعدی احساس احساسات کرد.

فکر می‌کنم اپل درست بود که به من پیشنهاد داد محتوای احساسی را در ویدیوهای فضایی ضبط کنم. هر چند دیدن همکارانم در دفتر و یک بار با کمی بعد سوم جالب بود، فکر نمی‌کنم تماشای مجدد آن کلیپ‌ها مانند اعضای خانواده‌ام بر من تأثیر بگذارد. من گمان می‌کنم وقتی افراد فرصت دیدن محتوای خود را در Vision Pro داشته باشند، درک بهتری از زمان و زمان استفاده از نماد ویدیوی فضایی در برنامه دوربین در آیفون‌های خود خواهند داشت.

جاش روبین از شکار معرکه گفت که حتی در ضبط‌هایی که به او هشدار داده شده بود که نور کافی وجود ندارد، ویدیو روی هدست «ترد و دانه‌دار نبود». او دریافت که بهترین صحنه ها دارای چندین نقطه کانونی در فاصله دو تا هشت فوتی هستند. حرکت بیش از حد در یک ویدیوی فضایی می‌تواند باعث سردرگمی شود و منجر به حالت تهوع شود.

عکس‌هایی با ثابت بودن دوربین (مانند روی سه‌پایه) ایده‌آل هستند، اما حرکت دوربین اغلب برای ایجاد یک داستان رضایت‌بخش ضروری یا مطلوب است. دریافتم که ضبط حرکات خطی و با انحنای ملایم، به ویژه در فضاهای باز، ویدیوهایی را ایجاد می کند که به راحتی قابل مشاهده هستند. در مقابل، چرخش‌های تند در فاصله‌های نزدیک ویدیوهای دلخراش‌تری ایجاد می‌کرد.

هدست ویژن پرو قرار است در اوایل سال 2024 عرضه شود و اپل امیدوار است که مشتریانی که قصد خرید آن را دارند، مجموعه ای از ویدئوهای فضایی خود را در زمان عرضه آماده داشته باشند. ویدیوی فضایی را می‌توان هم‌اکنون در آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس ضبط کرد، اگرچه ویدیوی ضبط‌شده تا زمانی که به صورت سه بعدی در هدست ویژن پرو مشاهده نشود، عادی به نظر می‌رسد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا